Gość serwisu pisze:
Nawiązując do Pana odpowiedzi w sprawie zmian w programach studiów:
1. Standaryzacja wymagań oznacza jedynie „sztywne” wymagania programowe czy DOKŁADNIE takie same egzaminy, bez względu na wykładowcę? Dotyczy to studiów obu stopni?
2. Pamiętam, iż z początku kadencji planował Pan wprowadzenie różnych programów studiów na studiach II dla osób po kierunkach ekonomicznych (skierowane bardziej w stronę badań??) i nieekonomicznych (skupiających się bardziej na nauczaniu i nadrobieniu zaległości). Czy ta zmiana dalej jest planowana i nastąpi czy kończy się ona na wprowadzeniu rzeczonego konwersatorium ekonomicznego jako obowiązkowy dla osób z zewnątrz?
3. Dodanie specjalności na FiRze jest zauważalne, ale chodziło bardziej o tak gruntowne zmiany jak na ekonomii I stopnia, gdzie większość przedmiotów kierunkowych została zastąpiona innymi i kierunek wygląda kompletnie inaczej. Czy zmiana w ekonomii II stopnia nad którą się pracuje też jest tak gruntowna? Czy planowane są tak radykalne zmiany na innych kierunkach?
4.Taka uwaga: Myślę, że w interesie Uczelni jest szersze informowanie o zmianach typu dodawanie specjalności kierunkowych czy międzykierunkowych. Parę lat tamu takie zmiany były umieszczane na stronie i każdy się rekrutujący mógł o tych zmianach się dowiedzieć. Ja sam skończyłem specjalność międzykierunkową dowiedziawszy się o jej wprowadzeniu na stronie. Dzisiaj, mimo dużych zmian, jest o nich cicho. Jeśli ktoś nie ma tyle werwy by porównać Informatory, to właściwie fakt pozostaje przemilczany. Po prostu fajnie wiedzieć o nowościach! :)
Pozdrawiam,
Student
Odpowiedź:
1. To ustalą ostatecznie koordynatorzy, jak zakładam w porozumieniu z prowadzącymi. 2. Konwersatorium nie jest rozwiązaniem problemu, a prace koncepcyjne trwają. 3. To ustali zespół, który opracował zmiany na I stopniu. Co do innych kierunków: doskonalenie jest trwałą działalnością. 4. Dziękuję za krytykę, postaram się poprawić komunikację w tej sprawie.
Data odpowiedzi: