W projekcie zostanie oszacowana międzyregionalna tablica przepływów międzygałęziowych dla Polski z uwzględnieniem 77 sektorów i 72 podregionów (jednostki terytorialne NACE-3), o wymiarach (77∙72)×(77∙72). Obecnie Główny Urząd Statystyczny publikuje jedynie tablice o wymiarach 77×77, opisujące transakcje pomiędzy poszczególnymi sektorami. Rozszerzona tablica jest użyteczna do symulacji wpływu projektu inwestycyjnego albo codziennej działalności operacyjnej przedsiębiorstwa na gospodarkę nie tylko całego kraju, lecz również podregionu.
Międzyregionalna tablica powinna np. odzwierciedlać fakt, że elektrownia (A) generuje pewne efekty ekonomiczne w bezpośredniej okolicy, tj. zatrudniając podwykonawców, techników, korzystając z usług sprzątania czy dostaw wody; (B) ale też w oddali (korzystając z dostaw węgla; (C).
W projekcie zostaną wykorzystane metody ekonometrii przestrzennej i bayesowskiej, a także dane makroekonomiczne w ujęciu regionalnym (wartość dodana) i duże zbiory danych: mapy, takie jak OpenStreetMap (ogólnodostępne) i repozytorium ArcGIS LivingWorld (komercyjne), pozwalające elastycznie konstruować różne miary potencjału podażowego regionu (i mierzyć ograniczenia o charakterze podażowym); informacje o ruchu drogowym (Google Maps), wskazujące dobrze i źle skomunikowane pary podregionów i korygujące w ten sposób siłę powiązań ekonomicznych; dane na temat ruchu urządzeń mobilnych w Polsce w ciągu dnia, pozwalające uchwycić wzorce dojazdów do pracy, rzutujące na przestrzenny rozkład wydatków gospodarstw domowych.