Podyplomowe Studia Podatki w Krajowym i Międzynarodowym Obrocie Gospodarczym
Podyplomowe Studia Podatki w Krajowym i Międzynarodowym Obrocie Gospodarczym mają na celu wzmocnienie kompetencji i zdobycie aktualnej wiedzy praktycznej w zakresie podatków i prawa podatkowego w ujęciu krajowym, unijnym i międzynarodowym.
Przekrojowy program – interdyscyplinarna prezentacja zagadnień podatkowych w ujęciu ekonomicznym i prawnym
Renomowana kadra – ponad 50 wybitnych praktyków (doradcy podatkowi, sędziowie, partnerzy firm doradczych)
Praktyczna wiedza – najnowsze trendy w zakresie problematyki podatkowej w ujęciu krajowym, unijnym i międzynarodowym
Dlaczego warto?
- Program studiów wzorowany jest na unikatowej formule wzorowanej na programach podatkowych amerykańskich uczelni i oparty na modułach z wyselekcjonowanymi, aktualnymi zagadnieniami problemowymi.
- Problematyka podejmowana jest w ujęciu interdyscyplinarnym, zarówno ekonomicznym, jak i prawnym, co pozwala słuchaczom zapoznać się z aktualnymi trendami funkcjonującymi zarówno w praktyce, jak i orzecznictwie sądów administracyjnych i TSUE.
- Zajęcia prowadzone są w formule analizy praktycznych problemów, połączone z konwersatorium dyskusyjnym.
- Istotna jest również możliwość osobistego poznania grono ponad 50 wyjątkowych wykładowców, którzy są autorytetami w swoich dziedzinach.
- Studia są również platformą intelektualną wymiany poglądów dla środowisk praktyków i doświadczeń pomiędzy słuchaczami, jak i wykładowcami.
Czy dla mnie?
Adresatami Podyplomowych Studiów Podatki w Krajowym i Międzynarodowym Obrocie Gospodarczym są w szczególności:
- doradcy podatkowi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o najnowsze trendy w krajowym i międzynarodowym prawie podatkowym,
- radcowie prawni i adwokaci, którzy chcą zgłębić wiedzę o podatki w ujęciu ekonomicznym,
- osoby, które chcą podnosić kwalifikacje potrzebne do realizowania obowiązków dotyczących raportowania schematów podatkowych (MDR), zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Finansów,
- osoby pracujące w działach podatkowych, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje w nowych obszarach z zakresu inżynierii podatkowej.
Program
- Teoria podatków – aspekty krajowe, unijne i międzynarodowe (4 godz.)
- Wykładnia i źródła prawa krajowego, unijnego i międzynarodowego (4 godz.)
- Zobowiązania podatkowe – analiza komparatystyczna (8 godz.)
- Konstrukcja podatku PIT na tle krajowych i unijnych regulacji (10 godz.)
- Konstrukcja podatku CIT na tle krajowych i unijnych regulacji (10 godz.)
- Podatek VAT – analiza komparatystyczna (12 godz.)
- Unijne i międzynarodowe prawo podatkowe – zagadnienia ogólne (8 godz.)
- Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (4 godz.)
- Ekonomiczne aspekty podatkowe (4 godz.)
- Zarządzanie ryzykiem podatkowym w ujęciu krajowym i międzynarodowym (4 godz.)
- Wybrane aspekty opodatkowania osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą – ujęcie komparatystyczne (4 godz.)
- Aspekty opodatkowania spółek osobowych w Polsce i w wybranych państwach UE (4 godz.)
- Spółka z o.o. i spółka akcyjna (europejska spółka akcyjna) – wybrane aspekty podatkowe w ujęciu krajowym i międzynarodowym (16 godz.)
- Podatki dochodowe – aktualna analiza krajowego orzecznictwa w świetle orzecznictwa TSUE (8 godz.)
- VAT i akcyza – aktualna analiza krajowego orzecznictwa w świetle TSUE (8 godz.)
- Międzynarodowe planowanie podatkowe (BEPS; klauzule GAAR, SAAR, PPT) (4 godz.)
- Opodatkowanie krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych (4 godz.)
- Przekształcenia, fuzje i połączenia – aspekty podatkowe w ujęciu krajowym, unijnym i międzynarodowy (4 godz.)
- Ceny transferowe (8 godz.)
- Rynki kapitałowe – wybrane aspekty podatkowe (opodatkowanie kryptowalut, nowych technologii cyfrowych, tax exit) (8 godz.)
- Unikanie i uchylanie się od opodatkowania (CFC, raje podatkowe) (4 godz.)
- Opodatkowanie instrumentów finansowych (hybrydowych) wykorzystywanych w obrocie transgranicznym (6 godz.)
- Analityka podatkowa (4 godz.)
- Rachunkowość podatkowa – aspekty krajowe na tle regulacji międzynarodowych (8 godz.)
- Kontrola podatkowa – analiza komparatystyczna (8 godz.)
- Postępowanie karno-skarbowe z perspektywy podmiotów krajowych i zagranicznych (4 godz.)
- Postępowanie egzekucyjne w administracji z perspektywy podmiotów krajowych i zagranicznych (4 godz.)
- Ordynacja podatkowa analiza komparatystyczna (8 godz.)
- Postępowanie podatkowe (postępowanie odwoławcze) z perspektywy krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych (8 godz.)
- Prawo celne w ujęciu krajowym, unijnym i międzynarodowym (6 godz.)
- Podatki od nieruchomości i PCC – kontrowersje podatkowe w kontekście optymalizacji (4 godz.)
- Warsztaty seminaryjne (4 godz.)
Razem 204 godz.
Kierownik studiów
Profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawa; Kierownik Katedry Prawa Podatkowego SGH oraz Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH. Kierownik Zespołu Analiz Ekonomicznych w Biurze Orzecznictwa NSA. Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego (orzeka w Izbie Finansowej). W latach 2014-2016 członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze Finansów.
Wykładowcy
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w Izbie Finansowej. Członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego (2014–2019). Autor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w Izbie Finansowej. Do 2019 r. przewodniczący Wydziału I Izby Finansowej (podatek od towarów i usług), obecnie naczelnik Wydziału IV Biura Orzecznictwa NSA (problematyka VAT). Autor publikacji z zakresu podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej.
Managing Counsel w warszawskim biurze kancelarii Dentons, radca prawny od 2011 roku, doradca podatkowy od 2004 roku. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym, prawie pomocy publicznej, prawie administracyjnym oraz prawie unijnym. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW), w British Centre for English and European Studies (Cambridge University, WPiA UW) i Droit français et européen des affaires (Université de Poitiers, WPiA UW) oraz uzyskał International Practice Diploma in Competition Law (IBA, College of Law of England and Wales).
Ekonomistka, absolwentka Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Doradca podatkowy, specjalizująca się w EY w cenach transferowych od 1999 roku, zarządzająca zespołem Cen Transferowych EY, od 2010 roku jako partner EY Polska. Zrealizowała liczne projekty z zakresu wyceny, oceny, projektowania i wdrażania zasady “arm’s length”.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w Izbie Finansowej, Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego.
Prawnik, licencjonowany doradca podatkowy, praktyk z 25 letnim doświadczeniem. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w Andersen (wcześniej Arthur Andersen) oraz PricewaterhouseCoopers (PwC). Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego i współtworzy firmę ADN Podatki Sp. z o.o. Do końca 2019 r. był partnerem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie podatków pośrednich w PwC oraz za zespół doradztwa podatkowego dla podmiotów finansowych.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekający w Izbie Finansowej. Autor wielu publikacji z zakresu w szczególności postępowania egzekucyjnego w administracji, sądowego postępowania egzekucyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania sądowo-administracyjnego.
Profesor zwyczajny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Były podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, były szef Służby Celnej, a także były Generalny Inspektor Informacji Finansowej. Autor ok. 200 publikacji poświęconych m.in. problematyce prawa celnego i stosunków międzynarodowych.
Doradca podatkowy, Partner odpowiedzialna za zespół ds. nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową TPA Poland. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym. Ma bogate doświadczenie w zakresie transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Specjalizuje się w postępowaniu podatkowym i sądowo-administracyjnym. Autor lub współautor szeregu opracowań z tego zakresu, m.in. „Metodyki pracy sędziego sądu administracyjnego”, komentarzy do ustawy „Prawo o postepowaniu przed sądami administracyjnymi”, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz Ordynacji podatkowej.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekająca w Izbie Finansowej w Wydziale II w sprawach z zakresu podatków dochodowych. Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego i postępowania sądowo-administracyjnego.
Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa w Białymstoku. Specjalizuje się w problematyce podatków i opłat lokalnych oraz ordynacji podatkowej. Autor ponad 300 publikacji z tego zakresu, w tym komentarzy do ustawy – Ordynacja podatkowa oraz ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W latach 2014–2019 członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego.
Profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 2014–2019 przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego. Autor szeregu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym komentarzy do ustaw podatkowych. Doradca instytucji państwowych i samorządowych.
Wykładowca w Instytucie Finansów SGH. Autor i współautor około 70 publikacji naukowych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości. Przez całą swoją aktywność zawodową zainteresowania naukowe łączy z pracą w praktyce gospodarczej (Bank Pekao SA w Warszawie, Biuro Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu).
Partner Deloitte, Członkini Rady Nadzorczej Deloitte Central Europe, kieruje praktyką podatkową Cen Transferowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Od ponad 25 lat doradza firmom międzynarodowym oraz krajowym przedsiębiorcom w dziedzinie cen transferowych.
Adwokat i doradca podatkowy. Partner w kancelarii Deloitte, szef zespołu procesowego (Litigation). Pełnomocnik m.in. przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Trybunałem Konstytucyjnym oraz w licznych postępowaniach przed sądami administracyjnymi w sprawach w zakresu zobowiązań podatkowych. Obrońca w postępowaniach karnych dotyczących spraw finansowych i gospodarczych.
Profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1993–1995 członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, a następnie (do roku 2010) członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.
Doradca podatkowy. Od początku kariery związany jest z Zespołem postępowań podatkowych i sądowych EY – obecnie jest liderem zespołu i partnerem EY. Absolwent SGH i Wydziału Prawa UW. Posiada bogate doświadczenie jako pełnomocnik w sporach podatkowych w zakresie podatków dochodowych, podatków pośrednich i podatków majątkowych.
Partner Deloitte w Polsce. Licencjonowany doradca podatkowy. Ponad 18 lat doświadczenia w zakresie doradztwa podatkowego zdobytego podczas pracy w zespole Global Employer Services (Dział Rozwiązań dla Pracodawców) w Deloitte Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych związanych z międzynarodowymi oddelegowaniami pracowników oraz kwestiami związanymi z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce. Lider zespołu imigracyjnego w Deloitte zajmującego się doradztwem i obsługą w zakresie polskich przepisów imigracyjnych dla wszystkich klientów Deloitte w Polsce. Absolwent Szkoły Głównej w Warszawie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne.
Profesor w Zakładzie Prawa Podatkowego i Celnego SGH. Specjalizuje się w prawie celnym, prelegentka licznych konferencji naukowych krajowych i zagranicznych. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu prawa celnego.
Doktor nauk prawnych, doradca podatkowy. Pracuje w PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z o.o. sp. k. w Zespole ds. Podatków Międzynarodowych, w którym na co dzień zajmuje się doradztwem w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, w tym w zakresie restrukturyzacji, zastosowania umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz przepisów MDR. Jest autorką artykułów, w tym dotyczących problematyki umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Kierownik Zakładu Podatków SGH, dyrektor Departamentu Cen Transferowych i Wycen Ministerstwo Finansów. Profesor nadzwyczajny w Instytucie Finansów SGH, kierownik Podyplomowych Studiów Międzynarodowych Strategii Podatkowych, kierownik Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego, doradca podatkowy i radca prawny.
Doktor nauk prawnych, doradca podatkowy, Wicedyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekający w Izbie Finansowej, autor licznych publikacji z zakresu problematyki podatkowej.
Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, zajmuje się tematyką podatków międzynarodowych oraz fuzji i przejęć. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Brytyjskiego i Europejskiego, a także licencjonowanym doradcą podatkowym i członkiem ACCA (FCCA).
Doktor nauk prawnych, radca prawny. Adiunkt w Zakładzie Prawa Podatkowego i Celnego w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Partner w kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy w Warszawie.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w Izbie Finansowej. Zastępca Przewodniczącego Wydziału II w Izbie Finansowej NSA. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego. Autor i współautor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Dodatkowo zajmuje się wdrożeniem informatyzacji w sądownictwie administracyjnym.
Doradca podatkowy, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny. Od 2011 r., pracując w PwC, doradza na co dzień największym przedsiębiorstwom działającym w Polsce. Obecnie kieruje wewnętrznym działem technicznym w PwC zajmującym się wspieraniem zespołów projektowych w rozstrzyganiu kluczowych problemów związanych z wykładnią przepisów.
Menedżer w zespole podatków pośrednich PwC, pełniąca dodatkowo funkcję Team Leadera. Posiada wieloletnie doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym dla branży retail, jednostek samorządu terytorialnego, spółek z branży nieruchomościowej oraz dla międzynarodowych grup kapitałowych.
Doktor nauk prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (w zakresie fuzji i przejęć). Magister prawa (Uniwersytet Warszawski) i ekonomii (Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie). Licencjonowany doradca podatkowy. Partner w dziale doradztwa prawno-podatkowego PwC.
Naczelnik Wydziału w Departamencie Cen Transferowych i Wycen Ministerstwo Finansów, doradca podatkowy. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym. Był głównym negocjatorem polskich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (blisko 60 przeprowadzonych negocjacji) oraz umów o wymianie informacji podatkowych (FATCA, CRS).
Pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pełni funkcję prodziekana ds. naukowych. W latach 2010-2018 był członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego. Jest autorem kilkudziesięciu książek i artykułów naukowych polskich i zagranicznych dotyczących ekonomii opodatkowania.
Radca prawny i doradca podatkowy. Obecnie współpracuje z PwC, gdzie pełni rolę eksperta do spraw MDR oraz polityki podatkowej. Wcześniej, przez blisko dwa lata pracował w Ministerstwie Finansów, gdzie kierował pracami Wydziału Informacji o Schematach Podatkowych, współkształtując funkcjonowanie polskiego systemu MDR.
Wicedyrektor ds. Strategicznego Doradztwa Podatkowego i Rozstrzygania Sporów, PwC, Polska. Koncentruje się na strategicznym doradztwie podatkowym, kontrowersjach podatkowych i polityce podatkowej w zakresie opodatkowania dochodu, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii unijnych i międzynarodowych.
Doktor nauk o polityce publicznej, członek Zespołu Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH. Posiada 20-letnie doświadczenie w zakresie cen transferowych. W 2019 roku wyróżniona nagrodą LMG Europe Women in Business Law Awards jako najlepszy ekspert w dziedzinie cen transferowych w Europie.
Zastępca dyrektora w Departamencie Systemów Podatkowych w Ministerstwie Finansów. W ramach resortu kieruje pracami nad aspektami podatkowymi dotyczącymi gospodarki cyfrowej, gospodarki współdzielenia, handlu elektronicznego i nowych technologii.
Profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes Instytutu Studiów Podatkowych. Najbardziej znany i ceniony specjalista i autorytet w dziedzinie podatków i prawa podatkowego. W latach 1992–1996 był wiceministrem finansów odpowiedzialnym za przebudowę systemu polskiego prawa podatkowego.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekająca w Izbie Finansowej, Przewodnicząca Wydziału II w Izbie Finansowej NSA.
Jest partnerem w dziale Doradztwa Podatkowego. Posiada tytuł MBA. Od 2002 roku w Deloitte pracuje w zespole świadczącym usługi konsultingowe dla firm z różnych sektorów, w tym z sektora TMT.
Wieloletni pracownik Katedry Rachunkowości w SGH. Aktualnie kierownik 44. edycji Studiów Podyplomowych Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa. Były kierownik Katedry Finansów Przedsiębiorstwa w SGH, były kierownik Zakładu Podatki w Instytucie Finansów w SGH, były członek Komisji Egzaminacyjnej dla Biegłych Rewidentów.
Doktor w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne. Adiunkt w Zakładzie Prawa Podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Starszy asystent sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, w Izbie Finansowej, działa m.in. dla Centrum Analiz i Studiów Podatkowych (CASP).
Menedżer w zespole instytucji finansowych oraz w zespole MDR PwC. Pełni także funkcję Team Leadera w zespole MDR PwC. Posiada wieloletnie doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym dla instytucji finansowych, spółek z branży nieruchomościowej oraz dla międzynarodowych grup kapitałowych.
Doktor nauk ekonomicznych. Adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, zastępca dyrektora ds. Wiążącej Informacji Stawkowej w Krajowej Informacji Skarbowej, nadzorujący wydawanie WIS. Egzaminator Komisji Egzaminacyjnej na biegłych rewidentów, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.
Doradca podatkowy, partner zarządzający TPA, doktor nauk prawnych. Posiada rozległe doświadczenie w dziedzinie usług doradztwa podatkowego i biznesowego dedykowanych zwłaszcza firmom z branży budownictwa i nieruchomości oraz energetyki. Jest uznanym ekspertem rynku energii oraz rynku nieruchomości komercyjnych.
Partnerka Deloitte w Polsce. Szefowa zespołu ds. podatku dochodowego od osób fizycznych (Global Employer Services). Licencjonowany doradca podatkowy. Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Ma 18 lat doświadczenia w doradztwie podatkowym, głównie w obszarze podatku PIT, ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy.
Doradca podatkowy i Partner Associate w Zespole Fuzji i Przejęć (M&A) / Międzynarodowego Prawa Podatkowego w Deloitte. Odpowiedzialny za szereg złożonych procesów due diligence zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych, oraz funduszy private equity.
Profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw, doktor habilitowany nauk prawnych, doktor nauk ekonomicznych. Doradca podatkowy, radca prawny, były pracownik urzędu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Sędzia NSA orzekający w Izbie Finansowej w zakresie podatku od towarów i usług. Zastępca przewodniczącego I Wydziału Izby Finansowej NSA. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w Izbie Finansowej, przewodniczący Wydziału III Izby Finansowej NSA. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradców Podatkowych, przewodniczący Rady Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego.
Pracuje jako legal officer w Wydziale Prawnym – Podatki bezpośrednie Komisji Europejskiej w Brukseli. W KE pełni funkcję koordynatora spraw dotyczących przeciwdziałania unikaniu opodatkowania, kwestii prawnych związanych z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania, a także transgranicznego potrącania strat.
Dyrektor w zespole ds. postępowań spornych PwC Polska. Absolwent Diploma in English and European Law prowadzonego we współpracy z University of Cambridge. Radca prawny oraz doradca podatkowy. Specjalizuje się w kompleksowym wsparciu podatników w kontaktach z administracją podatkową, w tym w szczególności w ramach kontroli, postępowań podatkowych i postępowań sądowych.
Opinie o studiach
Ogromną wartością dodaną studiów jest możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez kilkudziesięciu wykładowców, do których należą m.in. sędziowie sądów administracyjnych, partnerzy w firmach z tzw. Big4 czy przedstawiciele administracji skarbowej oraz organów europejskich. Słuchacz ma zatem niespotykaną nigdzie indziej okazję do wysłuchania i poznania osób, które na co dzień kształtują system prawno-podatkowy w Polsce. Dodatkową zaletą jest szerokie spectrum poruszanych tematów, dzięki czemu słuchacz na co dzień poruszający się w jednej tematyce może zapoznać się z aktualną problematyką oraz wyzwaniami stojącymi przed osobami zajmujących się podatkami na innych polach. Z pewnością rekomenduję innym wziąć udział w najbliższych edycjach studiów podyplomowych SGH „Podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym!”
Z czystym sumieniem polecam wszystkim pasjonatom podatków te studia. Nie były to moje pierwsze studia podyplomowe, lecz bez wątpienia okazały się najlepszymi z punktu widzenia możliwości poznania znakomitych praktyków podatkowych, wybitnych teoretyków, ale przede wszystkim (co odróżnia te studia od każdych innych w Polsce) licznego grona sędziów sądów administracyjnych, jak również z punktu widzenia tego, co z nich wyniosłem - ogromnej wiedzy podatkowy z różnych obszarów prawa podatkowego i polityki podatkowej. Niezależnie od gałęzi prawa podatkowego, w której się pracuje, ogromną wartością tych studiów jest możliwość zetknięcia się ze wszystkimi zagadnieniami, które są na aktualnie na „topie” w prawie podatkowym krajowym, unijnym i międzynarodowym. Dodatkowo panuje wyjątkowo przyjazna atmosfera. Prowadzący studia są otwarci na konstruktywne dialogi i odpowiedzi na wszelakie pytania, zaś kierownictwo studiów dba o ich organizację naprawdę na światowym poziomie. Biorąc pod uwagę całokształt, była to dla mnie czysta przyjemność, a przez wzgląd na fakt, że prawo podatkowe tak szybko się zmienia, nie wykluczam ponownego udziału w tych studiach. Serdecznie polecam.
Rekrutacja
Trwa rekrutacja na 6. edycję studiów. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2024 r.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
umowa o warunkach odpłatności za studia,
Dokument- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:
- uczestnictwo w zajęciach,
- przygotowanie pod opieka promotora z grona wykładowców SP SGH pracy końcowej związanej merytorycznie z profilem studiów i jej obrona.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 8000 zł.
Możliwość wpłaty w dwóch ratach:
I rata: 4800 zł – płatna przy zapisie,
II rata: 3200 zł.
W ramach opłaty SGH zapewni niezbędne materiały dydaktyczne i konspekty zajęć. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Renata Konopka
tel.: +48 697 621 351
e-mail: rkonopk@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
prof. dr hab. Dominik J. Gajewski
e-mail: dgajews@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
Ul. Wiśniowa 41, bud. W, pok. 53
02-520 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne SGH
Zakład Prawa Podatkowego SGH
REKRUTACJA TRWA
- Studia hybrydowe
- Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele 9:00–16:30.
- Opłata za całość studiów: 8000 zł (możliwe raty).
prof. dr hab. Dominik J. Gajewski
e-mail: dgajews@sgh.waw.pl
Renata Konopka
tel.: +48 697 621 351
e-mail: rkonopk@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe