Podyplomowe Studia Audytu, Kontroli Zarządczej i Rachunkowości
Podyplomowe Studia Audytu, Kontroli Zarządczej i Rachunkowości skierowane są do osób zainteresowanych pracą w zawodzie audytora oraz nastawionych na uzupełnienie i zgłębienie najnowszej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu audytu i kontroli zarządczej.
Rozwój kariery – możliwość zdobycia uprawnień audytora wewnętrznego oraz przygotowania do egzaminów CGAP i CIA
Nowatorskie zajęcia – najnowsza wiedza teoretyczna i praktyczna w formie wykładów i aktywizujących ćwiczeń
Profesjonalna kadra – zaangażowana kadra dydaktyczna z dużym doświadczeniem w praktyce gospodarczej
Dlaczego warto?
- Studia dają niepowtarzalną okazję zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do reagowania na wyzwania, jakie przynosi podmiotom gospodarczym, publicznym i prywatnym rzeczywistość XXI wieku.
- Studia mają na celu przygotowanie do wykonywania zawodu audytora oraz uzupełnienie najnowszej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu audytu i kontroli zarządczej obudowanej o zagadnienia rachunkowości niezbędnej do pracy w działach audytu i kontroli w prywatnych podmiotach gospodarczych oraz instytucjach publicznych.
- Oferowany program studiów umożliwia poszerzenie i uporządkowanie wiedzy z zakresu audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości. Pozwala także uzupełnić wiedzę niezbędną do określenia czynników i źródeł ryzyka oraz jego rodzajów, jak również ich wpływu na działalność jednostki gospodarczej – prywatnej i publicznej.
Czy dla mnie?
Podyplomowe Studia Audytu, Kontroli Zarządczej i Rachunkowości polecane są dla osób posiadających wyższe wykształcenie, a szczególnie tych które:
- pracują lub planują zatrudnienie w działach audytu i rachunkowości w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych,
- prowadzą samodzielną działalność gospodarczą i chcą wejść na rynek lub umocnić swoją pozycję w świadczeniu usług audytowych i rachunkowych,
- specjalizują się w wykonywaniu audytu projektów finansowanych ze środków UE,
- są zainteresowane usprawnieniem i wsparciem procesów decyzyjnych w podmiotach gospodarczych.
Program
- Aspekty komunikowania się w procesie audytu – 6 godzin (3 ECTS)
- Aspekty próbkowania statystycznego w procesie badania audytowego – 4 godziny (2 ECTS)
- Audyt Finansowy – 21 godzin (8 ECTS)
- Audyt Wewnętrzny – 23 godziny (8 ECTS)
- Elementy systemu bezpieczeństwa finansowego państwa – 4 godziny (2 ECTS)
- Finanse publiczne i wybrane aspekty kontroli zarządczej – 10 godzin (5 ECTS)
- Kontrola wewnętrzna – 24 godziny (8 ECTS)
- Międzynarodowe Standardy Audytu Wewnętrznego – 12 godzin (7 ECTS)
- Rachunkowość – 40 godzin (12 ECTS)
- Wpływ polityki gospodarczej w kontekście audytu, kontroli i rachunkowości – 5 godzin (2,5 ECTS)
- Wybrane aspekty zarządzania w przedsiębiorstwie – 5 godzin (2,5 ECTS)
- Zarządzanie projektami europejskimi – aspekty praktyczne audytu projektów Unii Europejskiej – 11 godzin (5 ECTS)
Łączna liczba godzin: 165
Łączna liczba punktów ECTS: 65
Kierownik studiów
Pracownik Katedry Administracji Publicznej w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, członek Kolegium Najwyższej Izby Kontroli, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PECSA oraz egzaminator w Polskiej Izbie Biegłych Rewidentów. Posiada bogate doświadczenie zdobyte podczas pełnienia funkcji m.in. doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Prodziekana Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH w Warszawie czy pracy w Ministerstwie Finansów. Autorka wielu publikacji naukowych i nagród Rektora, kierownik i uczestnik wielu projektów badawczych.
Wykładowcy
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W przeszłości Prorektor SGH ds. nauki i zarządzania, Prodziekan Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, a także Kanclerz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce negocjacji, zarządzania ludźmi w organizacji oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
Dziekan Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pracownik Katedry Rachunkowości SGH. Prowadzi zajęcia i promuje dyplomantów na wszystkich trybach studiów z zakresu rachunkowości. W praktyce gospodarczej pełniła funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Głównego Księgowego i Dyrektora Departamentu Operacyjno–Rachunkowego NBP oraz Członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego.
Doktor nauk humanistycznych (socjologia na Uniwersytecie Warszawskim), profesor w Instytucie Studiów Międzynarodowych Kolegium Ekonomiczno–Społecznego SGH, wykładowczyni w Collegium Civitas. Członkini zarządu Stowarzyszenia Francja–Polska, a także Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Od 2005 r. ekspertka międzynarodowej organizacji pozarządowej EUROPA (Entretiens Universitaires pour l’Administration Publique) z siedzibą w Limoges (Francja), w której pełni funkcję wiceprezeski i członkini Komitetu Naukowego.
Doktor nauk ekonomicznych w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zastępca kanclerza ds. ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 do 2006 r. kierownik Działu Audytu i Kontroli Wewnętrznej oraz audytor wewnętrzny na Uniwersytecie Warszawskim.
Doktor ekonomii, adiunkt w Katedrze Polityki Publicznej Kolegium Ekonomiczno–Społecznego SGH w Warszawie. Była dziennikarka TVP, jednym z jej obszarów zainteresowań jest komunikowanie praktyczne. Od kilkunastu lat prowadzi w SGH warsztaty z komunikowania, a także „Warsztat kompetencji medialnych i informacyjnych”.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, od 2003 r. doktor nauk ekonomicznych. Doświadczony wykładowca akademicki, prowadzi zajęcia z zakresu statystyki i demografii na wszystkich trybach studiów. Uczestnik wielu projektów badawczych krajowych i międzynarodowych.
