Kongres to jedna z największych studenckich konferencji finansowych łącząca praktyków ze środowisk biznesowych i akademickich. Podczas paneli dyskusyjnych nasi prelegenci skupią się na najważniejszych wyzwaniach stojących przed światem finansów.
Jaka przyszłość czeka sektor bankowy? Czy ostatnie upadki banków to zapowiedź zapaści czy “oczyszczenie” z najmniej stabilnych instytucji? Na przestrzeni lat kryzysy rozpoczynały się często w USA i rozprzestrzeniały na inne kraje. Czy dzisiejsze problemy to powtórka z przeszłości czy obecna sytuacja jest wyjątkowa? Na te pytania odpowie dr Marcin Czaplicki w wykładzie „Dlaczego kryzysy bankowe tak często nawiedzają USA? Przyczyny, przebieg i wnioski płynące z trwającego kryzysu”.
Jak inwestować w czasach drogiego kapitału? Przez ostatnią dekadę pozyskiwanie taniego finansowania było łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Kryzys inflacyjny i podwyżki stóp procentowych stawiają pod znakiem zapytania przyszłość branży uzależnionych od inwestycji na rozwój (np. firm technologicznych). Czy to chwilowe spowolnienie w sektorze czy koniec “złotego wieku”? A może dla niektórych branż osłabiona konkurencja to wyjątkowa szansa na rozwój. Prelegenci będą dyskutować nad tymi dylematami podczas I panelu zatytułowanego „Przyszłość inwestowania w czasach drogiego kapitału”.
Jak dobierać ryzyko w świecie niepewności? Pandemia, wojna oraz inflacja zmieniły rzeczywistość, w której żyjemy. Prowadzi to do pytania czy przewidywanie przyszłości w czasach niestabilności może zakończyć się sukcesem. Czy kryzys jest okazją na spekulację czy to czas funduszów pasywnych? Czy warto szukać okazji na niepewnych rynkach wschodzących czy czeka nas dalsza ucieczka kapitału w kierunku stabilności? Te zagadnienia będą przedmiotem dyskusji na II panelu zatytułowanym „Pokonać inflację - inwestowanie w czasach kryzysu”.
W Kongresie wezmą udział m.in. dr Marek Dietl, Mikołaj Raczyński, dr Marcin Czaplicki oraz Piotr Zagała.
SGH, al. Niepodległości 162, bud. G, Aula I
SKN Finansów i Makroekonomii SGH