Podyplomowe Studia Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) w Praktyce
Podyplomowe Studia Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) w Praktyce skierowane są do kadry kierowniczej i specjalistycznej działów sprawozdawczości finansowej jednostek raportujących zgodnie z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej.
Merytoryczny nadzór – 25 lat doświadczenia EY Academy of Business w prowadzeniu szkoleń i studiów podyplomowych
Kompetentna kadra – praktycy z bogatym doświadczeniem w przygotowywaniu i badaniu sprawozdań finansowych
Aktualna wiedza – możliwość zapoznania się z najnowszymi zmianami w MSSF i planami na przyszłość
Dlaczego warto?
- EY Academy of Business we współpracy z SGH od wielu lat prowadzi studia podyplomowe z zakresu MSSF w formule zamkniętej dla dużych spółek giełdowych. Niniejsza oferta otwartych studiów podyplomowych jest odpowiedzią na potrzeby rynku i oczekiwania klientów.
- Udział w programie pozwoli zdobyć niezbędną wiedzę, nawiązać kontakty i wzmocnić swoją pozycję zawodową na rynku pracy.
- Wykładowcami są profesorowie SGH posiadający bogate doświadczenie naukowe, a zajęcia praktyczne prowadzone są przez trenerów EY Academy of Business z potwierdzonymi kompetencjami finansowymi.
- Wykładowcy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć online, dzięki czemu angażują słuchaczy do pełnego uczestnictwa w zajęciach poprzez wykorzystanie efektu klasy i komunikacji głosowej, a także „pokojów spotkań”, ankiet czy pytań wielokrotnego wyboru.
Czy dla mnie?
Podyplomowe Studia Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) W Praktyce skierowane są wszystkich, którzy interesują się sprawozdawczością finansową MSSF oraz podejmują na jej podstawie decyzje ekonomiczne:
- do kadry kierowniczej i specjalistycznej działów sprawozdawczości finansowej jednostek raportujących zgodnie z MSSF i MSR,
- do wszystkich odpowiedzialnych za stosowanie MSSF w praktyce: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, księgowych oraz specjalistów,
- do osób wykorzystujących informacje finansowe do oceny działalności firmy: analityków inwestycyjnych, kontrolerów finansowych czy też indywidualnych inwestorów.
Program
- Międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej (MSSF) (132 godz.)
- Rachunkowość kosztów i analiza odchyleń (16 godz.)
- Finanse przedsiębiorstw i wycena wartości (16 godz.)
- Podatki i prawo (16 godz.)
RAZEM: 180 godz.
Na zakończenie studiów słuchacz pisze egzamin z tematyki objętej powyższym programem.
Kierownik studiów
Prodziekan i Koordynator Studiów Europejskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes PECSA (Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnot Europejskich), Członek Komitetu Sterującego Research Alliance for Development przy Banku Światowym (RAD), Członek Polskiej Akademii Nauk, Członek Zarządu European Community Studies Association.
Wykładowcy
Adiunkt w Katedrze Rachunkowości Menedżerskiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, egzaminator w Polskiej Izbie Biegłych Rewidentów. Od ponad 20 lat prowadzi wykłady w ramach różnych kierunków studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych, studiów MBA, kursy i warsztaty dla podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w rachunkowości zarządczej i rachunku kosztów.
dr hab. nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, profesor w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji SGH. Wicedyrektor Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji, kierownik Zakładu Zarządzania Ryzykiem Wieloletni praktyk gospodarczy – dyrektor Departamentów Ryzyka i Klientów Korporacyjnych wiodących instytucji finansowych.
Obecnie główny analityk w Biurze Informacji Kredytowej. Przez wiele lat ekspert ONZ ds. rozwoju przemysłowego UNIDO oraz konsultant Banku Światowego. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstwa, w tym w szczególności w rachunku efektywności inwestycji i wycenie przedsiębiorstw, analizie finansowej, predykcji zagrożenia upadłością, CSR i SRI oraz zarządzaniu ryzykiem. Prowadzi zajęcia zarówno w ramach studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich, jak i na ponad 10 studiach podyplomowych organizowanych przez SGH. Wykładowca w programach MBA: MBA SGH, MBA SGA-WUM, EMBA INE PAN, EMBA Politechniki Białostockiej. Visitor Professor Wydział Prawa Uniwersytet Jagielloński. Trener finansów przedsiębiorstw na kursach, szkoleniach i warsztatach dla instytucji finansowych i przedsiębiorstw – na stałe współpracuje z firmą szkoleniową eForum Bankowość i Finanse. Autor lub współautor ponad 130 publikacji z dziedziny finansów przedsiębiorstwa monografii oraz artykułów publikowanych w renomowanych czasopismach polsko i anglojęzycznych. Dwukrotny Laureat prestiżowej nagrody studenckiej przyznawanej co roku przez studentów SGH – Inspiracja Roku.
Menedżer w EY Academy of Business. Absolwent wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Biegły rewident, posiada kwalifikacje CIA i ACCA. Przez pięć lat pracował w dziale audytu Ernst & Young i zajmował się badaniem sprawozdań finansowych, głównie spółek produkcyjnych, a także grup kapitałowych działających na rynku nieruchomości.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na wydziałach Finanse i Bankowość oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Jest członkiem ACCA. Przed rozpoczęciem pracy w Ernst & Young Academy of Business była zatrudniona na stanowisku kontrolera finansowego w międzynarodowym koncernie w sektorze inżynieryjno-budowlanym.
Adiunkt w Zakładzie Podatków Instytutu Finansów SGH, doktor nauk ekonomicznych (2008), kierownik Podyplomowych Studiów Przeciwdziałania Agresywnemu Planowaniu Podatkowemu (2020), od 2000 roku prowadzi w SGH zajęcia dydaktyczne na różnych rodzajach studiów, m. in.: „Zaawansowana rachunkowość finansowa”, „Międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej”, „Rachunkowość podatkowa”, „Sprawozdawczość finansowa”, „Podstawy rachunkowości”, „Rachunkowość finansowa”.
Promotor wielu prac licencjackich i magisterskich, w tym kilku nagrodzonych lub wyróżnionych przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, wykładowca Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa, autorka i współautorka licznych publikacji dotyczących różnych aspektów rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej, zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej.
Radca prawny. Od października 1999 roku do sierpnia 2013 roku prawnik wewnętrzny w prywatnej grupie spółek. Ostatnio kierujący działem prawnym Grupy. Zajmował stanowiska w zarządach oraz radach nadzorczych, zarówno spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i spółek akcyjnych. Obecnie prowadzi własną praktykę zawodową.
Specjalizuje się w obsłudze spółek, projektów inwestycyjnych, prawie gospodarczym, postępowaniu cywilnym, w tym arbitrażowym, prawie sportowym oraz prawie nieruchomości. Od 2001 roku we współpracy z Ernst & Young Academy of Business prowadził szkolenia przygotowujące kandydatów do egzaminu ACCA oraz w ramach podyplomowych studiów ESF (we współpracy ze Szkołą Główną w Warszawie). Spełniając indywidualne potrzeby klientów także z zakresu polskiego prawa cywilnego i handlowego. Współautor materiałów szkoleniowych. We współpracy z Fundacją Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie prowadzi zajęcia z prawa cywilnego w ramach kursu przygotowującego do aplikacji radcowskiej. Od 2014 roku przeprowadza także ćwiczenia dla aplikantów w OIRP w Warszawie z zakresu prawa handlowego oraz zasad wykonywania zawodu radcy prawnego. W 2015 roku był członkiem komisji powołanej do oceny kolokwium rocznego dla aplikantów III roku OIRP w Warszawie.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym, podatkami zajmuje się od 20 lat. Prowadzi szkolenia dotyczące tematyki podatkowej z zakresu zarówno podatków pośrednich jak i bezpośrednich. Od siedmiu lat prowadzi indywidualna kancelarię podatkową.
Jako trener współpracuje z EY Academy of Business prowadząc szkolenia z tematyki podatkowej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych firmach doradczych takich jak Artur Andersen czy Ernst& Young gdzie pracował ostatnio na stanowisku dyrektora oddziału Katowice-Kraków. Ponadto jest autorem wielu profesjonalnych publikacji w „Rzeczpospolitej”, „Monitorze Podatkowym”, „Przeglądzie Podatkowym”. Jest również współautorem pierwszego książkowego komentarza do unijnych regulacji VAT (Dyrektywa VAT).
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek finanse i bankowość) oraz Aarhus School of Business (M.Sc. in Finance and International Business) i EDHEC Business School (Certificate in Finance). Konsultant i trener specjalizujący się w zarządzaniu ryzykiem, rynkach finansowych i rachunkowości instrumentów finansowych.
Z EY Academy of Business współpracuje od 2017 roku. Przez 12 lat pracował w dziale consultingu jednej z firm tzw. „Wielkiej Czwórki”, biorąc udział w projektach doradczych dla banków i instytucji finansowych. Pracował również w jednym z czołowych polskich banków jako dealer instrumentów finansowych współpracujący z klientami korporacyjnymi. To, co wyróżnia szkolenia, to ich warsztatowa formuła angażująca uczestników, liczne odniesienia do praktycznych przykładów z rynku polskiego i wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego do prezentowania przykładów i studiów przypadku. Przyjazna atmosfera i przystępna forma prowadzenia zajęć sprawiają, że z prowadzonych przez niego szkoleń korzystają nie tylko profesjonaliści, ale również uczestnicy bez wcześniejszego doświadczenia w finansach i zarządzaniu ryzykiem.
Magister filologii angielskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i licencjat kierunku międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych na SGH, studia podyplomowe z zakresu podatków (SGH) i księgowości (UMCS). Ma także zdane egzaminy ACCA, CIA i biegłego rewidenta. Posiada wieloletnie doświadczenie w audycie i zarządzaniu działami finansowymi firm z polskim i zagranicznym kapitałem.
W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą posiada również doświadczenie we wdrażaniu procedur finansowych i zarządzaniu księgowością w małych i średnich firmach. Prowadzi szkolenia z zakresu analizy sprawozdań finansowych spółek, egzaminów ACCA (F3 i F7), polskiej Ustawy o Rachunkowości oraz MSSF. W trakcie szkoleń skupia się na podawaniu autentycznych przykładów i pokazywaniu poszczególnych problemów z zakresu rachunkowości na przykładzie realnych case study lub sprawozdań firm.
Jest absolwentem Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Wadyma Hetmana w Kijowie. Posiada tytuł członka ACCA. Swoją finansową ścieżkę zawodową rozpoczął jako audytor w EY, gdzie specjalizował się w badaniu sprawozdań finansowych spółek z branży nieruchomości, usługowej, handlowej i telekomunikacyjnej.
Aktualnie jest kontrolerem finansowym grupy nieruchomości na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jego głównym obszarem zainteresowań zawodowych jest zarządzanie przepływami pieniężnymi grupy kapitałowej, sprawozdawczość finansowa zgodnie z US GAAP oraz rozwój rynku nieruchomości.
Współpracuje z EY od 2012 roku. Jest absolwentką kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia polskiego biegłego rewidenta oraz międzynarodowe kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Obecnie Katarzyna pracuje jako doświadczony menedżer w zespole audytu.
Bierze udział w badaniach i przeglądach jednostkowych oraz skonsolidowanych sprawozdań finansowych, a także pakietów sprawozdawczych, sporządzanych według Polskich, Międzynarodowych oraz Amerykańskich Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Swoje doświadczenie Katarzyna wykorzystuje w ramach prowadzonych szkoleń z zakresu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF), uzupełniając wiedzę teoretyczną o praktyczne przykłady ze swojej pracy w audycie.
Posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe obejmujące audyt oraz doradztwo w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Uczestniczy w badaniach oraz przeglądach jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych przygotowywanych zgodnie z PSR oraz MSSF. Realizuje projekty doradztwa księgowego, m.in. w zakresie implementacji oraz interpretacji PSR, MSSF, US GAAP, przejścia na MSSF, restrukturyzacji i reorganizacji grup kapitałowych, a także projektowania i optymalizacji procesów finansowo-księgowych.
Zajmuje się przeglądami sprawozdań finansowych spółek giełdowych pod kątem spełnienia wymogów ujawnieniowych oraz oceny zgodności z MSSF. Prowadzi szkolenia z zakresu PSR, MSSF, a także US GAAP.
Opinie o studiach
Studia podyplomowe „MSSF w praktyce” spełniły moje oczekiwania i założenia. To świetnie prowadzone zajęcia. Szczególnie istotne było dla mnie to, że prowadzący na bieżąco odpowiadali na pytania słuchaczy i robili to w sposób jasny i zrozumiały. Pracowaliśmy głównie na przykładach, co lepiej pozwoliło zrozumieć omawianą tematykę, zwłaszcza bardziej zawiłe kwestie. W przyszłości na pewno wykorzystam wiedzę zdobytą na tych studiach.
Zajęcia są prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów. Dużym wsparciem są także materiały szkoleniowe, z których korzystam w codziennej pracy.
Studia również poszerzają wiedzę ogólną w takich dziedzinach jak prawo, podatki, czy też analiza finansowa.
Studia poleciłabym wszystkich, którzy chcą się nauczyć czegoś nowego. Dla których rachunkowość to nie tylko cyferki, ale przede wszystkim źródło informacji.
Informacje techniczne
Zalety studiowania online live:
- „Efekt klasy”, aby każdy wiedział, kim są inni uczestnicy, każdy może komunikować się z nimi oraz wykładowcą za pośrednictwem czatu;
- Udostępnianie ekranów, aby uczestnicy mogli oglądać ekran trenera i współpracować z nim w czasie rzeczywistym;
- Możliwość komunikacji głosowej w małych grupach lub gdy trener na to pozwala;
- „Pokoje spotkań”, dzięki czemu klasa może być podzielona na grupy do interakcji, w których będą rozwiązywane studia przypadków;
- Materiały do pobrania w jednym miejscu, do druku;
- Ankiety, pytania wielokrotnego wyboru i pytania otwarte podczas zajęć: odpowiedzi przedstawiane są w formacie w czasie rzeczywistym (pod kontrolą trenera);
- Nasi wykładowcy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć online.
Rekrutacja
Kolejna edycja zostanie uruchomiona jesienią 2025 r.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia).
Dokumenty należy przesłać pocztą na adres:
SGH Agata Augustyniak
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem zaliczenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, warunkiem ukończenia studiów jest pozytywne złożenie egzaminu końcowego, będącego podstawą do uzyskania świadectwa ukończenia studiów, a także dyplomu wydanego przez firmę EY Academy of Business.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 8499,00 zł +23% VAT = 10453,77 zł brutto.
Cena obejmuje koszt wykładów i ćwiczeń wraz z zestawem materiałów szkoleniowych.
Płatności należy dokonać na konto EY Academy of Business w HSBC Bank Polska,
nr rachunku (PLN): 61 1280 0003 0000 0031 1251 3031.
Ostateczny termin płatności 15 października 2024 r.
Dodatkowo można dokupić dostęp do nagrań w cenie 929 zł dla wszystkich modułów lub 109 zł za 1 moduł.
Jednostki sektora finansów publicznych i przedsiębiorstwa – wpłata jednorazowa,
osoby fizyczne – możliwość opłaty:
w dwóch ratach:
- I rata w wysokości 4399,00 zł + 23% VAT = 5410,77 zł brutto płatna do 15 października 2024 r.,
- II rata w wysokości 4399,00 zł +23% VAT = 5410,77 zł brutto, płatna do 15 stycznia 2025 r.
lub w czterech ratach:
- I rata w wysokości 2249,00 zł + 23% VAT = 2766,27 zł brutto płatna do 15 października 2024 r.,
- II rata w wysokości 2249,00 zł + 23% VAT = 2766,27 zł brutto płatna do 15 grudnia 2024 r.,
- III rata w wysokości 2249,00 zł + 23% VAT = 2766,27 zł brutto płatna do 15 lutego 2025 r.,
- IV rata w wysokości 2249,00 zł +23% VAT = 2766,27 zł brutto, płatna do 15 kwietnia 2025 r.
Kontakt
ORGANIZATORzy STUDIÓW
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, Katedra Unii Europejskiej im. J. Monneta
EY Academy of Business
Studia w serwisie EY Academy of Business
INFORMACJE DLA KANDYDATÓW
Anna Sobora
EY Academy of Business
tel.: +48 572 002 646
e-mail: Anna.Sobora@pl.ey.com
SEKRETARZ STUDIÓW
Agata Augustyniak
tel.: 22 564 95 01
e-mail: azucho@sgh.waw.pl
KIEROWNIK STUDIÓW
prof. dr hab. Ewa Latoszek
e-mail: elatos@sgh.waw.pl
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
Katedra Administracji Publicznej
Warszawa, ul. Wiśniowa 41, budynek W, pokój 66
ADRES DO KORESPONDENCJI
Agata Augustyniak
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
- Studia online
- Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele 9:00–16:30.
- Opłata za całość studiów: 10453,77 zł (możliwe raty).
prof. dr hab. Ewa Latoszek
e-mail: elatos@sgh.waw.pl
Anna Sobora
EY Academy of Business
tel.: +48 572 002 646
e-mail: Anna.Sobora@pl.ey.com
Agata Augustyniak
tel.: 22 564 95 01
e-mail: azucho@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe