Innowacyjne narzędzia poprawy efektywności transformacji energetycznej w ramach współpracy lokalnej

„Innowacyjne narzędzia poprawy efektywności transformacji energetycznej w ramach współpracy lokalnej” to projekt badawczy, którego podjęcie wynika z istniejącej luki wiedzy i odpowiednich narzędzi, umożliwiających na poziomie lokalnym prowadzenie efektywnych procesów transformacji energetycznej.

Głównym celem projektu jest opracowanie i wdrożenie w praktyce społeczno-gospodarczej modelu współpracy i wzajemnej wymiany informacji pomiędzy władzami samorządowymi, mieszkańcami gmin oraz podmiotami lokalnej gospodarki, dającego podstawy do wzrostu efektywności transformacji energetycznej w gminach. Realizacja tak postawionego celu, poprzez tworzenie nowej jakości kooperacji, da podstawy do identyfikacji barier występujących w określonych obszarach energetyki oraz szacowania możliwości ich niwelowania w określonych przedziałach czasowych. Wyniki badania wskażą zasadność i możliwości tworzenia nowych lub doskonalenie istniejących baz informacji w obszarze/zakresie transformacji energetycznej.


Nazwa programu i moduł: Nauka dla Społeczeństwa II

Kierownik projektu:
dr Grzegorz Maśloch
Dofinansowanie dla SGH:
413 000 PLN
Wartość projektu:
413 000 PLN
Instytucja finansująca:
Ministerstwo Nauki
Data realizacji:
Maj 2024 - Styczeń 2026
Kategoria według klasyfikacji Web of Science:
Economics
Jednostka organizacyjna:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie » Kolegia » Kolegium Zarządzania i Finansów » Katedra Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego
.
Menu