Od 1996 roku pracownik Katedry Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni praktyk i dydaktyk prowadzący zajęcia z zakresu podstaw rachunkowości, rachunkowości finansowej na poziomie podstawowym i zaawansowanym, rachunku kosztów oraz krajowych standardów rachunkowości. Uczestniczka wielu projektów badawczych, a także autorka licznych publikacji naukowych.
Doktor nauk ekonomicznych SGH w Warszawie. Członek Zespołu do spraw zarządzania ryzykiem w SGH. Organizator, moderator i prelegent konferencji organizowanych w SGH nt. „Efektywność i skuteczność w sektorze publicznym”.
Adiunkt na stanowisku dydaktycznym; absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie kierunków ekonomia oraz finanse i bankowość. Od 2011 roku egzaminator, autor i recenzent pytań egzaminacyjnych z ekonomii w ramach Państwowej Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów; doradca w Gabinecie Ministra Finansów w latach 1998-1999.
Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Ernst & Young Academy of Business oraz podyplomowych studiów z zakresu polityki regionalnej i zarządzania projektami UE. Audytor wewnętrzny Ośrodka Rozwoju Edukacji, jednostki w dziale administracji rządowej “oświata i wychowanie w Warszawie” gdzie m.in. prowadzi audyt projektów systemowych UE współfinansowanych z EFS o dużej wartości. Pełnomocnik dyrektora ds. kontroli zarządczej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa–Ursynów.
Opinie o studiach
Fantastyczni wykładowcy, inspirujący i komunikatywni. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, a jednocześnie motywują i inspirują słuchaczy. Ciekawy i profesjonalny program uwzględnia aktualny stan wiedzy i pokazuje możliwości wykorzystania jej w praktyce. Każdy ma szansę poszerzyć swoje horyzonty. Szczerze polecam.
Najlepsze na rynku edukacyjnym studia podyplomowe z zakresu audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości. Dobrze przemyślany i ułożony program, dużo zajęć praktycznych związanych z przeprowadzaniem badań audytowych i analizą ryzyka. Wykłady są prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, w sposób przejrzysty i zrozumiały. Bezcennym atutem studiów jest to, iż nie są one banalne ani łatwe, wymagają bowiem przyswojenia dużej ilości wiedzy. Studia polecam wszystkim tym, którzy poważnie myślą o pracy audytora wewnętrznego, zarówno w sektorze finansów publicznych, jak i prywatnym.
Podyplomowe Studia z Audytu, Kontroli Zarządczej i Rachunkowości na SGH to jak Oxford w Europie lub Harvard w USA. Szczerze polecam! Nie pożałujesz. Po ukończeniu PSAKZiR na SGH będziesz o wiele mocniejszym swym intelektem, zdobędziesz ładunek wiedzy dany nielicznym, dostrzeżesz wokół siebie niedefiniowane dotychczas ryzyka, będziesz miał szansę z nowej perspektywy spojrzeć na swoją pracę zawodową jakakolwiek by ona nie była. Studia poważnie traktowane; student też poważnie i – dodatkowo, w gratisie - przyjaźnie. Wiedzy dużo, dawkowana po mistrzowsku. Nawet nie dostrzegłem kiedy stałem się o wiele mądrzejszy. W moim przypadku to prawie jak cud! Wykładowcy to praktycy z „najwyższych półek”. Trudno zadać pytanie, na które odpowiedzi nie znają. Dziękuję.
Rekrutacja
Rekrutacja na 24. edycję zakończyła się. Szczegóły o rekrutacji na 25. edycję wkrótce.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
umowa o warunkach odpłatności za studia,
Dokument- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:
- uczestnictwo w zajęciach,
- uzyskanie pozytywnej oceny z zaliczeń i egzaminów ze wszystkich prowadzonych przedmiotów,
- napisanie eseju na temat z zakresu „Organizacja i procedury działu audytu i kontroli oraz rachunkowości w wybranym podmiocie” (temat pracy jest wybierany przez Słuchacza i akceptowany przez Kierownika Studiów),
- zdanie egzaminu dyplomowego przed Komisją Egzaminacyjną (Kierownik i Wykładowcy ze Studiów) - 2 pytania z zestawu zagadnień przygotowanych przez kierownictwo i wykładowców PSAKZiR.
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych według wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 6000 zł.
Płatność możliwa jednorazowo wraz ze złożeniem dokumentów lub w dwóch ratach:
I rata: 4000 zł – płatna po zarejestrowaniu się w elektronicznym systemie rekrutacji online, ale nie później niż przed złożeniem dokumentów w wersji papierowej,
II rata: 2000 zł – płatna do 31 stycznia 2025 r.
W ramach opłaty SGH zapewnia niezbędne materiały dydaktyczne. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Bożena Gruca
tel.: +48 501 308 938
e-mail: bgruca@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
dr hab. Izabela Zawiślińska, prof. SGH
tel.: +48 604 275 404
e-mail: izawis@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Podyplomowe Studia Audytu, Kontroli Zarządczej i Rachunkowości
Biuro Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
Katedra Administracji Publicznej
- Studia hybrydowe
- Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele od 8:00–18:00.
Opłata za całość studiów: 6000 zł (możliwe raty).
Dokument
dr hab. Izabela Zawiślińska, prof. SGH
tel.: +48 604 275 404
e-mail: izawis@sgh.waw.pl
Bożena Gruca
tel.: +48 501 308 938
e-mail: bgruca@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe