Wśród nas są aktywiści społeczni, przyszli analitycy, dyplomaci, politycy czy biznesmeni, nastawieni na poznanie szeroko rozumianych spraw zagranicznych oraz działalność dla dobra społeczeństwa.
Skupiając ponad 100 aktywnych członków i absolwentów Koła oraz społeczność ponad tysiąca osób, która uczęszcza na nasze wydarzenia, tworzymy przestrzeń do wymiany idei, pomysłów, szerzenia wiedzy i sieci kontaktów oraz własnego rozwoju. Nasi członkowie zdobywają doświadczenia w międzynarodowym środowisku, w tym w strukturach Unii Europejskiej, a także w ministerstwach, placówkach dyplomatycznych, fundacjach czy światowych korporacjach.
Jako jedno z najaktywniejszych i najstarszych Kół Naukowych na uczelni współpracujemy z ponad 100 podmiotami przy naszych licznych projektach i działaniach.
Nasze flagowe projekty to:
- AKACJA DYPLOMACJA
Akcja Dyplomacja - oferuje szereg spotkań studyjnych z ambasadorami organizowanych w placówkach dyplomatycznych, w celu przybliżenia uczestnikom historii, gospodarki i kultury danego kraju. Projekt skierowany jest głównie do osób zainteresowanych dyplomacją oraz realiami protokołu dyplomatycznego.
- POLMUN Warsaw
Polmun Warsaw to najstarsza w Polsce akademicka konferencja modelowych obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. To międzynarodowa konferencja, w której uczestniczą studenci z różnych państw świata, którzy podczas trzech dni debat wchodzą w rolę delegatów państw Organizacji Narodów Zjednoczonych i obradują w wybranych komitetach omawiając konkretne wyzwania oraz zagadnienia polityki międzynarodowej.
- HUMAN RIGHTS WEEK
Human Rights Week - projekt promujący proaktywną postawę obywatelską i świadomość dotyczącą praw człowieka w różnorodny sposób – w formie dyskusji, paneli lub warsztatów. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja tematyki praw człowieka wśród społeczności studenckiej i akademickiej. W jej ramach w SGH organizowany jest także Maraton Pisania Listów w ramach Amnesty International.
- WEIMARSKIE FORUM GOSPODARCZE
Weimarskie Forum Gospodarcze to projekt dotyczący tematyki stosunków zachodzących w obrębie państw Trójkąta Weimarskiego. Zakres merytoryczny obejmuje spotkania z ekspertami w zakresie stosunków polsko-niemiecko-francuskich, w tym, bieżące omawianie wydarzeń dot. krajów Trójkąta Weimarskiego. W projekcie aktywnie uczestniczą studenci poprzez umieszczanie studenckich artykułów związanych z krajami Trójkąta Weimarskiego oraz uczestnictwo w warsztatach biznesowych organizowane przez firmy z Polski, Francji i Niemiec. Całość zostanie zwieńczona wymianą studencką z uczelniami francuskimi i niemieckimi.
- REDAKCJA SZ
Zbiór artykułów autorstwa członków koła publikowany co miesiąc na social mediach oraz na stronie internetowej, który podsumowuje kluczowe wydarzenia z ostatniego miesiąca w międzynarodowej polityce i biznesie.
- ŚWIATOWE ROZMOWY
Spotkania z przedstawicielami świata dyplomacji, biznesu, polityki i podczas których omawiane są bieżące wydarzenia na świecie związane z tematyką naszego Koła.
- SPADOWIZJA
Wspólne oglądanie Eurowizji w Auli Spadochronowej.
- PIKNIK MIĘDZYNARODOWY
Piknik Międzynarodowy to inicjatywa, podczas której na Auli Spadochronowej, w samym sercu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, tworzy się przestrzeń piknikowa, gdzie przedstawiciele Ambasad, firm, centrów kultury i organizacji międzynarodowych częstują studentów tradycyjną kuchnią.
- PRZEGLĄD MIĘDZYNARODOWY
Przegląd Międzynarodowy to podcast stworzony przez członków koła, w którym analizowane są aktualne wydarzenia ze świata. Każdy odcinek koncentruje się na wybranych tematach politycznych, gospodarczych i społecznych, dostarczając słuchaczom informacji z ubiegłych tygodni.