Święto SGH

Święto SGH zostało ustanowione dla upamiętnienia historii Szkoły i służy integracji środowiska oraz promocji Szkoły na zewnątrz. W czasie uroczystego posiedzenia Senatu z okazji Święta SGH wręczane są dyplomy doktora habilitowanego i doktora oraz odznaczenia państwowe i resortowe.

Zgodnie z uchwałą Senatu SGH święto ma charakter ruchomy, tzn. przypadać będzie corocznie w drugą środę po Wielkiej Nocy. Wybór kwietnia, jako miesiąca Święta SGH wiąże się z datą 2 kwietnia 1925 roku, gdy tego dnia odbyło się pierwsze w historii Szkoły posiedzenie Senatu. Zgodnie ze statutem Uczelni, ogłoszonym przez Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego 19 maja 1924 roku, Senat stanowił najwyższą władzę Szkoły. W jego skład wchodzili wszyscy profesorowie ówczesnej Wyższej Szkoły Handlowej  w Warszawie.

Na uroczyste posiedzenia Senatu zapraszani są byli rektorzy SGH oraz doktorzy honoris causa SGH.


Święto SGH 1994

Po raz pierwszy obchodzono Święto SGH 13 kwietnia 1994 roku. Tego dnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa profesorowi Janowi Drewnowskiemu i profesorowi Leonidowi Hurwiczowi.

Profesor Tadeusz Kowalik w opinii o dorobku naukowym profesora Drewnowskiego napisał m.in.: „Trwałym osiągnięciem Drewnowskiego pozostają indykatory społeczne. Dzięki nim potrafił on rzeczywiście dokonać znacznego przybliżenia teorii ekonomii do rzeczywistości… Drewnowski, paradoksalnie, wniósł sporo do naszej wiedzy o kolektywistycznym państwie i jego preferencjach społecznych”.

W tym samym roku tytuł doktora honoris causa SGH otrzymał profesor Leonid Hurwicz, późniejszy laureat Nagrody Nobla 2007 w dziedzinie ekonomii. Promotorzy i recenzenci w przewodzie podkreślali osiągnięcia profesora Hurwicza w zakresie: ekonometrii, głównie teorii programowania matematycznego i teorii gier, teorii równowagi ogólnej i efektywnych systemów ekonomicznych oraz transformacji instytucjonalnej.

Ocena dorobku naukowego i organizacyjnego profesora Leonida Hurwicza

Ocena dorobku naukowego i organizacyjnego profesora Leonida Hurwicza – kandydata do tytułu doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

prof. nadzw. dr hab. Juliusz Kotyński, Instytut Polityki Handlu Zagranicznego SGH
Warszawa, dnia 25 sierpnia 1993 r.

Leonid Hurwicz, urodzony w 1917 r., emerytowany profesor ekonomi Uniwersytetu Minnesota w Minneapolis, USA, ma wybitny dorobek naukowy i organizacyjny oraz znaczącą pozycję w literaturze światowej.

Leonid Hurwicz zdobył wszechstronne wykształcenie w zakresie nauk humanistycznych i ścisłych. W 1938 r. ukończył Uniwersytet Warszawski, uzyskując stopień magistra prawa. W latach 1938-39 studiował w London School of Economics, a następnie (1939-40) w Instytucie Wyższych Studiów Międzynarodowych w Genewie. Po wyemigrowaniu do USA w 1940 r. kontynuował w latach 1940-42 studia ekonomiczne w Uniwersytecie Chicago i Uniwersytecie Harvarda.

Dorobek naukowy Leonida Hurwicza – zapoczątkowany w 1944 r. artykułem w czasopiśmie „Econometrica” nt. stochastycznych modeli fluktuacji gospodarczych – liczy ponad 100 pozycji, o dużym znaczeniu dla rozwoju różnych dziedzin nauk ekonomicznych. Na szczególne podkreślenie zasługuje wszechstronność zainteresowań naukowych kandydata i interdyscyplinarny charakter prowadzonych przez niego badań. Z tego tez względu imponujący dorobek naukowy Profesora Hurwicza jest trudny do jednoznacznej klasyfikacji i prezentacji. Obejmuje on znaczące prace z teorii ekonomii, organizacji i zarządzania, statystyki, ekonometrii, cybernetyki, matematyki i badań operacyjnych, rozszerzające i integrujące zdobycze wiedzy z różnych dyscyplin. Generalną cechą jego dorobku z dziedziny ekonomii jest wykorzystywanie nowoczesnego aparatu matematycznego do rozwiązywania nowych zagadnień, o ważnym znaczeniu dla teorii i praktyki gospodarczej.

Do osiągnięć najwyższej rangi w nowoczesnej literaturze ekonomiczno-matematycznej należy zaliczyć wkład Profesora Hurwicza w rozwój teorii programowania matematycznego i teorii gier. Jest on autorem i współautorem (wraz z K. Arrowem i H. Uzawą) licznych publikacji z dziedziny programowania liniowego i nieliniowego oraz teorii optymalnych decyzji, z których pierwsza jest pionierska praca „Linear Programming and General Theory of Optimal Behavior” („Econometrica”, 1947). L. Hurwicz prowadził badania w tej dziedzinie przez wiele lat, przyczyniając się do rozwiązania wielu ogólnych i szczegółowych zagadnień programowania. Główne wyniki tych badań były przedstawione m.in. w pracach „Programming in Linear spacer” (w książce K. J. Arrow, L. Hurwicz, H. Uzawa, „Studies in Linear and Nonlinear Programming”, 1958) i „Programming Involving Infinitely Many Variables and Constraints”, w książce nt. analizy działalności oraz teorii wzrostu i planowania, opublikowanej w 1967 r. pod red. E. Malinvaud i M. O. Bacharacha.

L. Hurwicz wniósł także istotny wkład do teorii ekonometrii przez swe badania nad metodami estymacji, identyfikacji, predykcji i agregacji modeli ekonometrycznych. Był jednym z pierwszych autorów, którzy zajmowali się modelami ekonomicznymi z parametrami losowymi („Systems with Nonadditive Disturbances”, w książce pod redakcją T.C.Koopmansa „Statistical Inference in Dynamic Economic Models”, 1950).

O wczesnym zainteresowaniu L. Hurwicza problemami cybernetyki i informatyki świadczy artykuł z 1950 r.: „Some Implications of Electronic Thinking Organisms”.

Do głównego nurtu działalności naukowej kandydata należy szereg wybitnych prac z różnych dziedzin ekonomii – teorii równowagi ogólnej (w tym teorii wymiany), teorii popytu, konsumpcji i dobrobytu, teorii cen, teorii rozwoju i planowania. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza dorobek Profesora Hurwicza w zakresie badań nad decentralizacją (dekompozycją) i efektywnością systemów ekonomicznych i procesów alokacji zasobów. Przykładem osiągnięć z tej dziedziny są publikacje z lat 1960-1985, np. „Conditions for Economic Efficiency of Centralized and Decentralized structures” (w książce pod red. G. Grossnana, „Value and Plan, Economic Calculation and Organization in Eastern Europe”, 1960), czy prace Hurwicza przedstawione w zbiorze „Decision and Organization” (1972), poświęconym J. Marschakowi, jak i prace z połowy lat 80-tych, np. „Incentive Aspects of Decentralization” (w „The Handbook of Mathematical Economics”, t. III , red. K. J. Arrow, M. Intriligator, 1985).

Wśród najnowszych prac L. Hurwicza są też publikacje poświęcone teoretycznym i praktycznym zagadnieniom transformacji instytucjonalno-gospodarczych i rozwoju, w tym problemom przekształceń własnościowych w Polsce.

Dorobek dydaktyczny i organizacyjny profesora L. Hurwicza jest również bardzo wszechstronny i bogaty. W trakcie swojej długiej kariery zawodowej pracował on w wielu czołowych uniwersytetach w USA (w tym w uniwersytetach Minnesota, Illinois, Chicago, Harvard, MIT, Berkeley, Stanford) i w innych krajach (Indie, Chiny, Japonia, Indonezja), piastował ważne funkcje organizacyjne i honorowe w wielu prestiżowych instytucjach i towarzystwach naukowych oraz w komitetach redakcyjnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym.

Był pracownikiem organizacji międzynarodowych (EKG ONZ – 1948) oraz konsultantem wielu amerykańskich agencji rządowych i korporacji (w tym Rand Corporation). Uczestniczył w wielu ważnych międzynarodowych konferencjach naukowych.

Profesor Hurwicz był wyróżniony wieloma honorowymi tytułami naukowymi, w tym tytułem doktora nauk przez Northwestern University, USA w 1980 r. oraz doktoratem honoris causa przez Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie w 1989 r.

Ze względu na swój wybitny wkład w rozwój nauk ekonomicznych, poważne osiągnięcia organizacyjne i wysoko cenioną działalność naukową na forum międzynarodowym, a także ze względu na bliskie związki z Polską i współpracę naukową z naszą uczelnią Profesor Leonid Hurwicz jest, moim zdaniem, bardzo dobrym kandydatem do przyznania tytułu doktora honoris causa przez Szkołę Główną Handlową. Na podstawie bardzo wysokiej oceny dorobku naukowego i organizacyjnego kandydata wniosek w tej sprawie w pełni popieram.


Ocena dorobku naukowego i organizacyjnego prof. Leonida Hurwicza w związku z wszczęciem procedury nadania mu doktoratu honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Wojciech Maciejewski, Uniwersytet Warszawski,
Warszawa, dnia 12 stycznia 1994 r

Prof. Leonid Hurwicz należy do wąskiego grona najbardziej wybitnych uczonych światowych zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią matematyczną, a może szerzej teorią ekonomii. Lista jego najważniejszych publikacji zawiera ponad 100 pozycji. Wśród współautorów jego dorobku znaleźć można wszystkie liczące się osobowości w środowisku ekonomii światowej okresu po drugiej wojnie światowej. Każda strona spisu jego publikacji mogłaby być wystarczającym powodem do dumy dla wielu uznanych autorytetów.

Dla nas Polaków na szczególne podkreślenie zasługuje fakt jego polskich korzeni. Rodzice prof. Hurwicza byli Polakami. Tylko wydarzenia pierwszej wojny światowej sprawiły, że urodził się w Moskwie, dokąd uciekli jego rodzice. Cały okres międzywojenny spędził w Warszawie, dokąd wrócił wraz z rodziną. Na Uniwersytecie Warszawskim w 1938 roku ukończył studia prawnicze. Następne lata spędził na studiach ekonomii w najbardziej prestiżowych ośrodkach nauki światowej: London School of Economics (1938-1939), Institut des Hautes Etudes Internationales, Geneva (1939-1940), Harvard University (1941) i The University of Chicago (1940-1942). Jest to naprawdę imponujący przegląd ośrodków i szkół ekonomii.

