Bardzo dziękuje za pytanie. Egzamin wstępny lub średnia (w zależności od tego, na podstawie którego z tych dwóch elementów student został przyjęty na studia magisterskie) brane są pod uwagę w procesie kwalifikacji na wymianę międzynarodową. W praktyce, gdy student decyduje się , tak jak w Pana przypadku, zdawać egzamin, lepszy wynik egzaminu niż średnia zwiększa Pana pozycję rankingową w przypadku kwalifikacji na wymianę międzynarodową. Jednak proszę mieć na uwadze, że rankingi tworzone na potrzeby kwalifikacji na wymianę międzynarodową nie są tożsame z rankingami obowiązującymi na przykład przy wyborze przedmiotów. W przypadku wymiany międzynarodowej, przy tworzeniu rankingów, oprócz średniej/wyniku egzaminu uwzględniane są również inne elementy. Zgodnie z Regulaminem kwalifikacji ogłaszanym co roku, udział poszczególnych elementów kształtuje następująco: średnia ocen lub egzamin: do 40 pkt. ocena z języka obcego: do 40 pkt. aktywność studencka: do 20 pkt. Obecnie zatwierdzany jest Regulamin kwalifikacji na rok akademicki 2020/2021. W przypadku dodatkowych, szczegółowych pytań zachęcam również do kontaktu z Centrum Programów Międzynarodowych, pok. 17, bud. A; e-mail: outgoing@sgh.waw.pl.
Gość serwisu pisze:
Szanowny Panie Rektorze,
jestem studentem SGH, na studia magisterskie rekrutowałem się na podstawie egzaminu wstępnego (w celu poprawienia wyniku punktowego pod kątem wymiany zagranicznej na studiach magisterskich).
Czy skoro lista rankingowa obowiązująca przy wyborze przedmiotów jest tworzona w oparciu o proporcjonalnie przeliczone wyniki studentów zrekrutowanych w obu trybach (średnia i egzamin wstępny), to wyniki egzaminu wstępnego pod kątem wymiany będą traktowane w podobny sposób? Takie rozwiązanie wydawałoby się bardziej sprawiedliwym, a niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Z góry dziękuję na odpowiedź.
Łączę wyrazy szacunku,
Student
Odpowiedź:
Data odpowiedzi: