Dojrzałość zarządzania ESG a kryzys klimatyczny
Raport Dojrzałość zarządzania ESG a kryzys klimatyczny jest rezultatem projektu naukowego „Jakość zarządzania aspektami ESG a odporność na kryzysy. Przedsiębiorstwa – instytucje finansowe – jednostki samorządu terytorialnego”. Projekt ten realizowany jest w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w ramach subwencji na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego w latach 2022–2024.
Raport „Dojrzałość zarządzania ESG a kryzys klimatyczny”
Przyszłość pod znakiem ESG
Biuro Informacji Kredytowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i firma Deloitte przygotowały wspólnie raport „Przyszłość pod znakiem ESG. Współpraca i standaryzacja podstawą zrównoważonych finansów”.
Szczegółowe informacje o raporcie na portalu BANK.pl
Przyszłość pod znakiem ESG – raport BIK, SGH i DeloittE – artykuł w Gazecie SGH
Think Tank dla ochrony zdrowia
Raporty Think Tank SGH dla ochrony zdrowia, innowacyjnego centrum badań i analiz poświęconych sektorowi zdrowia i ochrony zdrowia.
Raporty Think Tank dla ochrony zdrowia
Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski
Raport „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski” powstał dzięki współpracy Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF) w Sopocie oraz Open Eyes Economy Summit. Został przygotowany przez grupę ekspertów, w tym ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pod kierownictwem prof. dr. hab. Jerzego Hausnera. Po raz pierwszy w skrótowej wersji został przedstawiony na EKF w czerwcu 2022 r.
Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski 2022
Indeks Wiarygodności Ekonomicznej Polski 2023
Indeks Wiarygodności Ekonomicznej Polski 2024
Indeks Zdrowych Miast
Indeks Zdrowych Miast to ogólnopolska inicjatywa, która przedstawia podejście polskich miast do kwestii związanych nie tylko ze zdrowiem, ale ogólnie pojętym dobrostanem mieszkańców. Publikacja jest zbiorem informacji o podejmowanych przez lokalne samorządy inwestycjach i działaniach, które tworzą coraz bardziej zrównoważoną przestrzeń miejską. Dzięki analizie, samorządy mogą zweryfikować wprowadzane przez siebie praktyki i zobaczyć ich realny wpływ na poziom jakości życia mieszkańców.
Pierwsza edycja Indeksu Zdrowych Miast ukazała się w 2022 r.
Raport „Indeks zdrowych miast”
Najzdrowsze miasto w Polsce? Ogłoszono Indeks Zdrowych Miast – artykuł w Gazecie SGH
Wskaźnik Catch-up
Idea wskaźnika catch-up powstała w 2019 r., kiedy w raporcie ekonomicznym przygotowanym przez zespół SGH ukazały się analizy dotyczące perspektyw zrównania poziomu gospodarczego Polski i rozwiniętych krajów europejskich. Wskaźnik catch-up skupia się na szeroko rozumianych warunkach i ocenie jakości życia w Polsce, w porównaniu do krajów Unii Europejskiej.
Monografia „Współpraca gospodarcza Polski z krajami arabskimi”
Celem monografii jest ocena poziomu współpracy Polski z państwami arabskimi, ze szczególnym uwzględnieniem bezpośrednich inwestycji zagranicznych, wymiany handlowej i uwarunkowań kulturowych, a także porównanie konkurencyjności i innowacyjności badanych krajów oraz doświadczeń polskich przedsiębiorstw działających na rynkach arabskich.
Monografia została zaprezentowana 6 grudnia podczas Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego 2021 na targach Expo2020 w Dubaju.
Wskaźnik Aktywności Gospodarczej
Wskaźnik Aktywności Gospodarczej (WAG) to wspólny projekt SGH i Forum Ekonomicznego. Wskaźnik pokazuje jakim trendom w najbliższych dwunastu miesiącach będzie podlegać gospodarka w Polsce. Na podstawie prognoz zebranych wśród przedsiębiorstw i NGOs – uczestników Forum Ekonomicznego, dotyczących przychodów, zatrudnienia, inwestycji i eksportu, wyliczany jest Wskaźnik Aktywności Gospodarczej.