Pierwszy etap deklaracji to etap preferencji. W miarę możliwości staramy się te preferencje uwzględnić, ale algorytm odpowiadający za przydział na zajęcia ma pewne ograniczenia. Jest to jednak dokładnie ten sam algorytm, który działa np. na studiach licencjackich. Aktualna wersja USOS i dostępnych rozwiązań nie daje możliwości uwzględnienia dokładnych preferencji co do podrzędnych grup zajęciowych. Prowadzone są prace nad jego lepszym dostosowaniem do potrzeb studiów magisterskich. Priorytetem dla Uczelni jest zapewnienie wszystkim studentom możliwości uczestnictwa w zajęciach określonych programem studiów. Wprowadzenie algorytmu w tym roku pozwoliło na 6-krotne zmniejszenie liczby kolizji oraz zaoferowanie bezkolizyjnych planów studiów również osobom będącym nisko na listach rankingowych. Dodatkowo należy pamiętać, iż duża liczba studentów z bardzo wysoką średnią lub wysokimi wynikami egzaminu powoduje, iż dostęp do grup jest ograniczony.
Gość serwisu pisze:
Szanowny Panie Rektorze,
chciałbym spytać - dlaczego przydział do grup na zajęcia na studiach magisterskich dla I roku został dokonany w inny sposób niż było informowane w sekcji „Informacje dla I roku”? (zadaję to pytanie dn. 20. 09, o godz. 16:30 - jutro rusza etap, w którym można dobierać przedmioty).
Jestem jedną z osób, która była wysoko na liście rankingowej, zaś nie została przydzielona prawie do żadnej grup wedle swojej preferencji. Z zebranych mi informacji wynika, że nawet osoby będące na szczycie listy nie otrzymały miejsca we wskazanej grupie.
Jest to istotna kwestia, gdyż wielu studentów wybiera takie godziny zajęć z przedmiotów obowiązkowych dla I semestru, aby później mieć możliwość doboru preferowanych przedmiotów w sposób nietworzący kolizji. Przydział do grup zgodnie z informacjami podawanymi wcześniej miał być na podstawie rankingu - tymczasem wydaje się on być losowy.
Z wyrazami szacunku
Odpowiedź:
Data odpowiedzi: