Zakład Zachowań Organizacyjnych

Zakład Zachowań Organizacyjnych działa w ramach Instytutu Kapitału Ludzkiego, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie​.

O zakładzie

Zakład został utworzony w 2016 roku i od tego czasu intensywnie rozwija swoje obszary badawcze. Główne zainteresowania naukowe pracowników obejmują zarządzanie wiedzą i jej rolę w procesach zarządczych, a także zarządzanie jakością, które jest kluczowe dla optymalizacji procesów organizacyjnych. Dodatkowo, Zakład specjalizuje się w zarządzaniu jednostkami szkolnictwa wyższego, co obejmuje również innowacyjne podejścia dydaktyczne w naukach o zarządzaniu. Pracownicy Zakładu zajmują się również badaniami nad negocjacjami, opracowywaniem modeli biznesowych oraz budowaniem wartości poprzez współpracę między szkolnictwem wyższym a otoczeniem.
 

Członkowie zakładu

DR HAB. AGNIESZKA WOJTCZUK-TUREK, PROF. SGH, KIEROWNIK ZAKŁADU

aktualizacja w opracowaniu

DR HAB. TOMASZ ROSTKOWSKI, PROF. SGH
Obraz
Tomasz Rostkowski

prof. dr hab. Tomasz Rostkowski

trostko@sgh.waw.pl

dr hab. Tomasz Rostkowski, prof. SGH – profesor w Instytucie Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Kierownik projektów badawczych, wdrożeniowych oraz studiów podyplomowych i kursów specjalizacyjnych. Doświadczony praktyk – w przeszłości dyrektor ds. personalnych – pełnomocnik zarządu, prezes zarządu spółki akcyjnej. Obecnie współpracuje z wiodącymi przedsiębiorstwami i organizacjami publicznymi jako ekspert z zakresu strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim i strategicznego zarządzania organizacjami, kierownik projektów wdrożeniowych oraz ekspert w zakresie opracowywania i wprowadzania szczególnie skomplikowanych zmian w Polsce i za granicą zarówno na poziomie zmian legislacyjnych, jak i wdrożeń rozwiązań praktycznych w organizacjach. Ceniony wykładowca, w tym studiów MBA SGH – WUM w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim w ochronie zdrowia. Prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz promocji wzrostu efektywności organizacji dzięki łączeniu interesów pracowników, klientów i organizacji w ramach zintegrowanego, interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania problemów praktycznych.

DR RAFAŁ ŁABĘDZKI
Obraz
rafal labedzki

dr Rafał Łabędzki

rlabed@sgh.waw.pl

Dydaktyk prowadzący zajęcia w obszarach pracy zespołowej, podejmowania decyzji i wykorzystania wsparcia sztucznej inteligencji przez menedżerów. Naukowo zajmuje się badaniem współpracy ludzi ze sztuczną inteligencją i pracy zespołowej, a także zagadnień związanych ze zdecentralizowanymi autonomicznymi organizacjami.

DR KATARZYNA MIKOŁAJCZYK
Obraz
Katarzyna Mikołajczyk

dr Katarzyna Mikołajczyk

kturek@sgh.waw.pl

Andragog, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Trenerów Grupowych na Uniwersytecie SWPS, a także Masters» of Didactics na University of Groningen, adiunkt w Zakładzie Zachowań Organizacyjnych w Instytucie Kapitału Ludzkiego SGH. Ukończyła także The Baltic University Programme Teachers´ Course on Education for Sustainable Development (ESD) in Higher Education. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obszaru kapitału ludzkiego w organizacji: zrównoważone HRM, specyfika pracy menedżera, szkolenia, rozwój i dobrostan pracowników, digitalizacja w procesach rozwojowych, nowoczesne metody i narzędzia rozwoju pracowników, komunikacja i relacje w zespołach, neuroedukacja, lifelong learning, metodyka kształcenia. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych, I i II stopnia – w formie treningów rozwijających umiejętności miękkie (m.in. ograniczanie stresu, praca zespołowa, komunikacja menedżerska, emisja głosu) oraz wykład e-learningowy poświęcony nowym formom i narzędziom rozwoju pracowników. Współpracuje z Ekonomicznym Uniwersytetem Dziecięcym prowadząc wykłady i warsztaty dla młodzieży i ich opiekunów. Jest członkiem zespołu redakcyjnego czasopisma „Edukacja Ekonomistów i Menedżerów”. Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobyła realizując wiele projektów szkoleniowych/rozwojowych oraz naukowo-dydaktycznych m.in. z zakresu e-learningu, blended learningu, zastosowania ICT w edukacji w Centrum Otwartej Edukacji SGH, a także podczas współpracy z firmami szkoleniowymi oraz NGOs.

DR GRZEGORZ MYŚLIWIEC

aktualizacja w opracowaniu

MGR ANNA BIŁYK

aktualizacja w opracowaniu

 

.