W początkowym okresie zainteresowania naukowe prof. Hurwicza skupiały się wokół różnych teoretycznych problemów ekonometrii. Prace swoje publikował w najbardziej prestiżowym wydawnictwie „Econemetrica”, organie Econometric Society. W 1949 roku uzyskał prestiżowy stopień Fellow tego Towarzystwa, a w 1969 roku został Prezydentem Econometric Society. Prof. Hurwicz był również w latach 1944-46 współpracownikiem historycznej już grupy badaczy modelowania ekonometrycznego, która stworzyła podstawy nowoczesnej ekonometrii, tak zwanej Cowles Commission.

Drugi nurt badań dotyczy różnych zagadnień optymalizacji decyzji w zagadnieniach ekonomicznych. Cechą charakterystyczna tego kierunku badań naukowych prof. Hurwicza jest fakt, iż problemy optymalizacji interesowały go nie tylko z punktu widzenia techniki optymalizacji, ale również – czy może przede wszystkim – ekonomicznych problemów z nimi związanych. I w tym przypadku również prace były prowadzone z najlepszymi naukowcami ostatnich pięćdziesięciu lat na świecie. Trudno znaleźć znaczące nazwisko w tym środowisku, z którym prof. Hurwicz nie prowadziłby wspólnych badań.

Kolejny kierunek zainteresowań badawczych to problemy mikroekonomii, zachowania firm, kwestii informacji. Istotna część jego dorobku naukowego dotyczy zagadnień równowagi ogólnej rozpatrywanych przy różnych założeniach wyjściowych. I w tych dziedzinach również powtórzyć można to, co już napisałem w przypadku ekonometrii i badań operacyjnych, iż profesor współpracuje zawsze z najlepszymi nazwiskami w danej dziedzinie, publikuje w najlepszych specjalistycznych wydawnictwach naukowych, jest członkiem najbardziej prestiżowych towarzystw naukowych z danej dziedziny.

Prof. Hurwicz był pracownikiem takich uniwersytetów jak: MIT, The Uniwersity of Chicago, Stanford University, Harvard University, University of California, Berkeley, University of Minnesota i wielu innych. Trudno o prestiżowy uniwersytet w Ameryce, z którym przez pewien czas nie byłby związany profesor Hurwicz.

Prof. Hurwicz jest członkiem większości liczących się towarzystw ekonomicznych w Ameryce i na świecie. W wielu z nich pełnił, w niektórych nadal pełni wysokie funkcje. Jest członkiem redakcji naukowych wielu najlepszych międzynarodowych czasopism naukowych. Niezależnie od działalności czysto naukowych pełnił wiele funkcji doradczych w znaczących organizacjach i agencjach. Jest zapraszany z cyklami wykładów do wielu uniwersytetów na świecie. Duża ich część dotyczy uniwersytetów dalekiego wschodu.

W ostatnich latach Prof. Hurwicz podjął tematy transformacji systemowej, szczególnie przejścia od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej. W związku z tymi zainteresowaniami, a może nie tylko dlatego, w ostatnim okresie odwiedzał Polskę, dając wykłady w obecnej Szkole Głównej Handlowej. Miałem przyjemność uczestniczyć w niektórych. Wiem, że cieszyły się ogromnym zainteresowaniem polskich ekonomistów i studentów ekonomii.

Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że Rada Naukowa Kolegium Gospodarki Światowej zwróciła się do mnie z prośbą o przedstawienie opinii w sprawie nadania doktoratu honoris causa tak znakomitemu uczonemu, jakim niewątpliwe jest Profesor Hurwicz. Przedstawiony przeze mnie krótki przegląd zasadniczej działalności i jego osiągnięć naukowych pozwala stwierdzić, iż nadanie doktoratu honoris causa Szkoły Głównej Handlowej Prof. Leonidowi Hurwiczowi jest ze wszystkich miar uzasadnione. Każdy, najlepszy uniwersytet na świecie byłby zaszczycony mając w gronie swoich doktorów honoris causa takiego człowieka.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Janowi Drewnowskiemu i profesorowi Leonidowi Hurwiczowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Janowi Drewnowskiemu i profesorowi Leonidowi Hurwiczowi
Goście i społeczność akademicka
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Janowi Drewnowskiemu i profesorowi Leonidowi Hurwiczowi
Profesor Jan Drewnowski
Profesor Leonid Hurwicz
Profesor Janusz Beksiak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych
Rektor prof. Janina Jóźwiak wręcza dyplom doktora honoris causa prof. Janowi Drewnowskiemu
Dyplom doktora honoris causa prof. Jana Drewnowskiego
Przemawia prof. Jan Drewnowski
Prof. Eufemia Teichmann – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
Prof. Eufemia Teichmann – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
Rektor prof. Janina Jóźwiak wręcza dyplom doktora honoris causa prof. Leonidowi Hurwiczowi
Dyplom doktora honoris causa prof. Leonida Hurwicza
Profesor Leonid Hurwicz
Profesor Leonid Hurwicz
Spotkanie w Klubie Profesorskim – prof. Jan Drewnowski i prof. Elżbieta Adamowicz
Spotkanie w Klubie Profesorskim – prof. Leonid Hurwicz, rektor prof. Janina Jóźwiak, prof. Krzysztof Rutkowski – prorektor i prof. Marek Rocki – prorektor
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Janowi Drewnowskiemu i profesorowi Leonidowi Hurwiczowi

Święto SGH 1995

Drugie Święto SGH odbyło się 26 kwietnia 1995 roku, a towarzyszyła mu uroczystość wręczenia Profesorowi Edwardowi Szczepanikowi, ostatniemu Premierowi Rządu RP na Uchodźstwie, tytułu doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Rektor prof. Janina Jóźwiak i prof. Edward Szczepanik
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Od lewej prof. Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów i rektor prof. Janina Jóźwiak
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Rektor prof. Janina Jóźwiak
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH Profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. prof. Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Leszek Balcerowicz
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Leszek Balcerowicz
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Edward Szczepanik i prof. Leszek Balcerowicz
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH Profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Edward Szczepanik odbiera dyplom doktora honoris causa
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Edward Szczepanik
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Dyplom doktora honoris causa profesora Edwarda Szczepanika
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi
Prof. Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów i prof. Edward Szczepanik
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Od lewej prof. Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów i prof. Edward Szczepanik, prof. Leszek Balcerowicz
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Janina Jóźwiak, prof. Edward Szczepanik, prof. Romuald Bauer
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH Profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Spotkanie w Klubie Profesorskim. Od lewej: prof. Romuald Bauer, prof. Edward Szczepanik, prof. Janina Jóźwiak
Spotkanie w Klubie Profesorskim po uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Z prof. Edwardem Szczepanikiem rozmawia prof. Henryk Skrobisz
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Edwardowi Szczepanikowi. Prof. Edward Szczepanik i prof. Andrzej Stelmachowski – marszałek Senatu w latach 1989-1991, minister edukacji narodowej w latach 1991-1992
Spotkanie prof. Edwarda Szczepanika z absolwentami SGH
Spotkanie prof. Edwarda Szczepanika z absolwentami SGH
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Edwardowi Szczepanikowi

Święto SGH 1997

W dniu Święta Szkoły, 9 kwietnia 1997 roku w Auli Głównej odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi z Uniwersytetu w Duisburgu. Promotorem był prof. Wojciech Wrzosek.

W tej doniosłej uroczystości udział wzięli m.in. rektorzy zaprzyjaźnionych uczelni, rektor Uniwersytetu im. Gerharda Mercatora w Duisburgu profesor Walter Eberhardt, ambasador Niemiec w Polsce Johannes Bauch.

Hans-Joachim Paffenholz doktorem honoris causa SGH

prof. dr hab. Romuald Bauer, Dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów SGH

W imieniu tych, którzy mieli możliwość stykania się z Panem Profesorem Hans-Joachimem Paffenholzem w ramach jego współpracy z SGH oraz w imieniu Rady Naukowej Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która wystąpiła z inicjatywą dzisiejszej uroczystości, pragnę wyrazić ogromną radość, że dzięki przychylności Senatu Akademickiego, z Jej Magnificencją Rektorem SGH Panią prof. dr hab. Janiną Jóźwiak na czele, mogliśmy być przed chwilą świadkami nadania prof. Uniwersytetu im. Gerharda Mercatora w Duisburgu Hans-Joachimowi Paffenholzowi doktoratu honoris causa, tego najwyższego wyróżnienia, jakim dysponuje uczelnia. Pragnę za to podziękować również pozostałym osobom, które się do tego przyczyniły, a w szczególności recenzentom w osobach Pani prof. dr hab. Lucyny Frąckiewicz z Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach, Pana prof. dr hab. Tadeusza Kierczyńskiego, byłego pracownika naszej Uczelni oraz promotorowi Panu prof. dr hab. Wojciechowi Wrzoskowi.

Zasługi prof. H-J. Paffenholza dla naszej Uczelni i dla rozwoju szkolnictwa ekonomicznego w Polsce, które przesądziły o nadaniu mu doktoratu honorowego, o którym mówił promotor tego przewodu prof. dr hab. W. Wrzosek nie budzą wątpliwości, czego wyrazem były wyniki dwukrotnego głosowania na posiedzeniach Wysokiego Senatu naszej Uczelni. Nie byłyby one jednak możliwe bez współdziałania innych profesorów z uniwersytetów niemieckich. Nie sposób wszystkich ich wymienić, pozwólcie zatem państwo, że wymienię tylko dwóch profesorów Uniwersytetu im. Gerharda Mercatora w Duisbugru, którzy najintensywniej wspierali Pana Profesora H-J. Paffenholza w jego staraniach o rozwój polsko-niemieckich kontaktów naukowych i dydaktycznych, na których zasługi zwrócił uwagę w swej recenzji prof. T. Kierczyński. Są nimi profesorowie: Dieter Cassel i Dietmar Kath. Im również należą się nasze podziękowania.

Jeśli popatrzymy się wstecz, to w 90-letniej historii naszej Uczelni możemy znaleźć wiele wpływów nauki niemieckiej. Już przy tworzeniu naszej Uczelni wzorowano się na doświadczeniach nauki niemieckiej, zwłaszcza na Handelshochschule w Lipsku, którą ukończyło kilku późniejszych profesorów naszej Uczelni m.in. prof. Edward Lipiński, rektor SGH działającej tajnie w Warszawie w okresie okupacji hitlerowskiej pod kryptonimem MSH, pierwszy profesor naszej Uczelni, któremu SGH nadała doktorat honorowy.

Był też okres - trzeba to wyraźnie powiedzieć - cieniem kładący się na naszych wzajemnych stosunkach. To, że jesteśmy dziś świadkami nadania, po raz pierwszy w historii naszej Uczelni, godności doktora honoris causa uczonemu niemieckiemu oznacza, że zrobiono duży krok naprzód w przełamaniu uprzedzeń, jakie w stosunkach między naszymi narodami poczyniły systemy totalitarne, najpierw faszyzm niemiecki, a następnie system stalinowski panujący po wojnie w Polsce.

