Rozmowy przy drugiej kawie: PoMost – dobra praktyka dydaktyczna poznańskich uczelni

Data wydarzenia:
26.02.2025, 9:00 - 10:00
Zespół pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim webinarium z cyklu „Rozmowy przy drugiej kawie”. Będziemy kontynuować tematykę z lat poprzednich związaną z doskonaleniem jakości dydaktyki akademickiej na poziomie uczelnianym, krajowym oraz międzynarodowym. Webinarium objęte jest patronatem Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Webinarium „PoMost – dobra praktyka dydaktyczna poznańskich uczelni” odbędzie się w środę, 26 lutego 2025 r. na platformie MS Teams.

Program PoMost to program wymiennego kształcenia studentów pomiędzy partnerskimi uczelniami Miasta Poznania. Jest to pierwszy tego typu projekt w skali kraju, który umożliwia osobom studiującym realizację wybranego przedmiotu na partnerskiej uczelni. 

W trakcie prezentacji i dyskusji, do której Państwa zaprosimy, będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na następujące pytania:

  1. W jaki sposób i dlaczego powstał program PoMost?
  2. Jakie są kluczowe czynniki sukcesu programu PoMost?
  3. Jakie są obecne wyzwania w realizacji programu PoMost?

Prezentację wprowadzającą przedstawi prof. dr hab. Joanna Wójcik, prorektorka ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prof. dr hab. Joanna Wójcik: literaturoznawczyni w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się historią literatury XX i XXI w., poezją nowoczesną, zwłaszcza tą pisaną przez kobiety oraz problematyką teoretycznoliteracką dotyczącą metarefleksji i interpretacji. Autorka m.in monografii: Autoportret wiersza. Wokół autotematycznej poezji kobiet (Poznań 2024); Zmysł formy. Sytuacje, przypadki, interpretacje polskiej poezji XX wieku (Kraków 2016); Przymiarki do istnienia. Wątki i tematy poezji kobiet XX i XXI wieku (Poznań 2016); współredaktorka Stulecia poetek polskich. Przekroje – tematy – interpretacje (Kraków 2020). W latach 2016–2019 prodziekan ds. studenckich na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, od 2020 r. prorektorka ds. studenckich i kształcenia UAM. W latach 2020–2024 wiceprzewodnicząca, a w obecnej kadencji przewodnicząca Uniwersyteckiej Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Od 2013 r. ekspertka, a od 2024 członkini Polskiej Komisji Akredytacyjnej w zespole nauk humanistycznych, nauk o rodzinie i nauk teologicznych.


Webinarium objęte jest patronatem Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

logo Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Rodzaj wydarzenia:
webinarium
Kategoria wydarzenia:
naukowe
Lokalizacja:
Organizator:

Zespół pełnomocnika rektora SGH ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia

.