Przestrzeń coworkingowa w Bibliotece SGH
Firma Accenture, członek Klubu Partnerów SGH, stworzyła nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń coworkingową w bibliotece, zajmującą prawie 180 metrów kwadratowych. Przestrzeń została zaaranżowana tak, aby w jak największym stopniu oddawała warunki pracy w siedzibach liderów nowych technologii.
Projekt autorstwa pracowni Trzop Architekci łączy nowoczesną, żywą estetykę ze stylowymi, zabytkowymi wnętrzami SGH. Efektem remontu przestrzeni jest wielofunkcyjne pomieszczenie z dwiema strefami – do pracy grupowej oraz indywidualnej – a także z częścią eventową. Do ich wydzielenia wykorzystano regały i szafki, tablice i ekrany, a także elementy dekoracyjne i rośliny. Takie rozwiązanie zapewnia studentom jednocześnie prywatność i dostęp do potrzebnych sprzętów. Otwarta przestrzeń zachęca do komunikacji i wymiany myśli, co z kolei pobudza kreatywność.
Coworking 317G
Sala 317 wyposażona jest w duży ekran, rzutnik, tablicę oraz inne pomocne materiały, które w znacznym stopniu ułatwiają przeprowadzanie prezentacji dotyczących podjętych aktywności. Jest to doskonałe miejsce do analizowania i raportowania zebranych wyników.
Nie ma też lepszej przestrzeni do pracy nad rozwojem start-upu. Sala 317G została stworzona dzięki współpracy SGH i Banku Millennium z myślą o wykreowaniu centrum, w którym opracowywane będą m.in. pomysły na własne innowacyjne projekty.
Aby zgłosić chęć skorzystania z przestrzeni należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Przestrzeń konferencyjno-coworkingowa w budynku C
W budynku C, dzięki zagospodarowaniu dawnej pracowni komputerowej, powstała specjalna przestrzeń pracy wspólnej i spotkań przeznaczona dla studentów programów MBA oraz absolwentów SGH.
Nowo powstałe miejsce jest podzielone na dwie części: szkoleniowo-konferencyjną, w której znajduje się duży stół konferencyjny wraz z oprzyrządowaniem do prezentacji multimedialnych, oraz wypoczynkową – wyposażoną w kanapy i stoliki, z dostępem do pomieszczenia socjalnego, w którym można przygotować kawę lub herbatę.
Przestrzeń udostępniania jest studentom MBA oraz absolwentom SGH planującym działania warsztatowe lub konferencyjno-szkoleniowe.
Coworking w Domu Studenckim „Sabinki”
Przestrzeń coworkingowa w Domu Studenckim „Sabinki” podzielona na trzy części: konferencyjną, coworkingową i strefę pracy kreatywnej, oferuje pomieszczenia odpowiadające zapotrzebowaniu każdej formy spotkań projektowych.
Część konferencyjna wyposażona jest w duży telewizor, na którym można wyświetlić prezentacje lub inne potrzebne grafiki. Na ścianie zaś znajduje się tablica przygotowana do zapisywania najważniejszych punktów spotkania, pomysłów oraz rozdzielenia zadań.
Część coworkingowa to składane biurka rozmieszczone po dwóch stronach pokoju. Nad nimi znajdują się tablice kredowe, na których można zapisywać sugestie i pomysły. Dzięki nowoczesnemu projektowi mebli, istnieje możliwość ich złożenia i po odpowiednim ustawieniu krzeseł pomieszczenie staje się wygodnym miejscem do prowadzenia grup focusowych lub zwykłej dyskusji. Dla wygody studentów udostępniono w tym miejscu ekspres do kawy.
Specjalnie przygotowana przestrzeń do pracy kreatywnej pozwala w wygodny sposób – na fotelach i pufach – integrować zespół przy pracy wspólnej. Znajdziemy tu ekran, tablicę kredową oraz biurka. Stale dostarczane są także najnowsze czasopisma o tematyce innowacyjności, jak i przedsiębiorczości.
Aby zgłosić chęć skorzystania z przestrzeni należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Sala networkingowa Santander Universidades
Sala networkingowa Placówki Relacyjnej Santander Universidades znajduje się na pierwszym piętrzę w budynku A. Przeznaczona jest dla organów Samorządu Studentów, studenckich kół naukowych, organizacji studenckich oraz aktywnych studentów. W sali można zrelaksować się w przerwie między zajęciami, grając na konsoli, pouczyć się w ciszy lub zorganizować spotkanie. Zespół Santander Universidades oferuje również wsparcie w organizacji eventów.
Aby skorzystać z sali należy dokonać wcześniejszej rezerwacji.
Mobilne biura
Mobilne biura od partnera SGH – firmy Henkel to czerwone, wpółotwarte pomieszczenia rozmieszczone na przeciwległych końcach pierwszego piętra w budynku głównym.
Kubiki to świetny punkt do przeprowadzenia kluczowych dyskusji, w tym negocjacji, ze względu na wyciszenie. Rozmowy pozostają poufne, a sami dyskutujący także mogą lepiej skoncentrować się na omawianym temacie. Pracy w tym miejscu sprzyja także możliwość podłączenia do zasilania technologii, która w danym momencie jest wykorzystywana. Studenci mogą skorzystać z regulowanego światła, szczególnie przydatnego wieczorem.
Z mobilnych biur można korzystać w godzinach pracy uczelni. Nie podlegają one rezerwacjom – stosowana jest zasada pierwszeństwa przybycia.
Punkt Burzy Mózgów
Specjalnie zaprojektowana otwarta przestrzeń stanowi zachętę do wymiany zdań oraz rozpoczęcia rozmów, które w efekcie mogą przyczynić się do stworzenia nowych lub ulepszenia istniejących inicjatyw. Punkt Burzy Mózgów jest dostępny bez rejestracji na drugim piętrze budynku głównego, przy siedzibie Gazety SGH.
Coworking 317G i w DS Sabinki oraz sala networkingowa Santander Universidades