Webinarium dla samorządowców

Data wydarzenia:
22.05.2023, 11:00 - 12:00
Zapraszamy 22 maja o godz. 11.00 na webinarium edukacyjne skierowane do wójtów, burmistrzów, prezydentów miasta oraz osób zarządzających powiatami i województwami samorządowymi. Tematem spotkania będzie recykling bioodpadów komunalnych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych i ekonomicznych.

Wydarzenie poprzez przekazanie kompleksowej wiedzy na temat możliwości recyklingu bioodpadów komunalnych ma na celu swoiste skonfrontowanie różnych podejść do problemu, dzięki czemu słuchacze będą mogli w sposób możliwie obiektywny wybrać korzystne rozwiązania dla prowadzonej przez siebie działalności.

Eksperci i jednocześnie praktycy branży odpadów komunalnych przedstawią parametry rekomendowanych przez nich rozwiązań umożliwiających uzyskanie recyklingu bioodpadów zawartych w odpadach komunalnych

  • warunki przygotowania odpadów u źródła,
  • rozwiązania technologiczne przetwarzania odpadów,
  • bilans masy w tym uzyskiwany poziom recyklingu,
  • koszty i korzyści finansowe,
  • możliwości wizyt studyjnych.

W trakcie dyskusji paneliści otrzymają szansę wskazywania słabych punktów rozwiązań prezentowanych przez adwersarzy, dzięki czemu wypowiedzi nie będą miały charakteru typowej reklamy. Słuchacze natomiast będą mogli uzyskać odpowiedzi na własne pytania, które przekażą za pośrednictwem czata.

Program

Program obejmuje prezentację zagadnienia recyklingu oraz dyskusję w gronie ekspertów i praktyków, działających w obszarze zarządzania odpadami komunalnymi. 

Prowadzący: 

  • dr Marek Goleń, ekonomista środowiska, adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
Obraz
dr Marek Goleń

Specjalista w zakresie reformy gospodarowania odpadami komunalnymi zwanej „rewolucją śmieciową”. Opiniował dla Biura Analiz Sejmowych rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw z 2010 r. Doradca samorządowy i trener kadr administracji gminnej i spółek komunalnych w zakresie wdrażania reformy. Przeszkolił ponad 2000 urzędników i pracowników firm komunalnych.

Współpracownik Związku Miast Polskich i Związku Gmin Wiejskich RP. Jako pracownik zarządzał lub doradzał w tematyce gospodarowania odpadami komunalnymi w administracji samorządowej (związek międzygminny PRGOK, Urząd m.st. Warszawy) i rządowej (Ministerstwo Klimatu i Środowiska). Autor nowatorskich i innowacyjnych koncepcji zarządzania odpadami komunalnymi. Autor licznych wystąpień medialnych na temat gospodarki odpadami komunalnymi. Członek rady programowej Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Członek rady nadzorczej przedsiębiorstwa komunalnego.

  • Andrzej Krzyśków – specjalista ds. gospodarki odpadami, dyrektor proGEO sp.z o.o. we Wrocławiu
Obraz
Andrzej Krzyśków
Niezależny konsultant w zakresie technologii gospodarki odpadami - autor szeregu publikacji, koncepcji oraz projektów zakładów MBP i systemów gospodarki odpadami. Współautor prac o charakterze strategicznym m.in. Gospodarka odpadami komunalnymi w Polsce. Analiza kosztów gospodarki odpadami, Ekspertyza w zakresie Aktualizacji Krajowego Planu Gospodarki Odpadami 2028 (IOŚ-PIB 2021), a także planów gospodarki odpadami (dla województw w kraju oraz dla miasta Kijowa). Ekspert w zakresie systemów zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi. Prelegent na międzynarodowych konferencjach w zakresie systemów gospodarki odpadami. Współautor kilkuset opracowań i kilkudziesięciu publikacji z zakresu gospodarki odpadami, ochrony środowiska i studium wykonalności.
  • Hanna Marlière – prezes zarządu Green Management Group Sp. z o.o.
Obraz
Hanna Marlière
Specjalistka z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Od ponad 15 lat związana z branżą gospodarki komunalnej. Aktywnie uczestniczy w debacie publicznej nt. krajowego i europejskiego prawa, konsultantka krajowych i międzynarodowych organizacji branżowych, w tym Komisji Europejskiej i Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Autorka licznych analiz branżowych, raportów i opracowań oraz publikacji w prasie branżowej oraz prelegentka podczas kluczowych wydarzeń w tematyce ochrony środowiska w Polsce. Czynnie działa także w sektorze pozarządowym poprzez Fundację Pro terra.
  • Michał Paca – prezes zarządu bioodpady.pl
Obraz
Michał Paca
Od 2000 roku zawodowo porusza się w obszarach gospodarki odpadami, oczyszczania ścieków i energii odnawialnej. Jest Prezesem spółki Bioodpady.pl zajmującej się  rzetwarzaniem odpadów biodegradowalnych w sposób bezpieczny i przyjazny środowisku oraz specjalizującej się w zmienianiu bioodpadów w nawóz i energię. Jako praktyk założył Fundację Las Na Zawsze realizującą idee ochrony bioróżnorodności lasów, a także pozytywnego i twórczego działania pomagającego ograniczać skalę zmian klimatycznych.

Transmisja webinarium

 

Rodzaj wydarzenia:
webinarium
Kategoria wydarzenia:
naukowe
Lokalizacja:
Organizator:

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii

.