Celem konferencji, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Departament Innowacji i Rozwoju MNiSW (Wydział Strategicznej Infrastruktury Badawczej) jest stworzenie przestrzeni do dialogu, wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy pomiędzy polskimi przedstawicielami różnorodnych infrastruktur badawczych. Uczestnicy wydarzenia będą reprezentować obszary nauk społecznych i humanistycznych, a także ścisłych, przyrodniczych i medycznych. W dniu 16 stycznia, przedstawiciele wszystkich dyscyplin wezmą udział w krótkich prezentacjach, które pozwolą na przedstawienie działalności poszczególnych infrastruktur. Dodatkowo przewidziane zostały prezentacje zagranicznych ekspertów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie budowania krajowych i międzynarodowych sieci współpracy.
W trakcie spotkania zostaną poruszone kluczowe zagadnienia, takie jak:
- poznanie działalności poszczególnych infrastruktur badawczych,
- identyfikacja wspólnych wyzwań,
- inicjowanie działań zmierzających do utworzenia krajowej sieci współpracy, wspierającej rozwój polskiej nauki w ramach europejskich i światowych struktur.
Konferencja organizowana jest przez nowopowołane Międzykolegialne Centrum Badań nad Rodzinami i Generacjami SGH, którego celem jest między innymi realizacja badań w ramach dwóch kluczowych europejskich infrastrukturach badawczych: SHARE-ERIC (Badanie Zdrowia, Starzenia się Populacji i Procesów Emerytalnych „SHARE: 50+ w Europie”) oraz GGP (GGP-PL: Generacje i Rodziny).
Konferencja dofinansowana ze środków Ministra Nauki w ramach: Programu „Regionalna inicjatywa doskonałości” oraz projektu „The Generations and Gender Programme Preparatory Phase Project”, finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu „Horyzont Europa”.
SGH, Budynek S – Sala S1, ul. Batorego 8
Międzykolegialne Centrum Badań nad Rodzinami i Generacjami SGH oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego