Gość serwisu pisze:
Szanowny Panie Rektorze,
powoli zbliża się sesja egzaminacyjna, ale już teraz większość z nas, studentów, mierzy się z licznymi kolokwiami, projektami i innymi formami zaliczenia. W tym okresie niezwykle cennym miejscem do nauki jest dla nas Biblioteka SGH.
Bardzo doceniamy fakt jej otwarcia zarówno w godzinach zajęć jak i wieczornych. Niestety trzeci raz w ciągu tygodnia (16, 19 oraz 21 maja - wtorek, niedziela oraz czwartek) Czytelnia Ogólna jest zamknięta. Powodem zamknięcia jej 16 maja był koncert w ramach wydarzenia studenckiego (koncert odbywał się w godzinach 19-21 a Biblioteka była zamknięta cały dzień). Ten sam problem dotyczy sali pracy wspólnej (Accenture), jest ona regularnie zamykana na różnego rodzaju wydarzenia.
Zamykanie biblioteki w takim okresie na cały dzień jest dla nas ogromnym utrudnieniem. Dlaczego organizacja koncertu jest ważniejsze niż zapewnieniem studentom przestrzeni do nauki (w tak kluczowym okresie)?
Co więcej, tuż przed oraz w trakcie sesji nasza biblioteka jest ’okupowana’ przez studentów innych uczelni (przede wszystkim WUMu). Znalezienie wtedy miejsca w godzinach innych niż porannych i nocnych jest praktycznie niemożliwe.
Dodatkowo, chciałabym zwrócić uwagę na dłuższe godziny otwarcia biblioteki - obowiązują one jedynie do 15 czerwca, czyli soboty po pierwszym tygodniu sesji. Jako studenci nadal mamy bardzo dużo egzaminów w drugim tygodniu, wtedy biblioteka otwarta będzie już jedynie do godziny 20.
Dla nas studentów biblioteka jest bardzo ważną przestrzenią do pracy i nauki, czy możemy liczyć na prostudenckie podejście przy zarządzaniu jej godzinami otwarcia oraz dostępnymi w niej miejscami?
Z wyrazami szacunku
Rozżalona Studentka
Odpowiedź:
Oczywiście czytelnia jest przede wszystkim, żeby jej użytkownicy mogli spokojnie studiować literaturę przedmiotu. Jednak w funkcjonowaniu uczelni ważne są również wydarzenia kulturalne, które są organizowane w całym kampusie. Organizację takich wydarzeń w czytelni ograniczamy do minimum. Nasza czytelnia ma bardzo dobre zbiory dlatego chętnie z niej korzystają studenci innych warszawskich uczelni. Godziny pracy czytelni w tym semestrze zostały znacznie wydłużone. Dalsze ich wydłużenia nie jest możliwe.
Data odpowiedzi: