Podyplomowe Studia Akademia Ubezpieczeń – Ubezpieczenia Gospodarcze dla Przedsiębiorstw
Celem Podyplomowych Studiów Akademia Ubezpieczeń – Ubezpieczenia Gospodarcze dla Przedsiębiorstw jest wzbogacenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie identyfikacji różnych rodzajów ryzyka przedsiębiorstwa i możliwości ich asekuracji oraz zarządzania ryzykiem.
Perspektywy rozwoju – współpraca z ekspertami pozwoli rozwijać karierę w ubezpieczeniach
Aktualna wiedza – najświeższe zagadnienia z zakresu ryzyka i ubezpieczeń majątkowych
Renomowana kadra – praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej
Dlaczego warto?
- Program jest uaktualniany odpowiednio do zmian w przepisach prawa ubezpieczeniowego i nowości produktowych rynku ubezpieczeniowego, co umożliwia uzyskanie najnowszej wiedzy z ubezpieczeń gospodarczych prezentowanych przez wybitnych ekspertów, praktyków rynku ubezpieczeniowego i cenionych pracowników naukowych uczelni.
- Absolwenci podkreślają wysoki poziom wykładów i warsztatów, zwłaszcza z zakresu ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczeń transportowych, a także możliwość poznania tematyki ubezpieczeń budowlano-montażowych.
- Absolwenci studiów stają się specjalistami w dziedzinie ubezpieczeń majątkowych, co zwiększa ich wartość na rynku pracy.
- Dotychczas trzy książki zostały wydane przez wykładowców oraz najlepszych absolwentów studiów specjalnie na potrzeby uczestników studiów.
- Współpracujemy z pracownikami Polskiej Izby Ubezpieczeń i pracownikami Biura Rzecznika Finansowego.
Czy dla mnie?
Adresatami Podyplomowych Studiów Akademia Ubezpieczeń – Ubezpieczenia Gospodarcze dla Przedsiębiorstw przede wszystkim są:
- pracownicy zakładów ubezpieczeń oraz brokerzy i agenci ubezpieczeniowi, którzy chcą poznać najlepsze rozwiązania i produkty ubezpieczeniowe dla przedsiębiorstw,
- pracownicy przedsiębiorstw odpowiedzialni za ubezpieczenia, którzy chcą poznać najlepsze rozwiązania i dobre praktyki rynkowe z zakresu ubezpieczeń gospodarczych,
- pracownicy banków zaangażowani w bancassurance i sprzedający ubezpieczenia,
- prawnicy z kancelarii odszkodowawczych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń gospodarczych,
- absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich, którzy planują swoją karierę w ubezpieczeniach.
Rekomendacje
Akademia Ubezpieczeń odniosła sukces i od 12 lat realizujemy unikalny w skali kraju, zaprojektowany przeze mnie program studiów w zakresie ubezpieczeń gospodarczych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Absolwent studiów staje się specjalistą w dziedzinie ubezpieczeń majątkowych, co zwiększa jego wartość na rynku pracy. Serdecznie zapraszam do Akademii Ubezpieczeń!
Program
blok i. Zarządzanie finansami i ryzykiem przedsiębiorstwa, rodzaje ryzyka i możliwości ich transferu na ubezpieczyciela (8 godz.)
- Funkcje i cele zarządzania finansami przedsiębiorstwa (4 godz.)
- Rodzaje ryzyka przedsiębiorstwa ich identyfikowanie (4 godz.)
blok ii. Prawo ubezpieczeniowe (24 godz.)
- Umowa ubezpieczenia. Zmiany w prawie ubezpieczeniowym ( 8 godz.)
- Formy i zasady prowadzenia działalności ubezpieczeniowej przez krajowe i zagraniczne zakłady ubezpieczeń (4 godz.)
- Ochrona konsumenta w umowach ubezpieczenia – niedozwolone postanowienia umowne ni ryzyko konsumenckie (4 godz.)
- Pośrednictwo ubezpieczeniowe i dystrybucja ubezpieczeń (4 godz.)
