Prowadzi badania naukowe skupiające się głównie na zagadnieniach filozoficznych i teoretycznych dotyczących państwa i prawa, a także w mniejszym stopniu na problematyce prawa konstytucyjnego, pracy i praw człowieka. Dorobek naukowy to ponad 130 publikacji artykułowych, kilkadziesiąt recenzji, opinii i sprawozdań oraz ponad 30 pozycji o charakterze książkowym w tym 5 monografii i 5 prac o charakterze studiów.
profesorka SGH w Katedrze Administracji Publicznej, doktorka habilitowana nauk prawnych (Instytut Nauk Prawnych PAN 2012), doktorka nauk prawnych (Instytut Nauk Prawnych PAN 2004), radczyni prawna (OIRP Opole).
Autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa Unii Europejskiej.
Członek Rady Naukowej Kolegium Ekonomiczno-Społecznego.
Członek Uczelnianego Kolegium Elektorów.
Członek Okręgowego Kolegium Elektorów.
Pełnomocnik Dziekana KES ds. Nauki
Członek Senackiej Komisji Programowej
Członek Senackiej Odwoławczej Komisji Rekrutacyjnej
Koordynator przedmiotu Ekonomia międzynarodowa
ekonomia (rynki czynników produkcji, efektywność ekonomiczna przedsiębiorstw, analizy ekonomiczne przedsiębiorstw), statystyka, matematyka, polityki Unii Europejskiej (analizy rezultatów polityk unijnych).
Stopień naukowy doktora, na podstawie rozprawy poświęconej granicom prawnej regulacji gospodarki, obroniła w ramach WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego (2010).
adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej od 2020 r.. Uczestnik wielu konferencji naukowych, polskich, i międzynarodowych. Zajmuje się współczesnymi systemami politycznymi oraz partiami politycznymi.
Stopień doktora nauk o polityce uzyskał w 2017 r. na podstawie pracy „Proces wyłaniania przywódców w polskich partiach politycznych”.