
Tematyka konferencji obejmuje następujące bloki tematyczne:
- Własność czy najem mieszkania – panel dyskusyjny o wynikach badań ankietowych
- Jak zaspokoić potrzeby mieszkaniowe? – debata nad „Raportem mieszkaniowym Pracodawców RP”
- Kierunki rządowej polityki mieszkaniowej do 2030 r.
- Mieszkanie prawem czy towarem? Panel społeczno-ekonomiczny
- Zmiany klimatyczne a polityka mieszkaniowa – sesja międzynarodowa w języku angielskim – „Climate change and housing policy”
- Mieszkaniowy RING. „Mieszkanie – własne czy wynajmowane? Kto za to zapłaci?
W debatach konferencyjnych udział wezmą przedstawiciele środowiska naukowego, biznesowego, studenci i doktoranci różnych uczelni.
Celem konferencji naukowo-biznesowej jest stworzenie miejsca do wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów pomiędzy studentami, doktorantami, naukowcami, praktykami i politykami w odniesieniu do polityki mieszkaniowej.
Celem głównym wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy o zasadach funkcjonowania rynku mieszkaniowego, sfalsyfikowanie nieudokumentowanych lecz emocjonalnych poglądów oraz kształtowanie racjonalnych postaw wobec polityki mieszkaniowej przy zrozumieniu jej rozległych uwarunkowań.
Celem szczegółowym jest omówienie najnowszych trendów, technologii i wyzwań związanych z budownictwem mieszkaniowym, a także zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań i praktyk, które mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju mieszkalnictwa i miast oraz poprawy jakości życia mieszkańców.
SGH, al. Niepodległości 162, bud. G, aula VII
Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji, Katedra Rynku Nieruchomości i Miasta Innowacyjnego