Nad prawidłową realizacją przebiegu procesów dydaktycznych przedmiotów podstawowych oraz programów realizowanych w SGH pieczę sprawują koordynatorzy.
- Koordynator przedmiotu podstawowego 110560-Rachunkowość
Funkcję koordynatora przedmiotu ogólnouczelnianego z I poziomu 110560 Rachunkowość pełni - dr hab. Ewa Hellich, prof. SGH.
email: ehelli@sgh.waw.pl
ZASADY ZALICZENIA PRZEDMIOTU PODSTAWOWEGO 110560-RACHUNKOWOŚĆ
Szanowni Studenci
Przedmiot Rachunkowość jest standaryzowany od wielu lat. Daje to możliwość utrzymania i podnoszenia jakości kształcenia.Zasady sprawdzenia efektów uczenia się w roku akademickim 2023/2024
- Zaliczenie ćwiczeń i egzamin przeprowadzone zostaną stacjonarnie.
- Weryfikacja osiągniętych efektów uczenia się przeprowadzana jest przez kartkówki w ramach ćwiczeń oraz egzamin testowy w czasie letniej sesji egzaminacyjnej.
- Na ćwiczeniach (kartkówki) można zdobyć max. 50 pkt.
- Na egzaminie można zdobyć max. 50 pkt.
- Test egzaminacyjny składa się z 25 pytań po 2 pkt. Brak odpowiedzi i błędna odpowiedź 0 pkt.
- Ocena końcowa z przedmiotu wystawiana będzie na podstawie łącznej sumy punktów zdobytych na ćwiczeniach i egzaminie. Przy czym, z każdej ze wskazanych części oceny końcowej student musi uzyskać min. 50% punktów możliwych do zdobycia. Oba elementy oceny końcowej są obowiązkowe.
- Łączna punktacja zaliczająca przedmiot to min. 50 pkt. (min. 25 pkt z ćwiczeń + min. 25 pkt z testu egzaminacyjnego).
- Poprawa ćwiczeń i testu egzaminacyjnego realizowana będzie w II terminie sesji (wrzesień).
- Warianty możliwych sytuacji uzyskanych wyników:
- Ćwiczenia ≥ 25 pkt i test ≥ 25 pkt – ocena pozytywna w I terminie.
- Ćwiczenia ≥ 25 pkt a test < 25 pkt - ocena ndst (2,0) w I terminie. W II terminie student pisze tylko test, a ocena końcowa wystawiana jest na podstawie punktów z ćwiczeń zdobytych podczas semestru i egzaminu w II terminie.
- Ćwiczenia < 25 pkt a test ≥ 25 pkt – ocena ndst (2,0) w I terminie. W II terminie student pisze tylko część ćwiczenia, a ocena końcowa wystawiana jest na podstawie punktów z egzaminu w I terminie oraz punktów z zaliczenia ćwiczeń w II terminie.
- Ćwiczenia < 25 pkt, test < 25 pkt - ocena ndst (2,0) w I terminie. W II terminie student pisze obie części.
Skala oceny końcowej:
Suma punktów ocena mniej niż 50 pkt. 2,0 50 - 60 pkt. 3,0 61 - 70 pkt. 3,5 71 - 80 pkt. 4,0 81 - 90 pkt. 4,5 91 - 100 pkt. 5,0 Z serdecznymi życzeniami owocnego studiowania Rachunkowości
Koordynator przedmiotu
dr hab. Ewa Hellich, prof. uczelni- Koordynator programów SGH-CIMA
Od roku akademickiego 2017/2018 funkcję Koordynatora Programów SGH-CIMA pełni Magdalena Giedroyć - dr nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Kierownik Zakładu Rachunkowości Zarządczej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Dr Magdalena Giedroyć specjalizuje się w problematyce zapewniania użyteczności raportowania finansowego dla szeroko pojmowanych interesariuszy firm, charakteryzujących się różnymi potrzebami informacyjnymi, co stanowiło przedmiot jej dysertacji. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych. Kierownik i współautorka wielu projektów badawczych dotyczących użyteczności współczesnego raportowania finansowego.
Jest wykładowcą na studiach podyplomowych, magisterskich i licencjackich. Prowadzi zajęcia z Rachunkowości finansowej, Zaawansowanej rachunkowości finansowej, Rachunku kosztów, Rachunkowości zarządczej, Sprawozdawczości finansowej i rachunkowości grup kapitałowych wg MSSF, oraz Rachunkowości w jednostkach sfery budżetowej. Jest koordynatorem przedmiotów w ramach Programu SGH&CIMA:
1. Fundamentals of Management Accounting - 13999
2. Enterprise Management - 23997
3. Enterprise Operations - 23998
4. Financial Management - 23996
5. Financial Operations - 23999email: mgiedr@sgh.waw.pl
- Koordynator programu ACCA
Od roku akademickiego 2017/2018 funkcję Koordynatora Programu ACCA pełni
dr Małgorzata Mierzejewskaemail: mmierz@sgh.waw.pl
- Koordynator kierunku Finance & Accounting
Funkcję Koordynatora kierunku Finance & Accounting pełni dr hab. Monika Łada, prof. SGH
email: monika.lada@sgh.waw.pl