Dziś sytuacja wygląda diametralnie odmiennie. Wiele dziedzin życia politycznego, społecznego i gospodarczego Republiki Federalnej Niemiec jest dla nas interesujących jako wzór do naśladowania. Łączy nas wiele wspólnych interesów gospodarczych i politycznych. Możemy zatem z optymizmem patrzeć na przyszłość stosunków między naszymi narodami i państwami, możemy liczyć na Niemcy w naszych staraniach o wejście do Unii Europejskiej i do NATO.

To, że w naszych wzajemnych stosunkach nastąpiły tak istotne zmiany zawdzięczamy m.in. takim postaciom ze strony niemieckiej, jak honorowany dziś przez nas Pan prof. H-J. Paffenholz. Jego wysiłki na nic by się jednak nie zdały, gdyby również i z e strony polskiej nie występowały dążenia do przezwyciężenia wzajemnych urazów, gdyby nie występowały dążenia do nawiązania stałych wzajemnych kontaktów, które były i są pożyteczne dla obu stron. Takie dążenia występowały wśród kadry naukowej naszej Uczelni i to nie tylko po roku 1989, kiedy to nastąpiła zmiana systemu politycznego w naszym kraju i od kiedy to nie trzeba wielkiego bohaterstwa, aby nawiązywać i utrzymywać przyjazne stosunki z partnerami zachodnimi, ale dużo wcześniej, kiedy to dzięki współpracy z prof. H-J. Paffenholzem podejmowane były wspólne tematy badawcze, które - mówiąc eufemistycznie - nie podobały się ówczesnym władzom. Tym ludziom też należy się uznanie i podziękowanie.

W sposób szczególny zasługi prof. H-J. Paffenholza dla przybliżenia polskim studentom i nauczycielom akademickim niemieckiej nauki ekonomicznej przedstawił w swym wystąpieniu prof. dr hab. W. Wrzosek. Trzeba jeszcze dodać, że prof. H-J. Paffenholz jest inicjatorem powstania Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego przy SGH, które jest instytucją finansowaną przez niemiecką instytucję promującą współpracę z niemieckimi instytucjami akademickimi DAAD, w ramach którego to Forum nasi studenci uczestniczą w zajęciach prowadzonych w Polsce przez niemieckich wykładowców, a po ich zaliczeniu mają możliwość jedno lub dwusemestralnych studiów w Republice Federalnej Niemiec.

Od powstania tego Forum tj. od 1993 r. prof. Paffenholz uczestniczy w kształtowaniu i realizacji tego programu, prowadząc corocznie (obecnie już po raz czwarty) obszerny, 60-godzinny wykład z mikroekonomii. Wysłuchało w tym czasie tego wykładu nieco ponad 300 studentów, czyli ok. 1/3 studentów czwartego semestru, którzy wybrali język niemiecki jako swój pierwszy język obcy. Studenci oceniając zajęcia prowadzone w ramach Polsko-Niemiec-kiego Forum podkreślają szczególnie talenty dydaktyczne i niezmiernie staranne przygotowanie się prof. H-J. Paffenholza do wykładów.

Do przedstawionej charakterystyki naszego honorowego doktora chciałbym dodać jeszcze jeden, charakterystyczny dla niego rys, nie mający już nic wspólnego z problematyką ekonomiczną, o której była dotychczas mowa.

Rozwijając swą współpracę z Polską stał się prof. H-J. Paffenholz równocześnie miłośnikiem polskiej kultury. Ten, kto miał przyjemność gościć w domu Pana Profesora Paffenholza, widział ogromne bogactwo zgromadzonych w nim obrazów i rzeźb autorstwa polskich artystów. Można by z nich utworzyć małe muzeum polskiej sztuki współczesnej.

Pan Profesor H-J. Paffenholz jest nie tylko admiratorem polskich sztuk plastycznych, ale również polskiej literatury. Pozwolą państwo, iż dla pokazania tego zainteresowania przedstawię jedno zdarzenie, które miało miejsce w ubiegłym roku. Tak się złożyło, że prof. Paffenholz był w Warszawie w dniu, w którym podano do publicznej wiadomości, iż laureatką literackiej nagrody Nobla została nasza rodaczka Wisława Szymborska. Prof. Paffenholz zapragnął natychmiast zdobyć jakiś tomik jej poezji. Niestety księgarnie nie były przygotowane na to wydarzenie. Tomiki wierszy Szymborskiej były w księgarniach nieobecne. Zaspokojenie pragnienia zapoznania się z poezją naszej laureatki nagrody Nobla stało się możliwe tylko przez uszczuplenie prywatnych zasobów Jej Magnificencji Pani Rektor SGH, które to zasoby biblioteki domowej nie ograniczają się, jak widać, wyłącznie do książek naukowych z uprawianej przez Panią Rektor problematyki.

Nadanie tytułu doktora honoris causa prof. H-J. Paffenholzowi jest podziękowaniem naszej Uczelni za jego dotychczasową działalność na rzecz rozwoju naszej Uczelni, na rzecz intensyfikacji wzajemnych kontaktów między polską i niemiecką nauką ekonomiczną i kulturą.

Mam nadzieję, że przyznany przed chwilą tytuł stanie się nowym bodźcem dla rozwijania dotychczasowej działalności, dla służenia rozwojowi i zbliżenia między naszymi dwoma narodami. Z tym przekonaniem pragnę powiedzieć Panu Profesorowi H-J. Paffenholzowi: dziękujemy za już i prosimy o jeszcze oraz życzyć mu dużo zdrowia, aby mógł te nasze oczekiwania realizować. Wszystkiego najlepszego Panie Profesorze.

Herr Paffenholz, wir danken Ihnen für Ihre schwere Arbeit auf dem Gebiet der Deutsch-Polnischen zusamenarbeit und wünschen Ihnen alles gutes und weitere erfolge.

Wystąpienie promotora prof. dr hab. Wojciecha Wrzoska

Hans-Joachim Paffenholz, ukończywszy studia w Instytucie Gospodarki Światowej Uniwersytetu w Kilonii, od 1975 roku jest profesorem, najpierw w Dortmundzie, a od 1979 roku w Uniwersytecie w Duisburgu. Podstawowym przedmiotem Jego zainteresowań jako pracownika nauki jest problematyka ekonomiczna, obejmująca ogólne problemy funkcjonowania gospodarki oraz działalność jej podmiotów w warunkach kreowanych przez instrumenty polityki gospodarczej. Ten przedmiot zainteresowań wyznacza zarówno dokonania naukowe Profesora H-J. Paffenholza, jak również Jego wkład w rozwój polsko-niemieckiej międzyuczelnianej współpracy naukowej.

Trwałą misją Profesora H-J Paffenholza jest inicjowanie rozwoju badań naukowych oraz organizowanie międzyuczelnianej współpracy naukowej zgodnie z zasadą bezgranicznego wymiaru nauki (nauka nie zna granic). Urzeczywistniając tę misję, Profesor H-J. Paffenholz stał się inicjatorem oraz konsekwentnym promotorem wielostronnej współpracy naukowej i dydaktycznej Szkoły Głównej Handlowej z Uniwersytetem w Duisburgu. W 1997 roku mija 20 lat od rozpoczęcia tej współpracy, ale główne jej podstawy i kierunki zaczęły się krystalizować na początku lat 80-tych podczas pierwszego pobytu Profesora w naszej Uczelni w 1981 roku oraz w następstwie podpisania w 1983 roku formalnej, międzyuczelnianej umowy.

Profesor H-J. Paffenholz jako pełnomocnik Senatu Uniwersytetu w Duisburgu ds. współpracy z SGH był zawsze zwolennikiem wszechstronnej współ-pracy naukowej, obejmującej wspólne badania naukowe, organizowanie wspólnych seminariów naukowych młodych pracowników nauki oraz wzajemną wymianę studentów. Idea wszechstronnej współpracy naukowej zrodziła się jako wyraz postrzegania przez Profesora jedności oraz nierozłączności instytucji akademickich i środowisk akademickich.

Profesor H-J. Paffenholz był również zawsze zwolennikiem rzeczowości i konkretu. Współpraca naukowa, której był inicjatorem i promotorem była w związku z tym pozbawiona zbędnych deklaracji oraz pustej frazeologii. Była wyzwaniem dla jej polskich i niemieckich uczestników, którzy podejmowali ją ze świadomością wielkich obowiązków, ale również z uzasadnioną nadzieją na trwałe efekty poznawcze i praktyczne.
Rozwijając idee wszechstronnej współpracy naukowej, wypracował Profesor H-J. Paffenholz koncepcję wspólnych badań naukowych, organizowanych w mieszanych, polsko-niemieckich, zespołach badawczych, które konfrontowały swoje osiągnięcia badawcze podczas cyklicznie odbywanych seminariów i konferencji naukowych. Koncepcja ta przyniosła obfite owoce w postaci wartościowych publikacji naukowych i propozycji dotyczących reformowania polskiej gospodarki.

W myśl koncepcji wypracowanej przez Profesora H-J. Paffenholza były podejmowane przez pracowników naszej Uczelni oraz Uniwersytetu w Duisburgu wspólne badania w obrębie kilku nurtów badawczych. Pierwszy nurt badawczy był poświęcony problematyce inflacji oraz gospodarki drugiego obiegu, tzw. gospodarki nieformalnej w różnych systemach gospodarowania. Rodził się on w trudnych warunkach, gdyż problematyka ta była sytuowana wówczas w Polsce poza oficjalnym obiegiem poznawczym. Badania te, prowadzone w okresie 4 lat przez mieszane, polsko-niemieckie zespoły badawcze, koncentrowały uwagę na formach przejawiania się i tendencjach rozwojowych tych dwóch zjawisk oraz ich przyczynach i skutkach dla procesów gospodarowania. Efekty tych badań stały się trwałym wkładem zespołów badawczych oraz Profesora H-J. Paffenholza do współczesnej myśli społeczno-ekonomicznej. Wkład ten nie ogranicza się do abstrakcyjnego modelowania procesów społeczno-ekonomicznych, lecz obejmuje również projektowanie użytecznych rozwiązań w praktycznym regulowaniu zjawisk ekonomicznych. Kryterium użyteczności dokonań naukowych jest głównym przesłaniem Profesora H-J. Paffenholza w procesie podejmowania i rozwijania twórczych przedsięwzięć badawczych.

Badania te stały się podstawą cyklu oryginalnych publikacji poświęconych problematyce zwalczania inflacji oraz ograniczania sfery funkcjonowania gospodarki drugiego obiegu. Wśród nich były również publikacje, które zawierały projekty reformatorskich przedsięwzięć w tej dziedzinie. Projekty te wyprzedzały reformę gospodarczą w Polsce.

W tym nurcie mieszczą się również wspólne badania poświęcone analizie przesłanek, warunków i możliwości tworzenia polsko-niemieckich spółek joint ventures oraz zasad kształtowania polityki finansowej i przemysłowej w gospodarce rynkowej.

Profesor Hans-Joachim Paffenholz
Przed uroczystością nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi. Spotkanie w Gabinecie Rektora. Na zdjęciu: prof. Zbigniew Dworzecki - prorektor, prof. Hans-Joahim Paffenholz, prof. Janina Jóźwiak - rektor, prof. Władysław Jaworski
Profesor Hans-Joachim Paffenholz
Spotkanie w Gabinecie Rektora. Na zdjęciu: prof. Janina Jóźwiak - rektor, prof. Władysław Jaworski, prof. Piotr Błędowski, prof. Romuald Bauer
Spotkanie w Gabinecie Rektora. Na zdjęciu: prof. Władysław Jaworski, prof. Piotr Błędowski, prof. Romuald Bauer
Spotkanie w Sali Senatu. Na zdjęciu: prof. Adam Noga – prorektor, prof. Hans-Joachim Paffenholz, prof. Janina Jóźwiak – rektor, prof. Marian Geldner – prorektor
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi. Członkowie Senatu
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi. Goście i społeczność akademicka
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi. Goście i społeczność akademicka
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi. Gratulacje składa prof. Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
Profesor Hans-Joachim Paffenholz prezentuje dyplom doktora honoris causa SGH
Profesor Hans-Joachim Paffenholz
Profesor Romuald Bauer, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
Spotkanie w Klubie Profesorskim. Na zdjęciu: prof. Marek Rocki, prof. Romuald Bauer, prof. Hans-Joachim Paffenholz, prof. Janina Jóźwiak
Spotkanie w Klubie Profesorskim. Na zdjęciu: prof. Marek Rocki, prof. Romuald Bauer, prof.  Hans-Joachim Paffenholz, prof. Janina Jóźwiak
Spotkanie w Klubie Profesorskim
Spotkanie w Klubie Profesorskim
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi-Joachimowi Paffenholzowi

Święto SGH 1999

W dniu Święta SGH, 14 kwietnia 1999 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu z okazji nadania tytułu doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej Profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi.

Rada Naukowa Kolegium Zarządzania i Finansów na posiedzeniu w dniu 19 stycznia 1998 roku podjęła uchwałę o wszczęciu procedury o nadanie godności doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. zw. dr. hab. Zdzisławowi Fedorowiczowi, wieloletniemu profesorowi SGPiS i SGH.

Recenzentami w przewodzie byli: prof. dr hab. Stanisław Rączkowski - emerytowany profesor SGH i prof. dr hab. Stanisław Owsiak - z Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Promotorem był prof. zw. dr hab. Władysław L. Jaworski.

Senat SGH na posiedzeniu w dniu 16 grudnia 1998 orku.- uchwałą nr 88 - przyznał tytuł doktora honoris causa prof. dr hab. Zdzisławowi Fedorowiczowi.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi
Profesor Władysław Jaworski
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi. Goście i społeczność akademicka
Senat SGH. Na zdjęciu: prof. Marian Geldner – prorektor, prof. Zbigniew Dworzecki – prorektor, prof. Adam Noga - prorektor
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi. Dyplom wręcza rektor SGH prof. Janina Jóźwiak
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi
Profesor Zdzisław Fedorowicz
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi. Przemawia prof. Romuald Bauer
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi. Przemawia prof. Romuald Bauer
Profesor Zdzisław Fedorowicz
Chór Akademicki SGH
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Zdzisławowi Fedorowiczowi

Święto SGH 2000

Podczas uroczystości Święta SGH, 10 maja 2000 roku., odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Akademickiego z okazji wręczenia orderów i odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom nauki oraz uzyskania przez doktorów i doktorów habilitowanych stopni naukowych w Szkole Głównej Handlowej.


Święto SGH 2001

W 2001 roku Święto Szkoły obchodzono 25 kwietnia 2001 roku. W programie uroczystego posiedzenia Senatu SGH odbyło się: wręczenie orderów i odznaczeń państwowych, wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych osobom, które w ostatnim roku uzyskały w SGH stopnie naukowe. Tego dnia wręczono nagrody studentom SGH biorącym udział w konkursie pod nazwą: „Nowe trendy w gospodarce światowej w XXI wieku”. Wystąpił Chór Akademicki SGH.
Wykład nt. rozszerzenia Unii Europejskiej wygłosiła Prezydent Republiki Finlandii, Pani Tarja Kaarina Halonen.

Święto Szkoły to także zabawa. W 2001 roku w Klubie Park odbył się doroczny Piknik Akademicki SGH.


Święto SGH 2002

10 kwietnia 2002 roku z okazji Święta Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Akademickiego. Tego dnia nadano tytuł doktora honoris causa Profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi.

Odbyło się także wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych osobom, które w ostatnim roku uzyskały stopnie naukowe.

Profesor Ronald W. Jones Doktorem Honoris Causa SGH

dr Elżbieta Czarny, Instytut MSG Kolegium Gospodarki Światowej

Na wniosek Rady Naukowej Kolegium Gospodarki Światowej Senat Szkoły Głównej Handlowej na posiedzeniu 23 maja 2001 roku przyznał profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi z Rochester University tytuł doktora honoris causa naszej Uczelni.

Decyzja o przyznaniu tego tytułu profesorowi Jonesowi wynika z bardzo wysokiej oceny Jego dorobku naukowego oraz z ogromnego i stale rosnącego znaczenia obszaru badań, w którym tworzy Pan Profesor. Nie bez znaczenia są również wieloletnie związki Profesora z naszą Uczelnią.

Dorobek naukowy Profesora Jonesa obejmuje kilkanaście książek i 130 artykułów publikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach ekonomicznych. Profesor jest także redaktorem prac o podstawowym znaczeniu dla teorii międzynarodowych stosunków gospodarczych, w tym przede wszystkim zbioru podstawowych dzieł z tej dziedziny (Handbook of International Economics). Jest także współtwórcą wielu niezwykle ważnych prac zbiorowych.

Jednakże o pozycji naukowej profesora Jonesa decyduje przede wszystkim ciężar gatunkowy Jego dorobku. Wiele Jego prac stanowi bowiem istotny, a niekiedy przełomowy, krok w rozwoju międzynarodowych stosunków gospodarczych, a przede wszystkim teorii handlu międzynarodowego.

Profesor Jones jest autorem sformułowanego w 1956 r. twierdzenia dotyczącego zależności między wielkością zasobów czynników wytwórczych a wielkością produkcji dóbr w gospodarce, działającej zgodnie z założeniami teorii Heckschera-Ohlina (efekt powiększenia Jonesa zwany w literaturze również twierdzeniem Rybczyńskiego). Profesor Jones jest także twórcą przedstawionego na początku lat siedemdziesiątych modelu funkcjonowania gospodarki z mobilnymi i niemobilnymi czynnikami wytwórczymi uważanego za krótkookresową wersję teorii Heckschera-Ohlina. Niezwykle istotne są również wyniki badań profesora Jonesa dotyczących zależności między cenami dóbr a wynagrodzeniami czynników wytwórczych używanych do ich produkcji oraz analiza zachowań małego kraju, którego popyt i podaż nie wpływają na poziom cen na rynku światowym.

W ostatnich latach głównym obszarem zainteresowań badawczych Profesora jest międzynarodowy handel dobrami pośrednimi i czynnikami wytwórczymi. Jest On m.in. współautorem modelu produkcji wieloetapowej oraz modeli przepływów czynników wytwórczych. W swojej najnowszej, opublikowanej w 2000 r. książce Globalization and the Theory of Input Trade profesor Jones pokazuje, jak międzynarodowa wymiana dóbr pośrednich wpływa na charakter i rozmiary międzynarodowego handlu dobrami finalnymi.

Problematyka międzynarodowego przepływu czynników produkcji i międzynarodowej fragmentaryzacji procesu wytwarzania pojawi się też w wykładzie wygłaszanym przez prof. Jonesa podczas uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa SGH. Prof. Jones będzie mówić o perspektywach globalizacji gospodarki w świecie nie wolnym od różnorakich konfliktów.

Ten temat ma szczególną wymowę po wrześniowym ataku terrorystycznym na Stany Zjednoczone. Profesor Jones przedstawi znaczenie rewolucji technologicznej, a zwłaszcza informatycznej dla umiędzynarodowienia produkcji. Przypomni sprzeczności interesów gospodarczych bogatych krajów uprzemysłowionych i ubogim krajów słabiej rozwiniętych. Zwróci uwagę na inne rodzaje konfliktów występujących w dzisiejszej gospodarce światowej.

Jeden z nich wynika ze zmiany pozycji narodowych władz gospodarczych w stosunku do prywatnego biznesu coraz częściej prowadzonego poza granicami rodzimego krajów i coraz trudniej kontrolowalnego. Konsekwencją jest chęć ograniczania przez krajowe władze ekonomiczne swobody działania firm prywatnych pod pretekstem przeciwdziałania przestępczości gospodarczej. Kolejnym potencjalnym obszarem konfliktów jest według Jonesa odwieczny konflikt pokoleń. Starsi mają władzę i pieniądze, którymi niechętnie chcą się dzielić z młodymi, chociaż ci ostatni nie kiedy lepiej dają sobie radę w dzisiejszym świecie nowoczesnej techniki. Dodaje, że kolejną grupą, której obawiają się możni tego świata są cudzoziemcy. Podsumowując, podkreśli rolę młodzieży z różnych krajów, otwartej nie tylko na wiedzę i nowinki techniczne, lecz także na nowe poglądy i wartości.

Profesor Jones od wielu lat utrzymuje ożywione kontakty naukowe z Polską. W latach 1993-1997 prowadził corocznie wykłady w ramach Summer School of Economics w Kortowie. Do grona jego słuchaczy należało wówczas wielu studentów, doktorantów i pracowników naukowych SGH. Jednym z efektów tych wykładów było przetłumaczenie przez grono młodych pracowników i studentów naszej uczelni podręcznika międzynarodowych stosunków gospodarczych współautorstwa Profesora Jonesa (R.E. Caves, J.A Frankel, R.W. Jones, Handel i finanse międzynarodowe, PWE, Warszawa 1998). Po raz kolejny profesor Jones był w Warszawie w 2000 roku, wykładał teorię handlu międzynarodowego w Międzyuczelnianym Ośrodku Kształcenia Doktorantów, którego współzałożycielem jest nasza Uczelnia. W czasie każdego pobytu w SGH profesor Jones występował na seminariach naukowych Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych KGŚ, przyciągając liczne rzesze słuchaczy z całej SGH.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH Profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi. Przemawia rektor prof. Marek Rocki
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH Profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi. Na zdjęciu: prof. Ronald W. Jones, rektor prof. Marek Rocki, prof. Marcin K. Nowakowski, prorektor
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Prof. Marcin K. Nowakowski, prorektor
Profesor Ronald W. Jones
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi. Na zdjęciu: prof. Władysław Jaworski, Hanna Molenda, dr Marcin Molenda
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi. Przemawia prof. Adam Budnikowski, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi. Profesor Ronald W. Jones odbiera dyplom. Dyplom wręcza rektor prof. Marek Rocki
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Profesor Ronald W. Jones
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Profesor Ronald W. Jones
Profesor Ronald W. Jones
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi. Przemawia prof. Marcin K. Nowakowski
Profesor Ronald W. Jones
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa SGH profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi
Prof. Ronald W. Jones i prof. Marek Rocki. Prof. W. Jones wpisuje się do księgi pamiątkowej
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Ronaldowi W. Jonesowi

Święto SGH 2007

W roku akademickim 2006/2007 Święto SGH obchodzone było 18 kwietnia 2007 roku.

Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku, przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku, przemawia prof. Leszek Balcerowicz
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku, przemawia prof. Janusz Beksiak
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku, występ Chóru Akademickiego SGH
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku, występ Chóru Akademickiego SGH
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2007 roku
Święto SGH 2007

Święto SGH 2008

W roku akademickim 2007/2008 Święto SGH obchodzone było 9 kwietnia 2008 roku. Aula Spadochronowa zamieniła się w żaglowiec, nawiązujący do logo uczelni. Na jego pokładzie odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu.

Gościem honorowym była Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka, która przedstawiła założenia reformy szkolnictwa wyższego. Tego dnia doktorzy i doktorzy habilitowani odebrali dyplomy. W ich imieniu wystąpiła dr hab. Małgorzata Poniatowska-Jaksch.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH. Debiutował Teatr SGH, czyli Teatr Scena Główna Handlowa, który wystąpił z inscenizacją Pamiętników Bolesława Miklaszewskiego, pierwszego rektora Szkoły.

Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Na zdjęciu profesorowie: Joachim Osiński – prorektor, Adam Budnikowski – rektor, Maria Romanowska –prorektor, Piotr Płoszajski – prorektor
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Na zdjęciu profesorowie: Joanna Plebaniak – dziekan Studium Magisterskiego, Marek Bryx – dziekan Studium Niestacjonarnego, Wojciech Morawski – przedstawiciel Kolegium Ekonomiczno-Społecznego, Kazimierz Kuciński – przedstawiciel Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Przemawia prof. Barbara Kudrycka – minister nauki i szkolnictwa wyższego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Przemawia prof. Barbara Kudrycka – minister nauki i szkolnictwa wyższego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Przemawia prof. Joachim Osiński – prorektor
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, prof. Marek Rocki, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, prof. Andrzej Herman, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, prof. Katarzyna Żukrowska dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, prof. Marek Rocki, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, prof. Andrzej Herman, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, prof. Stanisław Wodejko, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, dr hab. Małgorzata Poniatowska-Jaksch dziękuje w imieniu doktorów habilitowanych i doktorów
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku. Tomasz Rusek – rzecznik prasowy SGH zapowiada występ Teatru Scena Główna Handlowa ze spektaklem Pamiętniki Boleslawa Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Boleslawa Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Boleslawa Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Teatru SGH ze spektaklem Pamiętniki Bolesława Miklaszewskiego
Święto SGH, 9 kwietnia 2008 roku, występ Chóru SGH
Święto SGH 2008

Święto SGH 2009

29 kwietnia 2009 roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyło się wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym, którzy w minionym roku uzyskali stopnie naukowe.

Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 2009 rok. Na zdjęciu profesorowie: Grażyna Wojtkowska-Łodej – dziekan Studium Podstawowego, Joanna Plebaniak – dziekan Studium Magisterskiego, Marek Rocki – dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych, Joachim Osiński – dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego, Jolanta Mazur – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej, Andrzej Herman – dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Janusz Ostaszewski – dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof. Marek Rocki – dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof. Joachim Osiński – dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof. Andrzej Herman - dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Romanowi Sobieckiemu.
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof. Janusz Ostaszewski – dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, dr hab. Adam Glapiński
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof. Janusz Stacewicz – prorektor
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof. Joachim Osiński – dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktorski dr Ewie Gwardzińskiej
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, prof.  Jolanta Mazur – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku, dr hab. Roman Sobiecki wygłasza przemówienie w imieniu doktorów habilitowanych
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku
Święto SGH, 29 kwietnia 2009 roku
Święto SGH 2009

Święto SGH 2010

13 maja 2010 roku, podczas Święta Szkoły do społeczności akademickiej SGH dołączył profesor Stanisław Sołtysiński, dwudziesty trzeci doktor honoris causa SGH. W imieniu uczelni wystąpił prof. Janusz Ostaszewski – dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów.

Laudację wygłosił prof. Zygmunt Niewiadomski. Prof. Stanisław Sołtysiński wygłosił wykład „Ład korporacyjny w świetle lekcji kryzysu”.

Tego dnia na uroczystym posiedzeniu Senatu wręczono dyplomy doktorskie i habilitacyjne.

Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. Przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. Przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. Goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. Profesor Stanisław Sołtysiński
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, wystąpienie prof. Janusza Ostaszewskiego – dziekana Kolegium Zarządzania i Finansów
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Zygmunt Niewiadomski wygłasza laudację
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, rektor prof. Adam Budnikowski wręcza dyplom doktora honoris causa prof. Stanisławowi Sołtysińskiego
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Stanisław Sołtysiński wygłasza wykład „Ład korporacyjny w świetle lekcji kryzysu”
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Stanisław Sołtysiński wygłasza wykład
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Stanisław Sołtysiński i prof. Zygmunt Niewiadomski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. W pierwszym rzędzie od lewej prof. Stanisław Sołtysiński i prof. Zygmunt Niewiadomski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Marek Rocki – dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Joachim Osiński – dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Andrzej Herman – dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktorski dr Aleksandrze Jadach-Sepioło
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Andrzej Herman – dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktorski dr Pawłowi Warownemu
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Janusz Ostaszewski – dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, prof. Janusz Ostaszewski – dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktorski dr Marcie Ziółkowskiej
Święto SGH, 13 maja 2010 roku, dr hab. Wojciech Bijak przemawia w imieniu doktorów i doktorów habilitowanych
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. Goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 13 maja 2010 roku
Święto SGH, 13 maja 2010 roku. Na zdjęciu: dr Elżbieta Moskalewicz-Ziółkowska, dr Marta Ziółkowka, Barbara Ziółkowska, dr Marek Ziółkowski
Święto SGH 2010

Święto SGH 2011

13 kwietnia 2011 roku rozpoczęły się uroczystości w ramach Święta SGH. Tego dnia w Auli Głównej w SGH odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego SGH.

Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH 13, kwietnia 2011 roku, JM Rektor prof. Adam Budnikowski
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, prof. Janusz Ostaszewski – dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, prof Andrzej Kobyliński – dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, Joachim Osiński – dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktorsa habilitowanego
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, Jolanta Mazur – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, prof. Andrzej Herman – dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, prof Andrzej Herman – dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2011 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH 2011

Święto SGH 2012

18 kwietnia 2012 roku rozpoczęły się uroczystości w ramach Święta SGH. Tego dnia w Auli Głównej w SGH odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym oraz orderów i odznaczeń państwowych. Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademicki SGH.

Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku. Na zdjęciu profesorowie Marek Bryx – prorektor, Anna Karmańska – prorektor, prof. Adam Budnikowski – rektor, Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska – prorektor, Janusz Stacewicz – prorektor
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, przemawia szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Janusza Kalińskiego
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Janusza Ostaszewskiego
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Mirosława Pietrewicza
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Hannę Sochacką-Krysiak
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Kazimierza Kucińskiego
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Tomasza Szapiro
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Marię Podgórską
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Tomasza Michalskiego
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Romana Sobieckiego
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski odznacza prof. Cezarego Suszyńskiego
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, rektor prof. Adam Budnikowski odznacza dr. Józefa Biskupa
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, prof. Andzrzej Herman wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Annie Szelągowskiej
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, prof. Piotr Ostaszewski wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Grażynie Leśniak-Łebkowskiej
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, prof. Andzrzej Herman, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktorski dr. Grzegorzowi Sobieckiemu
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, dr hab. Maria Aluchna przemawia w imieniu doktorów i doktorów habilitowanych
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, Senat SGH
Święto SGH, 18 kwietnia 2012 roku, Senat SGH
Święto SGH 2012

Święto SGH 2013

10 kwietnia 2013 roku rozpoczęły się uroczystości w ramach Święta SGH. Tego dnia w Auli Głównej w SGH odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego nastąpiło wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym oraz orderów i odznaczeń państwowych. Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademicki SGH.

Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, przemawia prof. Marek Rocki
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, przemawia prof. Daria Nałęcz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, przemawia rektor prof. Tomasz Szapiro
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, poczet sztandarowy
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Daria Nałęcz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręcza odznaczenia państwowe prof. Elżbiecie Kaweckiej-Wyrzykowskiej
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Marek Gruszczyński – prorektor
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, rektor prof. Tomasz Szapiro odznacza prof. Tomasza Kuszewskiego
Święto, SGH 10 kwietnia 2013 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Michałowi Golińskiemu
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Adam Budnikowski, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Bogusławowi Czarnemu
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Dorocie Niedziółce
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Katarzynie Majchrzak
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Jerzemu Witoldowi Pietrewiczowi
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Marcinowi Wojtysiak–Kotlarskiemu
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Waldemarowi Rogowskiemu
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, prof. Joachim Osiński, dziekan Kolegium Enonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktorski
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku
Święto SGH , 10 kwietnia 2013 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 10 kwietnia 2013 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH 2013

Święto SGH 2014

9 kwietnia 2014 roku Aula Główna w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z okazji Święta SGH zapełniła się naukowcami, którzy tego dnia odbierali swoje dyplomy. W uroczystości wzięło udział 89 doktorów i doktorów habilitowanych. Wśród publiczności byli także przedstawiciele władz innych uczelni, które przyjęły zaproszenie na naszą uroczystość, a także absolwenci i wychowankowie SGH.

Po odczytaniu listów adresowanych z okazji Święta SGH do społeczności akademickiej przez Marszałek Sejmu RP, Marszałka Senatu RP oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, głos zabrał JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. dr hab. Tomasz Szapiro. Mówił o bardzo dobrych pozycjach SGH w rankingach. Przywołał pierwsze miejsca w zestawieniach uczelni ekonomicznych Perspektyw, Rzeczpospolitej i Wprost. Wspomniał o wysokim, siódmym miejscu w rankingu Financial Times zajętym przez prowadzony w SGH kierunek CEMS Master in International Management. Przywołał także najwyższą pozycję w rankingu zarobków, jakimi mogą poszczycić się absolwenci SGH.

Podczas uroczystości Order Palm Akademickich z rąk JE Ambasadora Francji Pierre’a Buhlera odebrała dr Izabela Bergel, pełnomocnik rektora ds. podwójnego dyplomu. Odznaczenie nadał jej Minister Edukacji Narodowej Republiki Francji w uznaniu za wkład w rozwój polsko-francuskiej współpracy akademickiej.

Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, przed uroczystym posiedzeniem Senatu
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, przemawia prof. Marek Rocki, rektor SGH w latach 1999-2005
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, przemawia prof. Marek Bryx, prorektor SGH
Święto SGH, kwietnia 2014 roku, przemawia rektor prof. Tomasz Szapiro
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, Jego Ekscelencja Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce wręcza Order Palm Akademickich dr Izabeli Bergel
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce, dr Izabela Bergel, rektor prof. Tomasz Szapiro
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Łukaszowi Delongowi
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Jakubowi Growcowi
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Joachim Osiński, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Mieczysławowi Sprengelowi
Święto SGH, 2014 rok, prof. Marzanna Witek Hajduk, prodziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Andreasowi Bieligowi
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Jakubowi Brdulakowi
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Gabrielowi Główce
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Tomaszowi Cicirko
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Mirosławowi Jarosińskiemu
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Piotrowi Wachowiakowi
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Maria Romanowska z dr. hab. Piotrem Wachowiakiem i dr. hab. Mirosławem Jarosińskim
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, rektor prof. Tomasz Szapiro i prof. Stanisław Kasiewicz
Święto SGH, 9 kwietnia 2014 roku, prof. Zygmunt Bosiakowski, retor SGPiS w latach 1983-1990 i dr Barbara Trzcińska
Święto SGH 2014

Święto SGH 2015

15 kwietnia 2015 roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyło się wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym oraz wręczenie dyplomu odnowienia stopnia doktorskiego prof. Klemensowi Białeckiemu, dziekanowi Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS w roku akademickim 1971/1972, prorektorowi SGPiS w latach 1972-1978.

Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku. Na zdjęciu: prof. Marek Gruszczyński – prorektor, rektor prof. Tomasz Szapiro, prof. Piotr Ostaszewski – prorektor
Święto SGH,15 kwietnia 2015 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Marcinowi Kolasie
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Adam Budnikowski, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Tomaszowi Berentowi
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Sylwii Morawskiej
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Zbigniewowi Krysiakowi
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Rafałowi Tuzimkowi
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Andrzej Sznajder
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Marek Rocki, rektor SGH w latach 1999-2005 i prof. Klemens Białecki
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Adam Budnikowski – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Klemens Bialecki i prof. Adam Budnikowski – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, przemawia prof. Klemens Białecki
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktorski dr Maciejowi Gurbale
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Adam Budnikowski, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktorski dr. Piotrowi Buzale
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktorski dr Annie Wachowicz
Święto SGH, 15 kwietnia 2015 roku
Święto SGH 2015

Święto SGH 2016

Szczególnie uroczyste Święto SGH odbyło się 13 kwietnia 2016 roku. Było ono punktem kulminacyjnym obchodów 110-lecia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W programie uroczystego posiedzenia Senatu odbyło się wręczenie dyplomów doktorskich i habilitacyjnych osobom, które w ostatnim roku uzyskały w SGH stopnie naukowe.

Gośćmi uroczystości byli trzej doktorzy honoris causa naszej uczelni: Profesor Hans-Joachim Paffenholz, Profesor Sándor Kerekes​ i Profesor Edward I. Altman.

Rektor SGH prof. Tomasz Szapiro witał władze uczelni polskich i zagranicznych, władze państwowe i samorządowe, reprezentantów instytucji publicznych i świata biznesu, a przede wszystkim studentów, absolwentów, pracowników i przyjaciół SGH. Doradca prezydenta RP odczytał list gratulacyjny Andrzeja Dudy. Odczytano także gratulacje i życzenia marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i premier RP Beaty Szydło. 

Z krótkim przemówieniem wystąpił Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, który mówił o znaczącym dorobku naukowym badaczy ​z SGH i o szczególnych zasługach dla kształcenia specjalistów mających wpływ na kształt transformacji polskiej gospodarki. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył rektorowi prof. Tomaszowi Szapiro medal pamiątkowy „Pro Masovia” przyznany uczelni, a pracownikom SGH – dyplomy uznania. 

Wykład jubileuszowy „Tradycje SGH – odwaga przywództwa” wygłosił prof. dr hab. Wojciech Morawski.​

Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Przed uroczystością. Na zdjęciu: prof. Edward I. Altman, doktor honoris causa SGH, prof. Tomasz Szapiro, rektor SGH, prof. Marek Gruszczyński, prorektor SGH
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Na zdjęciu: prof. Sándor Kerekes​, doktor honoris causa SGH z 2012 roku, prof. Hans Joachim Paffenholz, doktor honoris causa SGH z 1997 roku,​ prof. Edward I. Altman, doktor honoris causa SGH z 2015 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Na zdjęciu: prof. Zygmunt Bosiakowski, rektor SGPiS w latach 1983-1990 i prof. Marek Rocki, rektor SGH w latach 1999-2005
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Prorektorzy SGH – od lewej prof. Marek Bryx, prof. Piotr Ostaszewski, prof. Marek Gruszczyński
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. ​Przemawia Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Goście uroczystości
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Przemawia Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręcza rektorowi prof. Tomaszowi Szapiro medal pamiątkowy „Pro Masovia” przyznany uczelni​
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Rektor prof Tomasz Szapiro prezentuje medal pamiątkowy „Pro Masovia” przyznany uczelni
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Goście uroczystości
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręcza​ dyplom prof. Januszowi Witkowskiemu
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Ewie Lisowskiej
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. ​​Prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza ​dyplom doktora habilitowanego dr hab. Bartoszowi Witkowskiemu
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Prof. Adam Budnikowski, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej​ ​wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Mariuszowi Próchniakowi
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie ​wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Magdalenie Mikołajek-Gocejna
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku.  Prof. Joachim Osiński, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Magdalenie Proczek
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku. Prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Andrzejowi Stryjkowi
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 13 kwietnia 2016 roku
Święto SGH 2016

Święto SGH 2017

26 kwietnia 2017 roku w Auli Głównej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu SGH z okazji Święta SGH, na które przybyli liczni goście przedstawiciele władz uczelni, władz państwowych, reprezentanci instytucji publicznych i świata biznesu, a także studenci, absolwenci, pracownicy i przyjaciele uczelni. ​

Studenci, doktoranci, pracownicy, absolwenci i przyjaciele SGH przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących, jednak kulminacją obchodów było uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni 26 kwietnia. Tradycyjnie z okazji Święta SGH dziekani kolegiów wręczyli dyplomy doktorom habilitowanym i doktorom, a rektor wygłosił przemówienie podsumowujące ostatnie dokonania uczelni i zaanonsował kolejne działania. Nowością podczas Święta SGH było wręczenie studenckiej nagrody dla wykładowców – „Inspiracja roku”. Wydarzenie uświetnił koncert kwartetu smyczkowego, a na koniec – w Auli Spadochronowej – pojawił się tort.

Po wkroczeniu orszaku do Auli Głównej uroczyste posiedzenie Senatu rozpoczął Jego Magnificencja Rektor SGH dr hab. Marek Rocki, prof. SGH. Rektor powitał zgromadzonych gości, wśród których znalazła się podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP prof. dr hab. Teresa Czerwińska. Rektor podziękował za nadesłane gratulacje, a profesor Czerwińska odczytała list od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP Jarosława Gowina, w którym wicepremier życzył Szkole Głównej Handlowej w Warszawie „nieustannego rozwoju, podążania ku nowym brzegom, wyznaczania nowych dróg, by Polska stała się (…) krajem zasobnym, konkurencyjnym wobec innych gospodarek oraz odpowiedzialnie korzystającym ze swych zasobów”.

Jego Magnificencja Rektor SGH w swoim wystąpieniu przypomniał, że władze uczelni realizują plany nakreślone w połowie 2016 roku. Ogłosił prace nad wieloletnią strategią: „naszą ambicją jest to, aby perspektywa podjętych działań nie zamykała się w granicach jednej kadencji (…), lecz sięgała – jako wieloletnia strategia rozwoju – roku 2030”. Profesor Marek Rocki wymienił wartości, które decydują o działaniach społeczności SGH i kierunku, w którym zmierza uczelnia. Wartościami tymi są:  integracja społeczności akademickiej, doskonałość naukowa, przywództwo w edukacji ekonomicznej, otwartość, przedsiębiorczość akademicka oraz sprawność organizacyjna. Rektor podał przykłady działań już podjętych lub planowanych w najbliższym czasie, które są konkretnymi realizacjami wartości społeczności SGH.

„Nie zadowala nas bowiem pozycja lidera krajowego, mamy ambicje być partnerem wiodących zagranicznych ośrodków naukowych”.

Na koniec wystąpienia Jego Magnificencja podkreślił, że kształt nowej strategii zostanie wypracowany w szerokiej dyskusji obejmującej nie tylko całe środowisko studentów, pracowników i absolwentów, ale również otoczenie społeczne i gospodarcze SGH.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów dwudziestu doktorom habilitowanym i sześćdziesięciu doktorom, którego dokonali dziekani kolegiów profesorowie Joanna Plebaniak, Wojciech Morawski, Marzenna Weresa, Roman Sobiecki i Ryszard Bartkowiak pod kierunkiem prorektora ds. nauki i zarządzania prof. Piotra Wachowiaka. Senat SGH przyjął ślubowanie naukowców, a w ich imieniu głos zabrała dr hab. Agnieszka Wojtczuk-Turek. Nawiązując do słów znanych z przeszłości badaczy opisała motywacje i zaangażowanie współczesnych naukowców, kładąc nacisk na dążenie do prawdy. 

Wiele radości zebranym przyniosło pierwsze w historii Święta SGH wręczenie nagród studenckich „Inspiracja roku”. Justyna Ciszek – wiceprezes Stowarzyszenia MagPress, wydawcy miesięcznika „Magiel” – pokrótce opisała ideę nagrody wręczanej wykładowcom, którzy w danym roku zrobili największe wrażenie na studentach. Werdykt wzbudził aplauz – statuetki odebrali prof. Krzysztof Kozłowski (kategoria: studia licencjackie) oraz dr Grzegorz Koloch (kategoria: studia magisterskie).

Po raz pierwszy na Święcie SGH odbył się krótki koncert kwartetu smyczkowego studentek Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artystki wykonały trzy utwory klasyczne i jeden współczesny. Jak zawsze uroczystości towarzyszył Chór SGH.

Ostatnim akordem posiedzenia Senatu SGH była prezentacja tortu, który – już po zakończeniu uroczystości – został przeniesiony do Auli Spadochronowej do degustacji.

Listy gratulacyjne nadesłali:

  • Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  • Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Dr hab. Andrzej Chochoł, prof. UEK, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Jarosław Koziński, Partner Zarządzający – Doradztwo Podatkowe i Prawne EY Polska
  • Tomasz Mielniczuk, Dyrektor Departamentu Santander Universidades 

Uroczystościom Święta SGH towarzyszyły: 23 kwietnia – występ Chóru SGH, który odbył się w Bibliotece SGH, 24 kwietnia – Dzień Międzynarodowy, 25 kwietnia – Dzień Kół i Organizacji Studenckich, 27 kwietnia – Dzień Partnerów i Absolwentów, 28 kwietnia – Dzień ze Studentami i Doktorantami.

Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku. Na zdjęciu: prof. ​Krzysztof Kozłowski prorektor ds. dydaktyki i studentów​, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, rektor prof. Marek Rocki, prof. Hanna Godlewska-Majkowska prorektor ds. współpracy z otoczeniem, prof. Jacek Prokop prorektor ds. współpracy z zagranicą
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP prof. Teresa Czerwińska
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ przemawia JM rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ przemawia JM rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego​
​Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie​
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab.​ Bartoszowi Witkowskiemu
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego​
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,  prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​  prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Marzenna Weresa dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Marzenna Weresa dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora ​nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Marzenna Weresa dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora ​nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Marcinowi Dąbrowskiemu
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
​Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych​
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ dr hab. Agnieszka Wojtczuk-Turek
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ statuetkę nagrody studenckiej „Inspiracja roku” w kategorii: studia licencjackie odbiera prof. Krzysztof Kozłowski
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ koncert kwartetu smyczkowego studentek Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku,​ koncert kwartetu smyczkowego studentek Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Świąteczny tort
Święto SGH, 26 kwietnia 2017 roku, JM rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH 2017

Święto SGH 2018

11 kwietnia 2018 roku w Auli Głównej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu SGH z okazji Święta SGH, na które przybyli liczni goście - przedstawiciele władz uczelni, władz państwowych, reprezentanci instytucji publicznych i świata biznesu, a także studenci, absolwenci, pracownicy i przyjaciele uczelni.

Rektor SGH prof. Marek Rocki w swoim przemówieniu wskazał wyzwania, na które uczelnia musi odpowiedzieć kształtując swoje cele dydaktyczne i naukowe. Rektor przypomniał zebranym, że czekają Uczelnię zmiany związane z wprowadzeniem nowego prawa o szkolnictwie wyższym, a co za tym idzie prawdopodobny wzrost wagi parametryzacji i wskaźników monitorujących efektywność pracy badaczy i dydaktyków.

Rektor wymienił najważniejsze inicjatywy ostatnich miesięcy: rozpoczęcie budowy nowego budynku przy ulicy Batorego, podpisanie przez – SGH jako jednej z pierwszych uczelni w Polsce – Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni oraz rozpoczęcie procedury uzyskania certyfikatu Logo HR: – Dzisiaj podpisałem odpowiedni dokument w tej sprawie – podkreślił.

Po przemówieniu rektora miejsce za mównicą zajął Bartosz Ciołkowski z Mastercard, reprezentujący Klub Partnerów SGH. 

Zgodnie z tradycją Święta SGH odbyło się wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym i nowo wypromowanym doktorom, którzy złożyli ślubowanie. W imieniu naukowców głos zabrała dr hab. Andżelika Kuźnar. 

Uroczystościom Święta SGH towarzyszyły:

  • 11 kwietnia – koncert Plaisir d’amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa; 
  • 12 kwietnia – Double Degree Day, World Cafe; 
  • 13 kwietnia – Targi firm absolwentów SGH, akcja „Uwolnij książkę ekonomiczną”: wymień, zamień, podaruj; koncert Chóru SGH; 
  • 14 kwietnia – premiera spektaklu „PARTY” – Teatru Scena Główna Handlowa w reżyserii i dramaturgii Jerzego Łazewskiego, oparty na współczesnym dramacie brytyjskim, a zarazem w przewrotny sposób czerpiący z klasyki broadwayowskiego musicalu; 
  • 15 kwietnia – Bieg SGH, Dzień Dawcy Szpiku – aby każdy mógł uratować komuś życie.

Listy gratulacyjne nadesłali:

  • Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  • Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki
  • Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Dr hab. Andrzej Chochół, prof. UEK, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Gertruda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
  • Nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Stołeczny Policji
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku. Na zdjęciu: prof. ​Krzysztof Kozłowski prorektor ds. dydaktyki i studentów​, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, JM rektor prof. Marek Rocki, prof. Hanna Godlewska-Majkowska prorektor ds. współpracy z otoczeniem, prof. Jacek Prokop prorektor ds. współpracy z zagranicą​
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku. Na zdjęciu: ​prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, JM rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku. Na zdjęciu: prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, prof. Marzenna Weresa dziekan Kolegium Gospodarki Światowej, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, goście i społeczność akademicka
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, goście i społeczność akademicka. Na zdjęciu: prof. Bartosz Witkowski – dziekan Studium Licencjackiego, Krzysztof Pietraszkiewicz doktor honoris causa SGH z 2017 roku​, prof. Zygmunt Bosiakowski, rektor SGPiS w latach 1983-1990
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku. Na zdjęciu: prof. Hanna Godlewska-Majkowska prorektor ds. współpracy z otoczeniem, prof. Jacek Prokop prorektor ds. współpracy z zagranicą​
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku. Na zdjęciu: prof. ​Krzysztof Kozłowski prorektor ds. dydaktyki i studentów​, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku. Na zdjęciu: prof. Klemens Białecki prorektor SGPiS w latach 1972-1978, dziekan Wydziału Handlu Zagranicznego w roku akad. 1971/1972 i prof. Marian Strużycki prorektor SGPiS w latach 1975-1978, dziekan Wydziału Handlu Wewnętrznego w latach 1968-1975
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, Bartosz Ciołkowski (Mastercard), reprezentujący Klub Partnerów SGH
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, przemawia rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Katarzynie Bień-Barkowskiej
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Agnieszce Słomka-Gołębiowskiej
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Rafałowi Warżale
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Marzenna Weresa dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Andżelice Kuźnar
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​ dr. hab. Tomaszowi Dąbrowskiemu
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​ dr. hab. Lechowi Kurklińskiemu
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Justynie Bugaj
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Monice Raulinajtys-Grzybek
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Marcinowi Czaplickiemu
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr Magdalenie Kozak
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr Edycie Bochenek
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Patrykowi Dziurskiemu ​
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Pawłowi Miodkowi
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr​ Elwirze Ziółkiwskiej
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, dr hab. Andżelika Kuźnar
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku​, wręczenie tytułu Inspiracji Roku – nagrody studentów dla najbardziej inspirujących dydaktyków​ – w kategorii studiów licencjackich nagrodę odbiera prof. Krzysztof Kozłowski
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, wręczenie tytułu Inspiracji Roku – nagrody studentów dla najbardziej inspirujących dydaktyków – w kategorii studiów magisterskich nagrodę odbiera prof. Waldemar Rogowski
Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, koncert Plaisir d'amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa​
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, koncert Plaisir d'amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, koncert Plaisir d'amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku, koncert Plaisir d'amour w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej – mezzosopran i Małgorzaty Zalewskiej – harfa
​Święto SGH, 11 kwietnia 2018 roku​, doktorzy i doktorzy habilitowani​
Odsłonięcie ławeczki Augusta Zielińskiego – założyciela Wyższych Kursów Handlowych Męskich w 1906 roku​
Odsłonięcie ławeczki Augusta Zielińskiego – założyciela Wyższych Kursów Handlowych Męskich w 1906 roku​
Odsłonięcie ławeczki Augusta Zielińskiego, ​JM Rektor prof. Marek Rocki​ i przedstawiciel Giełdy Papierów Wartościowych, która finansowała ławeczkę-pomnik Augusta Zielińskiego
Rektor prof. Marek Rocki i prof. Zygmunt Bosiakowski, rektor SGPiS w latach 1983-1990
Prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie​
Rektor prof. Marek Rocki i dr Barbara Trzcińska​
Święto SGH 2018

Święto SGH 2019

Uroczyste posiedzenie Senatu SGH z okazji Święta Uczelni w dniu 8 maja 2019 roku rozpoczęło się przywitaniem gości i odczytaniem listów gratulacyjnych od premiera Rzeczypospolitej Mateusza Morawieckiego i prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego (ten drugi list odczytała wiceprezydent Renata Kaznowska). Następnie przemawiał przedstawiciel Klubu Partnerów – absolwent SGH i partner w EY Paweł Tynel, który zachęcał przedsiębiorców do większej odwagi i ufności w nawiązywaniu bliskich relacji z nauką.

„To jest naprawdę duże wyzwanie, aby przekonać polskiego przedsiębiorcę do sfinansowania prac badawczych bez zapewnienia go, że rezultaty będą takie, jak założone na wstępie (co kłóci się z samą ideą prac badawczych) oraz bez zwrotu z tej inwestycji w krótkim okresie.”
Paweł Tynel podał przykład dobrej współpracy, która ostatecznie przynosi komercyjne efekty: „(…) jedno z naszych rozwiązań bazuje na badaniach dotyczących zastosowania modeli przepływów międzygałęziowych i ekonometrii przestrzennej, jako narzędzia oceny polityki gospodarczej i efektów działalności przedsiębiorstw. (…) Muszę przyznać, że jest duże zainteresowanie skwantyfikowaniem i przedstawieniem w formie liczbowej tego, co intuicyjnie się wyczuwa. Bez badań naukowych byłoby to niemożliwe (…)”

Wystąpienie rektora prof. Marka Rockiego

Po tych zachętach skierowanych do odbierających tego dnia dyplomy naukowców, miejsce za mównicą zajął Jego Magnificencja Rektor SGH prof. Marek Rocki.

W swoim wystąpieniu skoncentrował się na relacji z prac adaptujących SGH do nowego prawa o szkolnictwie wyższym. Zebranych w Auli Głównej studentów, pracowników i gości poinformował, że finalny projekt nowego statutu będzie przedmiotem obrad najbliższego zebrania Senatu SGH. Rektor podziękował za pracę nad projektem:

„Przede wszystkim chciałbym zaakcentować jak bardzo środowiskowa, uspołeczniona była to praca, szeroko angażująca wszystkie grupy wspólnoty akademickiej.  Dziesiątki spotkań i rozmów z przedstawicielami organów kolegialnych, z senacką komisją statutową, studentami i doktorantami, indywidualnie z pracownikami, jak i zespołowo podczas otwartego spotkania konsultacyjnego.”

Opublikowanie projektu na stronie internetowej przyniosło wiele ważnych głosów uwzględnionych w dokumencie, nad którym będzie obradował Senat.

„Wykorzystujemy szanse, jakie przynoszą nowe regulacje ustawowe, tworząc statut, który daje bardzo solidne podstawy do trwałego rozwoju SGH i realizacji tworzonej obecnie strategii uczelni na lata 2020-2030” – kontynuował prof. Marek Rocki.

Rektor zapowiedział powołanie w nowym statucie rad naukowych dla dyscyplin, w ramach których społeczność prowadzi badania i promuje naukowców. Połączenie w radach specjalistów z pięciu kolegiów wzmocni głos SGH na arenie krajowej i międzynarodowej. Jak do tej pory – kolegiami będą kierowali dziekani. Rektor zaznaczył, że w nowym statucie rezygnuje z części ustawowych uprawnień – kandydaci na dziekanów zostaną poddani opiniowaniu przez wszystkich pracowników kolegium.

Poinformował także o utworzeniu „jednej, mocnej w swoich postawach merytorycznych, szkoły doktorskiej SGH”. Następnie przeszedł do powołania nowego ciała jakim jest rada uczelni:

„W odróżnieniu od wielu innych uczelni projektujemy radę w maksymalnym - przewidzianym ustawą - liczbowo składzie i z większym od wymaganego ustawą udziałem ekspertów zewnętrznych. Przyjmujemy też ważne kryteria jakościowe jej ustanowienia”.
 
W Radzie SGH zasiądą m.in. przedstawiciele Klubu Partnerów SGH, organizacji pracodawców reprezentatywnych w skali kraju i wchodzących w skład Rady Dialogu Społecznego, Rady Warszawy, absolwentów, pracowników (wskazanego w powszechnych wyborach), Senatu SGH i przewodniczący samorządu studentów. W radzie zasiądzie także jeden były rektor, prorektor lub dziekan kolegium.

W końcowej części wystąpienia rektor zapowiedział wznowienie prac nad finalną postacią strategii na lata 2020-2030 zaraz po przyjęciu nowego statutu.

Medal „Za zasługi dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie”

Wzruszającym punktem tegorocznej uroczystości było wręczenie Medalu „Za zasługi dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie”, nadanego przez kapitułę pośmiertnie prof. Janinie Jóźwiak, rektor SGH w latach 1993-1999. Medal odebrała siostra prof. Janiny Jóźwiak. Prorektor ds. współpracy z otoczeniem prof. Hanna Godlewska-Majkowska w laudacji mówiła m.in.:

„Fundamentalnym osiągnięciem prof. Janiny Jóźwiak w zakresie działalności na rzecz SGH był Jej zasadniczy i istotny współudział w opracowaniu radykalnej reformy strukturalnej i programowej SGH jako przewodniczącej Komisji Reformy oraz wdrożenie tej reformy jako rektor w latach 1993-1999. Reforma ta spowodowała zdecydowaną przebudowę struktur organizacyjnych uczelni, ale przede wszystkim zdefiniowała w nowym kształcie strategię wszechstronnej edukacji ekonomicznej w uczelni”.

Wręczenie dyplomów, nagrody i stypendium

Dłuższą część uroczystości wypełniło wręczanie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym, których ślubowaniem przewodził prorektor ds. nauki i zarządzania prof. Piotr Wachowiak. W ich imieniu przemawiał prof. Michał Jakubczyk. Prof. Wachowiak pokierował też wręczeniem nagród Rektora SGH za najlepszą pracę doktorską. Nagrody otrzymali doktorzy Barbara Jarmulska, Marcin Chomicz, Marcin Kołtuniak, a wyróżnienie dr Patryk Dziurski.

Swoje nagrody w plebiscycie „Inspiracja Roku” wręczyli też studenci. Tegorocznymi laureatami tytułu okazali się prof. Marta Kightley (studia magisterskie) oraz – po raz kolejny – prorektor ds. dydaktyki i studentów prof. Krzysztof Kozłowski (studia licencjackie). Natomiast stypendium im. Judyty i Bronisława Blassów dla najlepszego studenta, który ukończył II rok na kierunku finanse i rachunkowość, w tej edycji przypadło Patrycji Lasek. Innym miłym zdarzeniem było wręczenie przez prof. Jana Klimka Jego Magnificencji prof. Markowi Rockiemu Szabli Kilińskiego – za szczególne zasługi dla rozwoju polskiego biznesu i rzemiosła.

Ostatnim akcentem uroczystego posiedzenia Senatu było wykonanie przez chór dziewięciogłosowego Miserere Gregoria Allegriego, po którym świętowanie przeniosło się do Ogrodów Rektorskich.

Listy gratulacyjne nadesłali:

  • Marek Kuchciński Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów,
  • Małgorzata Kidawa-Błońska, Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
  • Gertruda Uścińska Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • ZdzisławSipiera Wojewoda Mazowiecki,
  • Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego,
  • Rafał Trzaskowski Prezydent m.st. Warszawy,
  • prof. dr hab. Maciej Żukowski Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. ​Krzysztof Kozłowski prorektor ds. dydaktyki i studentów​, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, JM rektor prof. Marek Rocki, prof. Hanna Godlewska-Majkowska prorektor ds. współpracy z otoczeniem, prof. Jacek Prokop prorektor ds. współpracy z zagranicą​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,. Na zdjęciu: prof. Marzenna Weresa dziekan Kolegium Gospodarki Światowej, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych, prof. Dorota Niedziółka, dziekan Studium Magisterskiego, prof. Bartosz Witkowski – dziekan Studium Licencjackiego​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. ​Krzysztof Kozłowski prorektor ds. dydaktyki i studentów​, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, JM rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. Paul H. Dembiński, doktora honoris ​causa SGH, Krzysztof Pietraszkiewicz, doktora honoris ​causa SGH
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, goście i społeczność akademicka​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, przemawia rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. Hanna Godlewska-Majkowska prorektor ds. współpracy z otoczeniem, prof. Jacek Prokop prorektor ds. współpracy z zagranicą​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: rektor prof. Marek Rocki,​ prof. ​Krzysztof Kozłowski prorektor ds. dydaktyki i studentów​, prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, doktorzy i doktorzy habilitowani​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,​ doktorzy i doktorzy habilitowani​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Rektor prof. Marek Rocki wręcza Medal „Za zasługi dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie”​, który Kapituła przyznała rektor SGH w latach 1993-1999. Medal odbiera siostra prof. Janiny Jóźwiak
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Adam Budnikowski, rektor SGH w latach 2005-2012, siostra prof. Janiny Jóźwiak, rektor prof. Marek Rocki
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Michałowi Jakubczykowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Idze Magdzie
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Marcinowi Kawińskiemu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom ​doktora habilitowanego dr. hab. Pawłowi Kubickiemu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom ​doktora habilitowanego dr. hab. Maciejowi Nowakowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom ​doktora habilitowanego dr. hab. Karolowi Olejniczakowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom ​doktora habilitowanego dr. hab. Marcinowi Zawickiemu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Marzenna A. Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Henrykowi Bąkowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,​ prof. Marzenna A. Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Zbigniewowi Matkowskiemu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku,​ prof. Marzenna A. Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Elizie Przeździeckiej
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​ dr. hab. ​Pawłowi Bartoszczukowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​ dr hab. Ewie Gwardzińskiej
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​ dr. hab. Jackowi Lipcowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora habilitowanego​​ dr hab. Ewie Wierzbickiej
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab. Wioletcie Baran
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab.​ Lidii Danik
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab.​ Bogusławowi Gulskiemu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab.​ Marietcie Janowicz-Lomott
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab.​ Małgorzacie Lewandowskiej
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr. hab. Kamilowi Liberadzkiemu​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab.​ Wioletcie Mierzejewskiej
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora habilitowanego dr hab.​ ​Annie Ujwary-Gil
Święto SGH, 9 maja 2019 roku
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Marcinowi Ludzie
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Joanna Plebaniak, dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych wręcza dyplom doktora​ nauk ekonomicznych dr Małgorzacie Wrzosek​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom ​doktora nauk ekonomicznych dr. Cezaremu Mielko
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Wojciech Morawski, dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego wręcza dyplom ​doktora​ nauk ekonomicznych dr Marcie Ostrowskiej-Chałupie​
​Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Marzenna A. Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora​ nauk ekonomicznych dr Iwonie Białomazur
​Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Marzenna A. Weresa, dziekan Kolegium Gospodarki Światowej wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr. Arkadiuszowi Grabowskiemu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych​​ dr. Michałowi Gurdzińskiemu ​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych​​ dr Dorocie Ślażyńskiej-Kluczek​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora nauk ekonomicznych dr Katarzynie Kobiela-Pionnier​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, prof. Ryszard Bartkowiak, dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów wręcza dyplom doktora​ nauk ekonomicznych dr. Łukaszowi Kuryłowiczowi
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, w imieniu doktorów habilitowanych i doktorów​​ przemawiał prof. Michał Jakubczyk
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Rektor prof. Marek Rocki wręcza dr Barbarze Jarmulskiej Nagrodę Rektora SGH za najlepszą pracę doktorską w 2018 roku w dyscyplinie ekonomia
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. Michał Trocki, rektor prof. Marek Rocki, dr inż. Marcin Chomicz odbiera  Nagrodę Rektora SGH za najlepszą pracę doktorską w 2018 roku w dyscyplinie nauki o zarządzaniu
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. Magdalena Mikołajek-Gocejna, dr Dorota Ciesielska-Maciągowska, rektor prof. Marek Rocki, dr Marcin Kołtuniak, odbiera  Nagrodę Rektora SGH za najlepszą pracę doktorską w 2018 roku w dyscyplinie finanse
Święto SGH, 9 maja 2019 roku. Na zdjęciu: prof. Piotr Wachowiak prorektor ds. nauki i zarządzania, JM rektor prof. Marek Rocki, dr Patryk Dziurski. odbiera wyróżnienie za najlepszą pracę doktorską.
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, wręczenie przez prof. Jana Klimka rektorowi prof. Markowi Rockiemu Szabli Kilińskiego – za szczególne zasługi dla rozwoju polskiego biznesu i rzemiosła
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, wręczenie przez prof. Jana Klimka rektorowi prof. Markowi Rockiemu Szabli Kilińskiego – za szczególne zasługi dla rozwoju polskiego biznesu i rzemiosła​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, występ Chóru SGH​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku, spotkanie w Ogrodach Rektorskich​
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, spotkanie w Ogrodach Rektorskich
Święto SGH, 9 maja 2019 roku​, spotkanie w Ogrodach Rektorskich​​
Święto SGH 2019

Święto SGH 2020

W 2020 roku, ze względu na pandemię COVID-19,​ nie odbyło się Święto SGH.