Systemy dźwiękowe w zależności od wielkości sali wykładowej można podzielić na kilka typów, różniących się od siebie sposobem sterowania i rodzajem komponentów.
W salach wykładowych wyboru źródła sygnału audio dokonuje się przy pomocy klawiatury sterującej lub panelu dotykowego. Możliwa jest regulacja natężenia dźwięku z komputera lub laptopa za pomocą pokrętła na klawiaturze sterującej lub za pomocą odpowiednich zakładek na panelach dotykowych.
W przypadku auli systemy są różnorodne, wyposażone w wysokiej klasy wzmacniacze i procesory dźwięku, kolumny głośnikowe, głośniki sufitowe, mikrofony bezprzewodowe doręczne, nagłowne lub krawatowe. W poszczególnych aulach istnieje możliwość nagrania dźwięku z systemu w wersji cyfrowej. Podstawowe funkcje regulacji dźwięku dostępne są na panelach dotykowych znajdujących się na katedrach, lub na ścianie w przypadku Auli Głównej. Bardziej zaawansowanym sterowaniem dźwiękiem i jego udostępnianiem w powyższych pomieszczeniach zajmuje się Zespół Instalacji Niskoprądowych.
Dodatkową funkcjonalnością w Auli Głównej jest system BIAMP umożliwiający wykorzystanie telefonów publiczności jako mikrofonów do zadawania pytań. W celu osiągnięcia interakcji z audytorium osoba zadająca pytanie musi pobrać darmową aplikację i połączyć się z dedykowaną do tego celu siecią WiFi.
Wsparcie w zakresie obsługi systemów audio stanowi Zespół Instalacji Niskoprądowych
Zespół Instalacji Niskoprądowych
tel.: 22 654 97 02, 22 564 97 05
e-mail: zin@sgh.waw.pl