Brexit będzie miał dość istotne znaczenie dla współpracy SGH z uczelniami brytyjskimi, niezależnie od tego czy odbywa się ona w ramach programu Erasmus+ czy na podstawie umów bilateralnych, które nasza Uczelnia zawiera z zagranicznymi partnerami. Wymagać będzie od nas zredefiniowania współpracy z wszystkimi uczelniami w Wielkiej Brytanii, ustalenia nowych warunków dla wymiany studenckiej i akademickiej i zawarcia nowych umów. Jeśli chodzi o wymianę z Imperial College, co do zasady wymianę studentów w krajach Unii Europejskiej realizujemy w ramach programu Erasmus+. Niestety, SGH nie ma umowy Erasmus+ z Imperial College. Umowa bilateralna SGH-Imperial College, podobnie jak w przypadku każdej innej uczelni, określa jedynie ogólne ramy dla potencjalnej wymiany studenckiej. W praktyce, możliwość skorzystania z wymiany zależy od liczby miejsc, które każdego roku zaoferuje uczelnia partnerska do wykorzystania przez studentów SGH. Zarówno w bieżącym roku, jak i w latach poprzednich Imperial College nie zaoferował SGH żadnego miejsca w ramach umowy bilateralnej. Z tego powodu, SGH nie ogłasza naboru dla studentów na wymianę w Imperial College. Jednocześnie chciałbym poinformować, że obecna umowa wygasa z końcem bieżącego roku, w związku z czym prowadzimy rozmowy nt. podpisania nowej umowy, która określi nowe warunki wymiany studenckiej odzwierciedlające również nowe uwarunkowania związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Gość serwisu pisze:
Bardzo ogólnikowa i wymijająca odpowiedź co do wymiany na Imperial College London. Na stronie tej uczelni jest napisane, iż wymiana dotyczy studiów magisterskich, a sama wymiana NIE jest w ramach programu Erasmus. Więc, co ma BREXIT do tego?
Nawet zakładając, że współpraca jest zawieszona na czas wyklarowania się Brexit-u, czy była do tej pory możliwość wyjazdu na tę Uczelnię? Jeśli tak, to dlaczego nie ma na ten temat żadnej informacji?
Z poważaniem,
Student
Odpowiedź:
Data odpowiedzi: