Studia Podyplomowe Międzynarodowa Współpraca w Biznesie i Administracji Publicznej
Studia Podyplomowe Międzynarodowa Współpraca w Biznesie i Administracji Publicznej pozwolą na zapoznanie się z problematyką oraz doskonalenie wiedzy z zakresu instrumentarium ekonomicznego wykorzystywanego w międzynarodowej współpracy gospodarczej zarówno na poziomie administracji publicznej, jak i przedsiębiorstw.
Praktyczne Zajęcia – z wykorzystaniem oryginalnych dokumentów i rzeczywistych studiów przypadku
Wygodne Studia – oferowane również w formie zdalnej, pozwalającej słuchaczom łączyć pracę z nauką
Wykwalifikowana Kadra – atrakcyjne i zróżnicowane formy zajęć
Dlaczego warto?
- Nowa, atrakcyjna i praktyczna oferta programowa ukierunkowana na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do sprawnego poruszania się w środowisku międzynarodowym łącząca jednocześnie specyfikę współpracy międzynarodowej w administracji publicznej i biznesie.
- Wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna złożona wykładowców akademickich, przedstawicieli świata administracji publicznej i biznesu, obejmująca również dyplomatów i dziennikarzy o bogatym dorobku zawodowym.
- Czerpanie doświadczeń z realizowanego z sukcesem programu anglojęzycznego
Postgraduate studies in economic diplomacy.
Czy dla mnie?
Studia Podyplomowe Międzynarodowa Współpraca w Biznesie i Administracji Publicznej skierowane są m. in. do:
- osób zainteresowanych działami współpracy międzynarodowej w administracji publicznej,
- pracowników korporacji transnarodowych,
- pracowników firm nastawionych na nawiązywanie i pogłębianie współpracy międzynarodowej,
- pracowników instytucji o szerokich międzynarodowych relacjach gospodarczych,
- osób nastawionych na karierę w organizacjach międzynarodowych,
- przedstawicieli organizacji pozarządowych o profilu międzynarodowym.
Program
Uwarunkowania współczesnej współpracy międzynarodowej
- Polityczne i ekonomiczne uwarunkowania współczesnych relacji międzynarodowych
- Dyplomacja gospodarcza i biznesowa oraz ich uwarunkowania
- Protokół dyplomatyczny i etykieta w biznesie
Współpraca międzynarodowa w administracji publicznej
- Wizerunek państwa i jego międzynarodowa konkurencyjność we współczesnych relacjach gospodarczych
- Procesy decyzyjne w UE i możliwości oddziaływania na nie
- Ochrona środowiska naturalnego w międzynarodowej współpracy państw
Współpraca międzynarodowa w biznesie
- Warsztaty z kompetencji niezbędnych w międzynarodowej współpracy gospodarczej
- Zarządzanie w środowisku międzynarodowym
- Międzynarodowe transakcje gospodarcze i architektura międzynarodowej współpracy finansowej
Razem 160 godzin zajęć dydaktycznych
Kierownik studiów
Adiunkt w Instytucie Ekonomii Międzynarodowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jej zainteresowania koncentrują się wokół ekonomii międzynarodowej, handlu energią oraz rynków surowcowych. Posiada doświadczenie z zakresu współpracy międzynarodowej realizowane w instytucjach o różnych profilach. Ekspert i autorka wielu publikacji w zakresie międzynarodowych rynków energii, ekonomii międzynarodowej i dyplomacji gospodarczej. Kierownik studiów podyplomowych Postgraduate studies in economic diplomacy SGH.
Wykładowcy
- prof. dr hab. Adam Budnikowski – Kolegium Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
- dr hab. Małgorzata Lewandowska, prof. SGH – Kolegium Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
- dr Maciej Cygler – Kolegium Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
- Katarzyna Zimińska – Adecco Poland
- Anna Karna – TVP Kultura
Profesor w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje w Katedrze Integracji i Prawa Europejskiego. Ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Prowadzi badania dotyczące m.in. następujących polityk UE i ich znaczenia dla Polski: rolnej, handlowej, spójności, walutowej; budżetowej, a także rozwoju procesów integracyjnych w UE i na świecie oraz międzynarodowej polityki handlowej GATT/WTO.
Absolwentka SGH. Dwukrotna stypendystka DAAD. Pracownik Katedry Marketingu Międzynarodowego. Specjalistka w zakresie współpracy międzyorganizacyjnej, internacjonalizacji przedsiębiorstw, kulturowych uwarunkowań biznesu międzynarodowego, marketingu i marketingu międzynarodowego.
Kierownik Katedry Zarządzania Projektami SGH. Absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing SGH. Kierownik i wykładowca Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami, innych studiów podyplomowych, MBA oraz doktoranckich. Ponad 8000 godzin doświadczenia szkoleniowego. Kierownik i uczestnik projektów naukowo-badawczych, doradczych (m. in. budowanie dojrzałości projektowej organizacji) wdrożeniowych (m. in. wdrażanie metodyk, biur zarządzania projektami, usprawnianie procesów biznesowych) i szkoleniowych.
Kierownik Katedry Badań Gospodarek Azji Wschodniej i Zastępca Dyrektora Instytutu Gospodarki Światowej SGH. Ukończył studia II stopnia (Master of Science) na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Southampton w Anglii, wygrywając konkurs organizowany przez Regional Science Association International British and Irish Section na najlepszą pracę dyplomową.
Profesor uczelni w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych w Zakładzie Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza. Redaktor naczelny czasopisma naukowego „Energy Policy Studies”.
Ukończyła studia magisterskie na wydziale Handlu Zagranicznego na SGPiS i doktorat z ekonomi na uczelni Cornell University w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1992 wykłada międzynarodowa ekonomie na uczelni TCNJ w Stanach Zjednoczonych na stanowisku profesora, zajmując się pracami badawczymi dotyczącymi rynków finansowych Europy Wschodniej i Centralnej.
Doświadczony menedżer specjalizujący się w doradztwie strategicznym i biznesowym oraz w zarządzaniu projektami dla firm globalnych przy użyciu metod klasycznych/kaskadowych jak i zwinnych/iteracyjnych. Posiada różnorodne, międzynarodowe doświadczenie zdobyte w czasie realizacji projektów w Polsce, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Danii, Austrii.
Absolwentka Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoły Głównej Handlowej) w Warszawie, Wydział Handlu Zagranicznego. W latach 1993–2016 dyrektor lub wicedyrektor departamentów w Ministerstwie Gospodarki/Energii, w tym w latach 2003–2012 Radca–Minister i Kierownik Wydziału Ekonomiczno–Handlowego w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy Unii Europejskiej.
Zastępca Dyrektora Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odpowiedzialna za strategiczne oceny oddziaływania na środowisko oraz oceny oddziaływania na środowisko dla projektów planów i przedsięwzięć w kontekście transgranicznym.
Ambasador ad personam. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1963) oraz Podyplomowego Studium Służby Zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (1984). W swojej wieloletniej karierze dyplomatycznej zajmował wiele stanowisk (wicedyrektor, dyrektor departamentu, dyrektor generalny) w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zajmując się relacjami z Afryką, Bliskim Wschodem i Azją.
Ekonomista i prawnik. Posiada tytuł Executive MBA. Ukończył również studia z zakresu transformacji cyfrowej. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w zakresie międzynarodowej współpracy gospodarczej, zdobywane w jako: dyplomata handlowy, dyrektor wykonawczy bilateralnej izby gospodarczej, menedżer sprzedaży międzynarodowej i konsultant w firmie konsultingowej z wielkiej czwórki.
Ekonomistka, adiunkt w Instytucie Ekonomii Międzynarodowej, Kolegium Gospodarki światowej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Recenzentka międzynarodowych i krajowych czasopism naukowych. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych związanych z bezpieczeństwem energetycznym.
Adiunkt w Katedrze Finansów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył kierunek finanse i rachunkowość oraz studia doktoranckie w SGH, gdzie w 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w makroekonomii międzynarodowej i finansach międzynarodowych.
Adiunkt w Katedrze Biznesu Międzynarodowego SGH, doktor nauk ekonomicznych (tytuł z wyróżnieniem), radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w szczególności z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Były pracownik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Urodzona w Szczecinie, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Zarządzanie i Marketing. Od 2016 roku adiunkt w Instytucie Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu a następnie w Katedrze Biznesu Międzynarodowego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor nauk ekonomicznych – tytuł uzyskała na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (rozprawa doktorska pod tytułem „Determinanty Jakości Produktu Turystycznego”). Od blisko 25 lat pracownik naukowo dydaktyczny uczelni wyższych.
Informacje techniczne
Studia zaplanowane są w trybie hybrydowym. Zajęcia zdalne będą odbywać się online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.
POBIERZ APLIKACJĘ MICROSOFT TEAMS
Aplikacja jest bezpłatna dla słuchaczy studiów podyplomowych SGH. Logowanie do aplikacji odbywa się za pośrednictwem kont SGH, które zostają nadane po przyjęciu na studia. Dla całej edycji zostanie stworzony jeden zespół, aby słuchacze mogli utrzymywać ze sobą kontakt. Każde zajęcia będą prowadzone na osobnym kanale. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące zajęć (materiały, zadania, dyskusja) będą w jednym miejscu i będzie można do nich wracać podczas trwania studiów.
Potrzebne będą: komputer stacjonarny, laptop lub urządzenie mobilne (tablet, smartfon) z systemami operacyjnymi iOS i Android, ewentualnie słuchawki (np. od smartfona, które zawierają wbudowany mikrofon) – poprawiają jakość słuchania wykładu i wypowiedzi słuchaczy podczas dyskusji.
WYMAGANIA TECHNICZNE aplikacji MICROSOFT TEAMS
Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości dotyczące możliwości studiowania online, to zapraszamy na próbne zajęcia! W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem studiów.
Rekrutacja
1. edycja studiów zostanie uruchomiona w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025. Zajęcia rozpoczną się 30 listopada 2024 r.
Rekrutacja trwa.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
- umowa o warunkach odpłatności za studia,
- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych otrzymuje się na podstawie wyników końcowego egzaminu ustnego z wiedzy i umiejętności uzyskanych w trakcie studiów.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 6000 zł.
Możliwość wpłaty w dwóch równych ratach:
- I rata – płatna przy zapisie na studia,
- II rata – płatna do 31 stycznia 2025 r.
W ramach opłaty SGH zapewni niezbędne materiały dydaktyczne i konspekty zajęć. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
Anna Karpińska
tel.: +48 22 564 93 65
tel.: +48 515 782 303
e-mail: akarpi1@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
dr Honorata Nyga-Łukaszewska
e-mail: hlukas@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Kolegium Gospodarki Światowej
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Gospodarki Światowej
Instytut Ekonomii Międzynarodowej
REKRUTACJA TRWA
- Studia hybrydowe
- Spotkania odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele 9:00–16:00 lub 17.00.
- Opłata za całość studiów: 6000 zł (możliwe raty).
dr Honorata Nyga-Łukaszewska
e-mail: hlukas@sgh.waw.pl
Anna Karpińska
tel.: +48 22 564 93 65
tel.: +48 515 782 303
e-mail: akarpi1@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe