Studia Podyplomowe Opodatkowanie Międzynarodowe

Studia Podyplomowe Opodatkowanie Międzynarodowe pozwolą lepiej zrozumieć istotę międzynarodowego prawa i planowania podatkowego, a przez to ułatwią absolwentom poruszanie się w skomplikowanym świecie zarządzania podatkami w erze BEPS 1.0 i BEPS 2.0.

Atuty kierunku

Atrakcyjne studia – z unikatowym programem nauczania o opodatkowaniu międzynarodowym

Renomowana kadra – uznani specjaliści w swoich dziedzinach, niezależni eksperci i doradcy podatkowi

Praktyczna wiedza – analiza przypadków z praktyki opodatkowania międzynarodowego

Dlaczego warto?

  • Dołączenie do wąskiego grona specjalistów w mającym coraz większe znaczenie obszarze podatków międzynarodowych, pożądanych na rynku pracy.
  • Nabycie wiedzy i specjalistycznych umiejętności w zakresie zarządzania podatkami międzynarodowymi, między innymi do przeprowadzenia analizy podatkowej transakcji z wykorzystaniem narzędzi pomiaru obciążeń podatkowych.
  • Zdobycie umiejętności menedżerskich do dokonania oceny skutków podatkowych transakcji międzynarodowych, diagnozy sytuacji podatkowej przedsiębiorstwa międzynarodowego oraz wypracowania rekomendacji czy też dokonania optymalnego wyboru struktury czy źródła finansowania przedsiębiorstwa międzynarodowego. 
  • Zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających zidentyfikować i ograniczać ryzyko podatkowe, w szczególności dotyczące podwójnego opodatkowania dochodów, prawidłowego zweryfikowania wysokości podatku pobieranego u źródła czy kształtowania relacji umownych w przedsiębiorstwie międzynarodowym z uwzględnieniem skutków podatkowych.

Czy dla mnie?

Studia Podyplomowe Opodatkowanie Międzynarodowe kierowane są do:

  • kadry zarządzającej, 
  • doradców podatkowych, 
  • głównych księgowych, 
  • pracowników administracji skarbowej,
  • oraz osób zawodowo związanych z procesami zarządczymi w przedsiębiorstwach międzynarodowych.

Program

  • Podstawy opodatkowania stosunków międzynarodowych (18 godz.)
  • Opodatkowanie dochodów przedsiębiorców ze źródeł zagranicznych (52 godz.)
  • Opodatkowanie dochodów osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami ze źródeł zagranicznych (14 godz.)
  • Specyfika sprawozdawczości finansowej przedsiębiorstwa międzynarodowego (8 godz.)
  • VAT w transakcjach międzynarodowych (16 godz.)
  • Transgraniczne planowanie podatkowe (42 godz.)
  • Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE (14 godz.)
  • Seminarium dyplomowe, panel dyskusyjny, egzaminy (16 godz.)

Razem: 180 godz.

Kierownik studiów

dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH
kierownik
Zakład Podatków
Instytut Finansów

Kierownik Studiów Podyplomowych Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami oraz Studiów Podyplomowych Opodatkowanie Międzynarodowe (wcześniej pod nazwą: Studia Podyplomowe Międzynarodowych Strategii Podatkowych), doktor habilitowany nauk ekonomicznych oraz doktor nauk prawnych, ekspert w Departamencie Polityki Podatkowej MF, były dyrektor Departamentu Cen Transferowych i Wycen MF. Doradca podatkowy, radca prawny, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego, były członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego, autor lub współautor ponad 120 publikacji recenzowanych, w tym książek m.in. „Dokumentacja podatkowa cen transferowych”, „Optymalizacja opodatkowania dochodów przedsiębiorców”, „Spółka osobowa prawa handlowego”, „Umowa o roboty budowlane”, „Komentarz do umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Niemcami”, „Praca cudzoziemców w Polsce”.

Wykładowcy

Paulina Domaszczyńska

Absolwentka kierunku Finanse i Rachunkowość (specjalizacja: doradztwo podatkowe) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada ok. 8–letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym ze specjalizacją w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych, opodatkowania międzynarodowego i cen transferowych. Ekspert w zakresie tematyki struktur hybrydowych.

Laureatka konkursu Masters of Taxes oraz była przewodnicząca SKN Doradztwa Podatkowego SGH. Doświadczenia zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach podatkowych oraz w Ministerstwie Finansów. Obecnie Starszy Analityk Biznesowy i specjalista w zakresie technologii podatkowych w PwC. Autorka artykułów w specjalistycznej prasie podatkowej.
Aleksandra Dziemaszkiewicz-Kwiecińska

LL.M, doradca podatkowy, radca prawny. Regionalna executive manager, zarządzająca zespołem LPM na obszar Europy kontynentalnej w międzynarodowej kancelarii Clifford Chance. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British and European Legal Studies (współpraca Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Cambridge), LL.M. na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym oraz w doradztwie prawno-podatkowym, które zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, w tym w firmach z grupy tzw. Wielkiej Czwórki i korporacjach międzynarodowych, a także jako prawnik in–ouse. Zajmuje się m.in. doradztwem w zakresie profesjonalnego zarządzania projektami prawnymi (LPM), prawa spółek handlowych, umów gospodarczych, praw autorskich, prawa ochrony konkurencji, prawa pracy, prawa cywilnego oraz oceną skutków prawnych i podatkowych krajowych i międzynarodowych struktur właścicielskich (fuzje i przejęcia, likwidacje, zakładanie oddziałów), identyfikowaniem i minimalizowaniem obszarów ryzyka. Uczestniczyła w licznych przeglądach prawnych i podatkowych podmiotów gospodarczych w Polsce (due diligence, sign–off). Posiada również praktyczne doświadczenie w reprezentacji klientów przed organami administracji, sądami administracyjnymi i sądami powszechnymi oraz w planowaniu strategii postępowań z zakresu prawa podatkowego i szeroko pojętego prawa gospodarczego. Jest autorką publikacji w C.H.Beck, WoltersKluwer, Shaker Verlag, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Prowadziła szkolenia i wykłady m.in. w Warszawie, Krakowie, Berlinie, Frankfurcie nad Odrą, Brukseli i Utrechcie.
Hubert Godusławski

Doradca podatkowy, prawnik, specjalista ds. rachunkowości podatkowej, prowadzący swoją kancelarię prawno-podatkową. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki w zespołach fuzji i przejęć, transakcyjnym oraz podatków międzynarodowych, gdzie m.in. zajmował się oceną transakcji pod kątem spełnienia obowiązków dot. należytej staranności, klauzuli generalnej Principal Purpose Test, klauzul szczególnych oraz odbiorcy płatności jako rzeczywistego właściciela.

Doradzał przy jednych z większych transakcjach restrukturyzacyjnych dla funduszy VC oraz PE, rekomendując najbardziej optymalne scenariusze akwizycyjne i po transakcyjne działania operacyjne. Następnie jako in-house podatkowy w grupie należącej do 10 najbogatszej rodziny na świecie koordynował sprawy korporacyjne, cen transferowych, a także podatków międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem podatku u źródła, gdzie zarządzał procesem implementacji standardów w ramach organizacji. Pełnił rolę Zastępcy Dyrektora w Ministerstwie Finansów. Reprezentował Polskę w pracach grupy roboczej Komisji Europejskiej do spraw podatku u źródła. Autor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Maciej Gruchot

Doradca podatkowy z przeszło dziesięcioletnim doświadczeniem w świadczeniu wsparcia prawnego i podatkowego. Doświadczenie zdobywał m.in. w największych firmach doradczych, polskich kancelariach i firmach doradczych, a także w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. W przeszłości wykładowca prawa finansów publicznych oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Aktualnie prowadzi praktykę doradcy podatkowego w kancelarii Kempa Gruchot Rawicz-Zaborowska.
Marcin Grześkowiak

Polski doradca podatkowy (nr wpisu 11419), absolwent ekonomii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie następnie pracował jako asystent w katedrze Rachunkowości i Opodatkowania Przedsiębiorstw. Praktyczne doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym zdobywał pracując dla niemieckiej spółdzielni doradców podatkowych DATEV z Norymbergii.

Pracował również w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego TPA Horwath Sztuba Kaczmarek w Warszawie. Obecnie prowadzi własną kancelarię, specjalizując się w problematyce międzynarodowego prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko-niemieckich. Jest współautorem polskich i niemieckich książek oraz artykułów o tematyce związanej z prawem podatkowym oraz zarządzaniem kancelarią doradcy podatkowego.
dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, doktor nauk prawnych, kierownik Zakładu Podatków w Instytucie Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami oraz Podyplomowych Opodatkowanie Międzynarodowe (wcześniej Międzynarodowych Strategii Podatkowych), doradca podatkowy, radca prawny, ekspert w Departamencie Polityki Podatkowej MF.

Były dyrektor Departamentu Cen Transferowych i Wyceny MF, były członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego, były członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego. Autor lub współautor ok. 120 publikacji recenzowanych.
dr Magdalena Janiszewska

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, adiunkt w Zakładzie Podatków Instytutu Finansów SGH. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada ponad 10–letnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach, w tym w największych firmach doradztwa podatkowego.

Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2016 r., specjalizując się w podatku dochodowym od osób prawnych oraz międzynarodowym prawie podatkowym. Wykładowca studiów podyplomowych oraz MBA. Jest autorką szkoleń oraz licznych publikacji krajowych i zagranicznych w zakresie prawa podatkowego.
dr Piotr Karwat

Adiunkt w Zakładzie Prawa Podatkowego i Celnego w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Radca prawny. Partner w kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy.

Specjalizuje się w prawie podatkowym i prawie finansów publicznych. Reprezentuje klientów w sprawach podatkowych prowadzonych przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz w sprawach z zakresu składek na ubezpieczenia społeczne przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz sądami powszechnymi (sądy ubezpieczeń społecznych). Reprezentuje klientów przed sądami powszechnymi w sprawach przeciwko Skarbowi Państwa oraz z powództwa Skarbu Państwa przeciwko klientom o roszczenia dochodzone w związku z toczącymi się wcześniej postępowaniami podatkowymi i postępowaniami egzekucyjnymi.
Maja Kowalewska

Doktorantka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Magister Prawa (Uniwersytet Gdański) oraz absolwentka studiów II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość (SGH). (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Wieloletni pracownik Ministerstwa Finansów, w tym jako naczelnik w Departamencie Podatku od Towarów i Usług, z-ca dyrektora w Departamencie Cen Transferowych i Wycen, obecnie z-ca dyrektora w Departamencie Podatków Dochodowych.

Ekspert narodowy oddelegowany w latach 2011–2013 do pracy w Komisji Europejskiej w Luksemburgu. Uczestnik, w tym jako pełnomocnik, w rozprawach w polskich sprawach prejudycjalnych prowadzonych przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Delegat Polski na posiedzenia grup roboczych Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej oraz OECD.
Cezary Krysiak

Dyrektor Departamentu Międzynarodowej Polityki Podatkowej w Ministerstwie Finansów. Doradca podatkowy w kancelarii Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa Sp.K. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym, w szczególności w zakresie unikania podwójnego opodatkowania, planowania podatkowego oraz rozwiązywania międzynarodowych sporów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych i podatku dochodowym od osób fizycznych.

Przez ponad 12 lat w Ministerstwie Finansów RP był głównym negocjatorem polskich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (blisko 60 przeprowadzonych negocjacji) oraz umów o wymianie informacji podatkowych (FATCA, CRS). Jako dyrektor Departamentu Polityki Podatkowej MF był odpowiedzialny za tworzenie i stosowanie przepisów Ordynacji podatkowej, wdrożenie podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym. Nadzorował również stworzenie i wdrożenie przepisów w zakresie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Przez lata, jako polski delegat, współpracował z Komitetem ds. Podatkowych OECD, grupami roboczymi Rady UE oraz ONZ w szczególności w zakresie unikania podwójnego opodatkowania, wymiany informacji podatkowych, preferencyjnych reżimów podatkowych oraz cen transferowych. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Opodatkowanie Międzynarodowe (wcześniej pod nazwą Międzynarodowych Strategii Podatkowych) oraz Podyplomowych Studiach Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami SGH.
dr Marcin Lachowicz

Adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.. Doradca podatkowy z ponad 6–letnim doświadczeniem zdobytym w największych firmach doradczych, tzw. Big 4. Przewodniczący Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania oraz członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego. Autor lub współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Magdalena Liwuś-Dołęga

Prawniczka, aplikantka radcowska, doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego, od 2010 r. związana z Ministerstwem Finansów, gdzie zajmuje się międzynarodowym prawem podatkowym i negocjowaniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Uczestniczy także w wybranych grupach roboczych OECD.

Aleksander Łożykowski

Doradca podatkowy, radca prawny, pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów SGH, ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Aleksander w latach 2019–2022 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów oraz członka rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Ministerstwie Finansów zajmował się także analizami prawno–porównawczymi. Wcześniej pracował w międzynarodowych kancelariach prawnych, zajmując się doradztwem prawnym i regulacyjnym na rzecz największych instytucji finansowych oraz podmiotów związanych z rynkiem finansowym, dotyczącym w szczególności finansowania projektów. Prowadzi wykłady oraz badania dotyczące w szczególności opodatkowania dochodów przedsiębiorców.
dr Filip Majdowski

Doradca podatkowy, doktor nauk prawnych WPiA UW, dyrektor Departamentu Nadzoru I w Ministerstwie Aktywów Państwowych, doradca w Ministerstwie Finansów w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego, członek Biura ds. Podatkowych (CFA) OECD oraz Grupy Sterującej OECD projektu BEPS 2.0., członek Rady Nadzorczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego IFA oddział Polska.

Przed dołączeniem do administracji publicznej zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach doradczych z „Wielkiej Czwórki” oraz w biznesie jako tax in–house.
Tomasz Piekielnik

Doradca podatkowy, absolwent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie n. Odrą, posiada bogate doświadczenie jako praktyk i wykładowca. Aktualnie prowadzi własną kancelarię doradczą, wcześniej pracował w PwC w Berlinie oraz EY we Wrocławiu; jest też autorem wielu publikacji, w tym dotyczących międzynarodowego prawa podatkowego, klauzuli GAAR, optymalizacji podatkowej.

Konrad Szpadzik

Secjalista w międzynarodowych sprawach podatkowych (specjalizuje się w cenach transferowych) z wykształceniem prawniczym i blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze TP. Jest zaangażowany w program APA w Polsce od początku funkcjonowania tej instytucji. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kluczowych Podmiotów Ministerstwa Finansów, gdzie odpowiada za uprzednie porozumienia cenowe (APA), procedurę wzajemnego porozumiewania się (MAP), Międzynarodowy Program Zapewnienia Zgodności (ICAP) i jego europejski odpowiednik (ETACA).

W imieniu Ministra Finansów pełni funkcję „competent authority” i prowadzi międzynarodowe negocjacje w sprawach APA i MAP z zakresu cen transferowych. Wraz z zespołem współpracuje z urzędami celno-skarbowymi w Polsce, doradzając kontrolującym w sprawach dotyczących cen transferowych. Jako polski delegat Konrad Szpadzik uczestniczy w pracach OECD – Inclusive Framework on BEPS, Steering Group on ICAP oraz grupach roboczych (m.in. Grupa Robocza ds. Opodatkowania Przedsiębiorstw Międzynarodowych – WP6). Działa jako ekspert w ramach Programu TIWB (Tax Inspectors Without Borders). Współautor publikacji: „Ceny transferowe. Wybrane zagadnienia” pod redakcją prof. Dominika Gajewskiego. Współpracuje z uczelniami wyższymi, prowadzi również wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu cen transferowych, podatków międzynarodowych i negocjacji dla specjalistów podatkowych.
dr Agnieszka Tłaczała

Pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów SGH. Wykładowca akademicki (Zaawansowana rachunkowość finansowa, Międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej, Rachunkowość podatkowa, Sprawozdawczość finansowa). Autorka i współautorka artykułów z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości finansowej.

W jej dorobku znajdują się takie książki jak, m.in.: „Sprawozdawczość finansowa według krajowych i międzynarodowych standardów” (współautor I. Olchowicz), wyd. 3, Difin 2015, „Rachunkowość finansowa w przykładach według ustawy o rachunkowości i MSR” (współautor I. Olchowicz), wyd. 2, Difin 2008, „Analiza finansowa przedsiębiorstwa” (współautorzy G. Gołębiowski, A. Grycuk, P. Wiśniewski), wyd. 2. Difin 2016.
Paweł Trojanek

Absolwent Wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Polskiej Akademii Nauk z zakresu finansów i rachunkowości. Doradca podatkowy z ponad 28–letnim stażem w wykonywaniu czynności doradztwa podatkowego. Obecnie prowadzi kancelarię w Warszawie, wspomagając podmioty krajowe i zagraniczne w zarządzaniu ryzykiem podatkowym wynikającym z realizacji transgranicznych transakcji z podmiotami powiązanymi.

Reprezentuje podatników w postępowaniach podatkowych oraz przed sądami administracyjnymi, współpracuje jako ekspert z uznanymi kancelariami m.in. radców prawnych i adwokatów. Ponad 15 lat doświadczeń zgromadził, jako dyrektor działu doradztwa podatkowego i tax partner w podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych obsługujących klientów w tym ponadnarodowe korporacje w szczególności ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, krajów skandynawskich i Izraela. Wykładał międzynarodowe prawo podatkowe dla przedstawicieli biznesu, profesjonalistów oraz dla administracji państwowej m.in. w Warszawie, Kopenhadze, Rzymie, Paryżu, Berlinie, Monachium. Był współorganizatorem i uczestnikiem paneli dyskusyjnych szeregu konferencji naukowych m.in. na UW, Akademii Leona Koźmińskiego, SGH. W kręgu jego zainteresowań naukowych leżą zależności pomiędzy prawem podatkowym a prawem karnym skarbowym, zagadnienia cen transferowych w tym aspekty proceduralne. „Prawo podatkowe wobec kultury i sztuki” to temat, któremu poświęcił szeregów wykładów dla instytucji kultury, w tym zakresie publikował w Wolters Kluwer. Od lat uczestniczy w pracach samorządu doradców podatkowych.
Dariusz Wasylkowski 

Adwokat, doradca podatkowy, starszy wspólnik w kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Doradza w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego, optymalizacji podatkowej, M&A oraz cen transferowych. Jest także członkiem Permanent Scientific Committee w International Fiscal Association.

W latach 2008–2013 był przewodniczącym zarządu polskiego oddziału IFA). Zasiada w Radzie Doradczej Forum Europejskiego działającego przy International Bar Association. W 2014 r. został powołany w skład Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego działającej przy Ministrze Finansów.
dr Joanna Węgrzyn

Doktor nauk ekonomicznych; adiunkt w Zakładzie Finansów Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej; obszar naukowy to kształtowanie międzynarodowej polityki podatkowej oraz ekonomia systemu podatkowego. Zastępca Dyrektora Polityki Podatkowej Ministerstwa Finansów, gdzie kieruje pracami nad aspektami podatkowymi dotyczącymi międzynarodowej polityki podatkowej w zakresie, m.in. negocjacji umów o unikaniu podwójnego gospodarki cyfrowej i nowych technologii; przygotowania Polski do prezydencji Polski w Radzie UE w 2025 r.

Reprezentuje Polskę na forach Unii Europejskiej oraz OECD, ONZ w zakresie międzynarodowej polityki podatkowej.

Opinie o studiach

Studia te były bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie przepisów międzynarodowego prawa podatkowego, przez co pomogły mi znaleźć odpowiedzi i rozwiązania na wiele nietypowych i skomplikowanych problemów podatkowych występujących w działalności przedsiębiorstw międzynarodowych. Wysoki poziom merytoryczny studiów i znani specjaliści z wielu dziedzin podatków dają gwarancję zrozumienia zasad stosowania prawa krajowego i międzynarodowego.

Andrzej Halat
Absolwent 1. edycji studiów, doradca podatkowy
„Studia pomogły mi znaleźć odpowiedzi i rozwiązania na wiele nietypowych i skomplikowanych problemów podatkowych występujących w działalności przedsiębiorstw międzynarodowych.”
Andrzej Halat, absolwent 1. edycji studiów, doradca podatkowy
„Wysoki poziom merytoryczny studiów i znani specjaliści z wielu dziedzin podatków dają gwarancję zrozumienia zasad stosowania prawa krajowego i międzynarodowego.”
Andrzej Halat, absolwent 1. edycji studiów, doradca podatkowy
„Studia te były bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie przepisów międzynarodowego prawa podatkowego.”
Andrzej Halat, absolwent 1. edycji studiów, doradca podatkowy

Informacje techniczne

Zajęcia hybrydowe będą organizowane za pośrednictwem aplikacji Microsoft TEAMS.

POBIERZ APLIKACJĘ MICROSOFT TEAMS

Aplikacja jest bezpłatna dla słuchaczy studiów podyplomowych SGH. Logowanie do aplikacji odbywa się za pośrednictwem kont SGH, które zostają nadane po przyjęciu na studia.  Dla całej edycji zostanie stworzony jeden zespół, aby słuchacze mogli utrzymywać ze sobą kontakt. Każde zajęcia będą prowadzone na osobnym kanale. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące zajęć (materiały, zadania, dyskusja) będą w jednym miejscu i będzie można do nich wracać podczas trwania studiów. 

Potrzebne będą: komputer stacjonarny, laptop lub urządzenie mobilne (tablet, smartfon) z systemami operacyjnymi iOS i Android, ewentualnie słuchawki (np. od smartfona, które zawierają wbudowany mikrofon) – poprawiają jakość słuchania wykładu i wypowiedzi słuchaczy podczas dyskusji. 

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości dotyczące możliwości studiowania online, to zapraszamy na próbne zajęcia! W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem studiów.

Rekrutacja

Rekrutacja trwa.

Czas trwania studiów: 2 semestry.

Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:

  • umowa o warunkach odpłatności za studia,
  • formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
  • odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,

Uwaga:

Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.

Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:

  • regularne uczestnictwo w zajęciach,
  • zdanie dwóch egzaminów semestralnych,
  • przygotowanie i obrona pracy końcowej.

Harmonogram

Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu (11 zjazdów), w soboty i niedziele 8:30–16:00.

Planowane terminy zjazdów 6. edycji:

  • 19–20 października 2024 r. *
  • 16–17 listopada 2024 r.
  • 14–15 grudnia 2024 r.
  • 11–12 stycznia 2025 r.
  • 01–02 marca 2025 r.
  • 29–30 marca 2025 r.
  • 12–13 kwietnia 2025 r.
  • 24–25 maja 2025 r.
  • 14–15 czerwca 2025 r.
  • 06–07 września 2025 r.
  • 20–21 września 2025 r. *

* Planowane jest przeprowadzenie pierwszego i ostatniego zjazdu w formie stacjonarnej, pozostałych w formie online za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Organizatorzy zastrzegają prawo do zmiany terminów z przyczyn organizacyjnych.

Opłaty

Opłata za całość studiów wynosi 7500 zł.

Możliwość wpłaty w dwóch ratach:
I rata: 4000 zł – płatna przy zapisie,
II rata: 3500 zł – płatna do 28 lutego 2025 r.

W ramach opłaty SGH zapewnia niezbędne materiały dydaktyczne i konspekty zajęć. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.

Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.

Kontakt

Sekretarz studiów
Janina Goś
tel.: +48 22 564 96 56
tel.: +48 792 635 056
e-mail: jkowal3@sgh.waw.pl

Kierownik studiów
dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH
e-mail: mjamro@sgh.waw.pl

adres do korespondencji
Janina Goś
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa

Organizator studiów
Kolegium Zarządzania i Finansów
Instytut Finansów, Zakład Podatków

  • Studia hybrydowe.
  • Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele 8:30–16:00.
  • Opłata za całość studiów: 7500 zł (możliwe raty).
     
Marcin Jamroży kierownik studiów podyplomowych SGH zdjęcie
Kierownik studiów

dr hab. Marcin Jamroży, prof. SGH
e-mail: mjamro@sgh.waw.pl

Sekretarz studiów

Janina Goś
tel.: +48 22 564 96 56
tel.: +48 792 635 056
e-mail: jkowal3@sgh.waw.pl

Programy MBA i studia podyplomowe