W rankingu Perspektyw SGH obecnie zajmuje pierwsze miejsce wśród uczelni ekonomicznych. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat tylko dwa razy zajmowała drugie miejsce, w pozostałych latach - pierwsze miejsce. Uważam, że poziom nauczania w naszej Alma Mater jest wysoki. W tym roku rozpoczęliśmy pracę nad udoskonalaniem programów nauczania na poszczególnych kierunkach studiów, tak aby jakość kształcenia była jeszcze wyższa. Absolwenci SGH są bardzo cenieni na rynku pracy, o czym świadczą krótki okres poszukiwania pracy po studiach i wysokie zarobki. Pracodawcy wymagają, żeby studenci kończący studia posiadali już doświadczenie zawodowe. Uważam, że praca w czasie studiów zwiększa kompetencje studentów SGH. Oczywiście podejmowanie pracy przez studentów nie może mieć negatywnego wpływu na wywiązywanie się z obowiązków studenckich. W trakcie studiów nauka powinna być na pierwszym miejscu.
Gość serwisu pisze:
Szanowny Panie Rektorze,
Zbliża się czas rankingu Perspektyw, czyli tradycyjnego czasu w ciągu roku, kiedy społeczność SGH będzie ubolewać, że pomimo prestiżu otaczającego SGH nie będzie miało to odzwierciedlenia w tym rankingu.
Jako argument wykładowców podawany jest fakt, że studenci chcą pracować jak najszybciej i wówczas nie da się aż tak udoskonalić miejsca w rankingu. Studenci odpowiadają, że wówczas mają lepszą pozycję na rynku pracy, zarabiają więcej i szybciej osiągają sukcesy.
Pytanie o Pana opinię - czy jest możliwym stworzenie uczelni, gdzie nie byłaby możliwa praca bo byłby szalenie wysoki poziom, a jednocześnie jej absolwenci dostawaliby za to wysokie wynagrodzenie po jej ukończeniu. (Wynagradzające brak pracy w trakcie studiów)
Odpowiedź:
Data odpowiedzi: