Zakład Zarządzania Innowacjami

Zakład Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa SGH, kierowany był przez prof. dr hab. Krystynę Poznańską. Od października 2024 kierowniczką Zakładu została prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska.
 
Pracownicy Zakładu skupiają się na szerokim spektrum zagadnień związanych z innowacyjnością. Obecne badania i działania Zakładu obejmują przedsiębiorczość i innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw, strategie technologiczne firm, działalność badawczo-rozwojową korporacji transnarodowych, transfer technologii, współpracę przedsiębiorstw z instytucjami otoczenia w zakresie innowacji, źródła przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw oraz zarządzanie w sektorze publicznym. Zakład powstał w 2013 roku z przekształcenia Katedry Zarządzania Innowacjami, założonej w 1996 roku.

Zespół Zakładu

prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska - Kierowniczka ZZI

 

Hanna Godlewska-Majkowska

prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska

Dyrektorka Instytutu Przedsiębiorstwa

Kierowniczka Zakładu Zarządzania Innowacjami

hanna.godlewska-majkowska@sgh.waw.pl

Profesor nauk ekonomicznych, pełnomocniczka Rektora SGH ds. równego traktowania. W latach 2016-2020 pełniła w SGH funkcję prorektora ds. współpracy z otoczeniem.
Mentorka programu Shesnnovation Fundacji Perspektywy  oraz Programów Mentoringowych Fundacji Liderek Biznesu Ernst&Young i SGH. Inicjatorka i przewodnicząca Kapituły Konkursu Żagle Biznesu SGH, członkini Mazowieckiej Rady Innowacyjności.

Specjalizuje się w badaniach nad inteligentnymi organizacjami w jednostkach samorządu terytorialnego i biznesie. Prowadzi badania nad lokalizacją przedsiębiorstw, przedsiębiorczością lokalną i regionalną oraz atrakcyjnością inwestycyjną regionów. Jest autorką ponad 200 publikacji. Wypromowała 6 doktorów. Posiada Międzynarodowy Certyfikat w zakresie mentoringu biznesowego wydanego przez EMCC.

Największe osiągnięcia

  • Medal Komisji Edukacji Narodowej (2023)
  • Srebrny Krzyż Zasługi (2019)
prof. dr hab. Krystyna Poznańska
Krystyna Poznańska

prof. dr hab. Krystyna Poznańska

krystyna.poznanska@sgh.waw.pl

Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie  (obecnie SGH). W latach 1983- 1997 pracowała w Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1 października 1997 pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce przedsiębiorczości i innowacyjności przedsiębiorstw. Z tego zakresu prowadzi wykłady i badania naukowe . Jest autorką  ponad 250 publikacji z obszaru głównych zainteresowań naukowych

Szczególne osiągnięcia

  • Złoty Krzyż Zasługi (2017).
  • Medal  Komisji Edukacji Narodowej (2022).
  • Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za działalność naukową (2006).
  • 9 nagród  Rektora SGH oraz  8 nagród  Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego za działalność naukowo-badawczą i organizacyjną.

Wykształcenie

  • 2016 , profesor nauk ekonomicznych
  • 1999, dr hab. nauk ekonomicznych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
  • 1986, dr nauk ekonomicznych, Szkoła Główna Planowania i Statystyki w Warszawie, Wydział Ekonomiki Produkcji
  • 1977, mgr, Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Wydział Ekonomiki Produkcji.  

Odbyte staże

  • Uniwersytety : Hamburg, Leipzig , Bochum, Nuerberg, Bonn, Wirtschaftsuniversitat Wien.
dr hab. Jacek Wysocki, prof. SGH

dr hab. Jacek Wysocki, prof. SGH

jacek.wysocki@sgh.waw.pl

Jest Profesorem w Zakładzie Zarządzania Innowacjami od 2020 roku. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu uzyskał w KNOP SGH w 2007 roku, a stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości nadano mu uchwałą Senatu SGH w 2019 roku. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, redaktorem naukowym oraz recenzentem w czasopismach naukowych. Posiada doświadczenie biznesowe. Przez wiele lat związany z sektorem bankowym i sektorem usług doradczych.

Zajmowane stanowiska

  • Opiekun praktyk studenckich na kierunku Zarządzanie w SGH (I i II stopień).
  • Kierownik Studiów Podyplomowych Przygotowanie i Ocena Projektów Inwestycyjno-innowacyjnych w SGH.
  • Opiekun specjalności międzykierunkowej „Zarządzanie Innowacjami”.
  • Sekretarz naukowy Kwartalnika Nauk o Przedsiębiorstwie (wydawanego w KNOP SGH).
  • Członek Towarzystwa Naukowego Prakseologii.

Szczególne osiągnięcia

  • Nagroda za działalność naukową w SGH oraz Nagroda zespołową drugiego stopnia JM Rektora SGH za podręcznik akademicki.
  • Prowadził kursy i szkolenia organizowane przez PONT Info Ltd., Centrum Prywatyzacji, Ministerstwo Finansów, UNIDO, Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury
dr Kamil M. Kraj

dr Kamil M. Kraj

kamil.kraj@sgh.waw.pl

Adiunkt w Zakładzie Zarządzania Innowacjami. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2003 r.) i Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach (2000 r.). W marcu 2007 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych (w zakresie nauk o zarządzaniu) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jego zainteresowania naukowe obejmują następujące obszary tematyczne: zarządzanie innowacjami, zarządzanie własnością intelektualną, przedsiębiorczość technologiczna, przedsiębiorczość korporacyjna i biznes międzynarodowy. 

Szczególne osiągnięcia

  • Nagroda JM Rektora SGH za działalność naukową (nagroda zbiorowa II stopnia) w 2016 roku.
  • Sekretarz w zespołach zarządzających pionierskimi projektami stypendialnymi dla doktorantek i doktorantów SGH: „Weź stypendium – dla rozwoju” (2010- 2013) i „Stypendia – dla nauki, dla rozwoju, dla Mazowsza” (2012-2015), realizowanymi przez SGH w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 
  • Autor opracowania pt. „Rozwój ośrodków badawczo-rozwojowych korporacji transnarodowych w Polsce. Stan obecny i perspektywy” w ramach Narodowego Programu Foresight „Polska 2020”, instytucja zamawiająca: Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Warszawa 2008.
mgr Jan M. Janiszewski
Jan Janiszewski

mgr Jan M. Janiszewski

jan.janiszewski@sgh.waw.pl

Zainteresowania naukowe koncentruje wokół doskonalenia biznesu przy wykorzystaniu koncepcji ciągłego doskonalenia, w szczególności lean management. Brał udział w konferencjach i wizytach benchmarkingowych związanych z implementacją lean management w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia, Wielka Brytania, Japonia). Zarządzał projektem rozbudowy szpitala w Tanzanii. Odbył stypendium naukowe na University of Technology Sydney. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją i Stowarzyszenia Lean Management Polska.

Szczególne osiągnięcia

  • Współpraca przy tworzeniu Szkoły Doktorskiej SGH
  • Zespół ds. wdrożenia Strategii HRS4R oraz polityki OTM-R – członek pierwszego zespołu opracowującego założenia i przygotowującego uczelnię do wdrożenia
  • Zainicjowanie i zorganizowanie pierwszych Ogólnopolskich Konferencji Doktorantów w SGH: Konferencja naukowa pt.: Nauki ekonomiczne w świetle badań doktorantów i młodych pracowników nauki – 17 grudnia 2018 r.; Konferencja naukowa pt.: Ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości w świetle badań młodych naukowców – 16 grudnia 2019 r.

Odbyte staże

  • University of Technology Sydney , staż  naukowo – badawczy, 10.02.2020 – 21.02.2020.

 

Doktoranci i osoby współpracujące

  • dr Mirosław Jurdeczka​ ​
  • mgr Andrzej Nowakowski
  • mgr ​Adrian Fester​
  • mgr Patryk Matuszewski

 

.