- Zamówienia publiczne w ubezpieczeniach (4 godz.)
blok iii. Gospodarka finansowa zakładu ubezpieczeń (18 godz.)
- Rola instytucji rynku ubezpieczeń (4 godz.)
- Wymogi kapitałowe dotyczące zakładów ubezpieczeń (6 godz.)
- Ryzyko zakładów ubezpieczeń (4 godz.)
- Reasekuracja (4 godz.)
blok iv. Ubezpieczenia majątkowe (80 godz.)
- Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym, pojęcie ryzyka i zdarzenia losowe, znaczenie PML (4 godz.)
- Ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych (4 godz.)
- Ubezpieczenia utraty zysku , zasady wyliczenia sum ubezpieczenia (4 godz.)
- Ubezpieczenia wielkich organizacji gospodarczych ( przemysłowych) (4 godz.)
- Ubezpieczenia maszyn i urządzeń, ubezpieczenia Cargo (4 godz.)
- Ubezpieczenia OC (8 godz.)
- Ubezpieczenia transportowe (8 godz.)
- Ubezpieczenia budowlano- montażowe (8 godz.)
- Ubezpieczenia ochrony prawnej (8 godz.)
- Ubezpieczenia finansowe (8 godz.)
- Ubezpieczenie cyberryzyka (4 godz.)
- Ubezpieczenia lotnicze (4 godz.)
- Ubezpieczenia MŚP (4 godz.)
- Inne ubezpieczenia gospodarcze (8 godz.)
5. Ubezpieczenia komunikacyjne (16 godz.)
- OC komunikacyjne (8 godz.)
- Likwidacja szkód komunikacyjnych (4 godz.)
- Szkody osobowe. Likwidacja szkód osobowych z elementami zagranicznymi (4 godz.)
6. Ubezpieczenia osobowe (10 godz.)
- Ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe (4 godz.)
- Ubezpieczenia zdrowotne (2 godz.)
- III filar ubezpieczeń społecznych (4 godz.)
Seminarium dyplomowe (4 godz.)
Razem: 160 godz.
Kierownik studiów
Absolwentka Wydziału Ekonomiki Produkcji SGPiS (obecnie SGH), zatrudniona w Instytucie Zarządzania Wartością, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Wcześniej pracowała w Polskiej Akademii Nauk, Instytucie Finansów oraz w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości (obecnie Akademia Finansów Vistula). Kierownik studiów podyplomowych Akademia Ubezpieczeń – ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw. Jest jednym z współtwórców drugiej w Polsce prywatnej uczelni WSUiB, w której pełniła funkcje dziekana i prodziekana oraz otrzymała nominację profesora tej uczelni.
Wykładowcy
Absolwentka uczelni: Akademia Ekonomiczna w Krakowie; Uniwersytet w Trewirze (stypendium Rządu Niemieckiego), Uniwersytet w Zurychu (stypendium Rządu Federacji Szwajcarskiej). Aktualnie zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe: SGGW w Warszawie – zatrudniona m.in. jako Kierownik Zakładu Rynków Finansowych oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – zatrudniona m.in. jako Dyrektor Centrum Kształcenia Kadr w zakresie Ubezpieczeń i Kierownik Katedry Rynku Ubezpieczeniowego.
Dyrektor Instytutu Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zajmuje się zagadnieniami rachunkowości finansowej i zarządczej pojedynczych podmiotów gospodarczych (w tym zakładów ubezpieczeń) i grup kapitałowych. Przewodnicząca komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów, powołana przez Ministra Finansów w 2017.
Profesor nauk ekonomicznych, absolwent Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Katedry Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Techniczno- Humanistycznego w Radomiu, w latach 1994-2006 także profesor nadzwyczajny Akademii Finansów w Warszawie.
Profesor w Zakładzie Ryzyka i Ubezpieczeń, Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent Politechniki Lubelskiej, kierunek Zarządzanie i Marketing. Studia magisterskie realizował na zasadzie toku indywidualnego (wykłady na UMCS i KUL w Lublinie). Absolwent University of Central Lancashire Wielka Brytania z dyplomem Master of Business Administration oraz Cambridge University, Judge Business School, Ignite Programme.
Kierownik Zakładu Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH) z 1980 roku. Specjalizuje się w dziedzinie rynków finansowych w tym zwłaszcza instrumentów pochodnych (derywatów) oraz wyceny przedsiębiorstw.
Jest doktorem habilitowanym w dyscyplinie ekonomia i finanse. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie za publikację: Raportowanie niefinansowe a wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń. Jest autorką licznych publikacji naukowych, w tym 14 pozycji książkowych napisanych samodzielnie lub we współautorstwie.
Biegły rewident, adiunkt w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W przeszłości pracownik Ernst and Young, Najwyższej Izby Kontroli, Komisji Nadzoru Finansowego. Prowadził wykłady w City University, Słowacja oraz Collegium Civitas. Recenzent NCBiR.
Kierownik studiów. Pracownik naukowy Instytutu Zarządzania Wartością (wcześniej Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji), Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Absolwentka SGPiS (obecnie SGH). Pracowała m.in. w Instytucie Finansów, od 1991 r.do 2006 r. w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości (obecnie Akademia Finansów Vistula).
Absolwent Instytutu Nauk Ekonomicznych UW, dr hab. nauk ekonomicznych, prof. Politechniki Radomskiej oraz Radomskiej Szkoły Wyższej, dyrektor Instytutu Ubezpieczeń i Prewencji PR. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości.
Absolwent SGPiS (obecnie – SGH). Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny SGH, Akademii Finansów, Uniwersytetu w Bournemouth UK, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Od wielu lat wykładowca na studiach podyplomowych SGH i w innych uczelniach. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, korporacyjnej i municypalnej.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, indywidualny tok studiów, doktor nauk ekonomicznych. Wykładowca z zakresu prawa ubezpieczeniowego w Akademii Finansów w Warszawie. Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych.
Doktor nauk prawnych, agent celny. Właścicielka i założycielka firmy ekspercko-doradczej GWARDZINSKA LEGAL, współpracownik wielu prestiżowych uczelni w kraju i zagranicą, na których prowadzi zajęcia z zakresu prawa ochrony dziedzictwa. Członkini Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM).
Doktor nauk społecznych SGH, autorka licznych publikacji na temat rynku pracy i zabezpieczenia społecznego. Tworzyła ekspertyzy m.in. dla NBP, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej czy Instytutu Spraw Publicznych. Sprawy związane z ubezpieczeniem społecznym często komentuje w ogólnopolskich mediach.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (prawo) i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne), doktor nauk ekonomicznych, starszy wykładowca w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji UW. Obecnie przygotowuje pracę doktorską z zakresu prawa cywilnego. Posiada 19 lat doświadczenia zawodowego w zakładach ubezpieczeń, w tym w centrali PZU SA 11 lat oraz w centrali TU Allianz Polska SA 2 lata.
Radca prawny. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego „BJJ Solicitors” w Sopocie, świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom wykonującym usługi w zakresie transportu i spedycji oraz towarzystwom ubezpieczeń, oferującym ubezpieczenia transportowe.
Absolwent prawa oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Radca prawny specjalizujący się w prawie ubezpieczeniowym i prawie medycznym oraz odpowiedzialności odszkodowawczej. Prelegent na konferencjach i seminariach oraz autor licznych publikacji z tego zakresu.
Doświadczony radca prawny, który zagadnieniami z zakresu ubezpieczeń zajmuje się już od roku 1999. Doradza zarówno w tworzeniu podmiotów na polskim rynku finansowym, jak i w zakresie prowadzenia przez te podmioty bieżącej działalności. Reprezentuje klientów przed organami nadzoru w sprawach związanych z funkcjonowaniem instytucji finansowych.
Absolwentka University of Bournemouth (Wielka Brytania) i Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości (obecnie Akademia Finansów). Z rynkiem ubezpieczeń związana od ponad 20 lat. Od 2002 roku pracuje w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA na stanowisku eksperta.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Ukończył studia podyplomowe z zamówień publicznych. Od 20 lat związany z ubezpieczeniami dużych ryzyk. Obecnie senior underwriter w Departamencie Klientów Strategicznych i Reasekuracji w TUiR „WARTA” SA.
Z reasekuracją związany od niemal 20 lat. Karierę rozpoczął w 2002 r. w Biurze Reasekuracji Tryg Polska. Z Polskim Towarzystwem Reasekuracji S.A. związany od 2005 r., od 2013 jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za underwriting, reasekurację czynną i bierną, projekty korporacyjne oraz koordynację procesu nadawania oceny ratingowej spółki.
Posiada wykształcenie ekonomiczne oraz ukończone studia z zakresu ubezpieczeń gospodarczych w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości (obecnie Akademia Finansów). Związany z branżą ubezpieczeniową od ponad 15 lat. Broker ubezpieczeniowy specjalizujący się ubezpieczeniach OC (zawodowej i ogólnej dla branży budowlanej) oraz budowlano-montażowych CAR/EAR.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z 2003 roku. Od grudnia 2001 roku pracownik Dyrekcji Generalnej TUiR Allianz Polska S.A., a następnie PZU S.A., m.in. na stanowisku koordynatora ds. ubezpieczeń majątkowych dla przemysłu w Departamencie Ubezpieczeń Majątkowych dla Przemysłu.
Absolwentka Wydziału Ekonomii oraz Wydziału Matematyczno–Przyrodniczego (Instytut Fizyki) Uniwersytetu Rzeszowskiego i studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Związana jest z branżą ubezpieczeniową od 13 lat, w której zajmowała się likwidacją szkód osobowych, majątkowych oraz zagranicznych.
Były prezes zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA. Od lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń finansowych jako praktyk i teoretyk. Ukończył Wydział Zarządzania ze specjalnością w zarządzaniu finansami na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Warszawskiej.
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów z obszaru ubezpieczeń gospodarczych dla przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z rynkiem ubezpieczeń związany jest od 2010 r., głównie w obszarze underwritingu dla segmentu korporacyjnego, oceny ryzyka i analiz biznesowych.
Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z rynkiem ubezpieczeń związany od 23 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w TU Allianz Polska, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a obecnie w PKO TU. Specjalizuje się w zarządzaniu i rozwoju produktów ubezpieczeniowych, w szczególności ubezpieczeń komunikacyjnych oraz GAP. Uczestniczy w pracach Polskiej Izby Ubezpieczeń jako przewodniczący grupy roboczej ds. ubezpieczenia GAP oraz członek Komisji Ubezpieczeń Komunikacyjnych.
Rekrutacja
Rekrutacja trwa
Czas trwania studiów 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
umowa o warunkach odpłatności za studia,
Dokument- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:
- uczestnictwo w zajęciach,
- przygotowanie pod opieką promotora wybranego z grona wykładowców na studiach podyplomowych danej edycji pracy końcowej związanej merytorycznie z profilem studiów i odbytych zajęć.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 6500 zł – wpłata jednorazowa.
W przypadku płatności ratalnej opłata wynosi 6700 zł – I rata 3700 zł, II rata 3000 zł, raty płatne przed rozpoczęciem semestru.
Czesne obejmuje koszt materiałów dydaktycznych oraz koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Firma opłacająca studia swoich pracowników uiszcza całą kwotę jednorazowo.
W przypadku wpłaty w ratach prosimy zaznaczyć w tytule wpłaty odpowiednio: I rata, II rata.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Krystyna Doskocz
tel.: +48 608 321 852
e-mail: kdosko@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
dr hab. Ewa Wierzbicka, prof. SGH
tel.: +48 509 040 792
e-mail: ewierz1@sgh.waw.pl
Organizator studiów
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Instytut Zarządzania Wartością
REKRUTACJA TRWA
- Zajęcia w uczelni
- Spotkania odbywają się co dwa lub trzy tygodnie, w soboty i niedziele 9:00–15:30.
- Opłata za całość studiów: 6500 zł (możliwe raty).
dr hab. Ewa Wierzbicka, prof. SGH
tel.: +48 509 040 792
e-mail: ewierz1@sgh.waw.pl
Krystyna Doskocz
tel.: +48 608 321 852
e-mail: kdosko@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe