Międzynarodowa konferencja Pricing policy-Tax and managerial approach

Instytut Finansów we współpracy z The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) i Wielkopolskim Oddziałem KIDP zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji organizowanej 21 maja 2025 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie nt:

Polityka cenowa - podejście podatkowe i menedżerskie

Tematem konferencji będą wybrane zagadnienia związane z wyceną dóbr i usług z perspektywy teoretycznej, zarządczej, jak i praktyki doradczej, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy podatkowej. Oprócz prezentacji i dyskusji panelowych, konferencja obejmuje również warsztaty dotyczące metodyki przeprowadzania analizy porównawczej.

Analiza porównawcza jest kluczowym elementem dokumentacji cen transferowych, określając, czy warunki transakcji z podmiotami powiązanymi odpowiadają warunkom rynkowym. Analiza ta jest również przedmiotem szczególnej uwagi podczas kontroli celno-podatkowych. Od momentu wprowadzenia przepisów dotyczących analizy porównawczej wielu interesariuszy wskazywało, że przepisy nie zawierają szczegółowych wytycznych dotyczących sposobu jej przeprowadzania.

Podczas warsztatów zaprezentowana zostanie metodyka analizy porównawczej dla dwóch konkretnych rodzajów transakcji:
1. dostawa wyrobów gotowych przez producenta o ograniczonym ryzyku i funkcjach,
2. świadczenie usług.
Szczególny nacisk zostanie położony na proces pozyskiwania i selekcji danych do porównawczych.
 

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych nowoczesnym podejściem do polityki cenowej z perspektywy podatkowej i zarządczej, w tym przedsiębiorstw międzynarodowych wdrażających polityki cenowe w skali globalnej, doradców podatkowych i audytorów zainteresowanych wyzwaniami w zakresie cen transferowych i międzynarodowego otoczenia regulacyjnego, bądź przedstawicieli administracji publicznej i organizacji międzynarodowych zajmujących się współpracą międzynarodową w zakresie cen transferowych.

Prelegentami będą przedstawiciele nauk ekonomicznych i prawnych, a także doświadczeni specjaliści zawodowo zajmujący się tematyką cen transferowych oraz wycen aktywów, doradcy podatkowi i biegli rewidenci (zob. zakładka bio).

Program konferencji

8:30 - 9:30 Rejestracja i powitalna kawa
9:30 - 10:00 Otwarcie konferencji

  • dr hab. Joanna Wielgórska-Leszczyńska, prof. SGH Dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów
  • Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę AICPA & CIMA
  • dr hab. Paweł Kossecki, Kossecki Tax Planning
  • dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH, Dyrektor Instytutu Finansów

10:00 - 12:00 Sesja I: Wyzwania w polityce cen transferowych(sesja w jęz. angielskim)
Prelegenci:

  • prof. dr hab. Konrad Raczkowski, dyrektor Centrum Gospodarki Światowej UKSW
  • Mariusz Przybylik,
  • Agnieszka Adamczyk-Demczak, doradca podatkowy
     

Panel dyskusyjny

Moderator: dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH 

Paneliści:

  • Agnieszka Adamczyk-Demczak
  • dr Bartosz Kubista
  • Alba Ruiz Sanchez, Moody’s
  • Mariusz Przybylik
  • dr hab. Piotr Staszkiewicz, prof. SGH
     

12:00 - 12:30 Przerwa kawowa
12:30 - 14:30 Sesja II: Wycena aktywów cyfrowych i niematerialnych (sesja w jęz. angielskim)
Prelegenci:

  • dr Yochanan Shachmurove, City University of New York
  • Alba Ruiz Sanchez, Moody’s

Panel dyskusyjny:

Moderator: dr hab. Paweł Kossecki

Paneliści:

  • dr Mariusz Cieśla, doradca podatkowy
  • dr Yochanan Shachmurove, City University of New York
  • Małgorzata Ostrowska-Krzewina, doradca podatkowy
  • Alba Ruiz Sanchez, Moody’s
  • dr hab. Piotr Wiśniewski, prof. SGH
     

14:30 - 15:30 Lunch
15:30 - 17:00 Warsztaty: Benchmarking dla produkcji i usług (warsztaty w jęz. polskim)

  • dr hab. Paweł Kossecki, Kossecki Tax Planning
  • Magdalena Tecław, doradca podatkowy

17:00 - 17:15 Podsumowanie 
19.00 Kolacja na zaproszenie Partnera Konferencji Kossecki Tax Planning  (sposób rejestracji na kolację znajduje się w wiadomości potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia do udziału w konferencji)

PANELIŚCI:

Agnieszka Adamczyk-Demczak

Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Metod Wyceny Spółki Kapitałowej w Szkole Głównej Handlowej. Doradca podatkowy, posiada również uprawnienia Chartered Institute of Management Accountants (CIMA).

Agnieszka Adamczyk-Demczak
Mariusz Cieśla

Doktor nauk ekonomicznych oraz prawnik. Doradca podatkowy. Wykładowca prawa podatkowego na Wydziale Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prowadzący szkolenia z zakresu prawa podatkowego dla różnych podmiotów zewnętrznych.

dr Mariusz Cieśla
dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH

dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH –profesor uczelni w Instytucie Finansów SGH, dyrektor Instytutu Finansów od 2024r., kierownik Zakładu Podatków, doktor habilitowany nauk ekonomicznych (SGH, 2015), doktor nauk prawnych (Uniwersytet Adama Mickiewicza, 2004), doktor nauk ekonomicznych (Europa-Universität Viadrina, 2001), kierownik Podyplomowych Studiów Międzynarodowe Opodatkowanie oraz Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami. Członek Rady Programowej Kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Rady Programowej Kierunku International Master Program in Management Accounting.

Marcin Jamroży
Paweł Kossecki

dr hab. Paweł Kossecki – dr hab. w dyscyplinie finanse, doradca podatkowy, specjalista z zakresu wyceny aktywów niematerialnych, doktorat w Akademii Leona Koźmińskiego. Profesor UKSW. Arbiter Komisji Prawa Autorskiego oraz członek rady naukowej Rzecznika MŚP.

Paweł Kossecki
Małgorzata Ostrowska-Krzewina

Doradca podatkowy od 2009 roku, Zastępca Przewodniczącego Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych VI kadencji, Członek Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych V kadencji, Członek Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego w Polskiej Strefie Inwestycji Wielkopolska

Małgorzata Ostrowska-Krzewina
Mariusz Przybylik

Mariusz swoje doświadczenie zdobył pracując w projektach w Polsce jak również w innych krajach w Europie i w Azji. Specjalizuje się w realizacji projektów dla sektorów nieruchomości, budowalnego, energetycznego, chemicznego i górnictwa. Mariusz prowadził wiele projektów w zakresie definiowania strategii korporacyjnych, strategii technologicznych i wdrożeń systemów dla największych firm w Polsce. 

Mariusz Przybylik
Magdalena Tecław

Doradca podatkowy od 2005 r. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Studiowała również Internationale Volkswirtschaftslehre na Hochschule Bremen. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z zakresu psychologii biznesu na Uniwersytecie SWPS.

Magdalena Tecław
Alba Ruiz Sanchez

Specjalistka od Podatków i Cen Transferowych, wspierająca zespół sprzedaży i klientów w zakresie danych i rozwiązań podatkowych i cen transferowych, 4 lata doświadczenia w Big-4 jako konsultant podatkowy, 4 lata Tax & TP Specialist - Moody’s London, biegła wiedza podatkowa z szerokim zakresem osobistego i korporacyjnego doświadczenia podatkowego, pracując z osobami fizycznymi o wysokiej wartości netto i firmami VL / L / M o międzynarodowej obecności.

 

Alba Ruiz Sanchez
Yochanan Shachmurove

Dr Yochanan Shachmurove jest profesorem ekonomii i biznesu w City College i Graduate Center na City University of New York (CUNY). Jest związany z Wydziałem Ekonomii na New York University. Jego główne zainteresowania badawcze to ekonometria stosowana (w tym autoregresje wektorowe, autoregresje bayesowskie, emulacyjne sieci neuronowe, nieliniowe systemy deterministyczne i chaos), ekonomia międzynarodowa, finanse międzynarodowe, wzrost gospodarczy, organizacja przemysłowa, finanse przedsiębiorcze, prawo i ekonomia, kontrakty terminowe i opcje.

Yochanan Shachmurove
dr hab. Piotr Staszkiewicz, prof.SGH

Piotr is an Associate Professor at SGH Warsaw, specialising in audit and financial reporting, with extensive business experience. He began his career at EY and later held roles at NIK and KNF. A registered public auditor, an EU expert. He passed ACCA (practising certificate), actuary, and CISA examination. He has conducted research visits to universities across five continents and published five books and numerous articles in renowned journals.

Piotr Staszkiewicz
dr hab. Piotr Wiśniewski, prof. SGH

Zainteresowania naukowe Piotra Wiśniewskiego w obrębie podatków dotyczą wpływu danin podatkowych i parapodatkowych na działalność instytucji finansowych (w szczególności podmiotów zarządzających aktywami inwestycyjnymi), problematyki efektywności podatkowej w kontekście odnoszonych do ryzyka wyników zarządzania, a także szeroko rozumianej podatkowej konkurencyjności światowych centrów finansowych, w tym jurysdykcji offshore.

Piotr Wiśniewski

Kontakt: 

mgr Katarzyna Wasilewska 

Instytut Finansów if@sgh.waw.pl 

 

Patron konferencji