Czy wspólna polityka przemysłowa może stać się motorem wzrostu produktywności w Europie? Unia Europejska stoi przed wyzwaniem zrównoważenia potrzeb gospodarczych z ambicjami społecznymi i ekologicznymi, jednocześnie starając się wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Jakie znaczenie dla polskiej gospodarki mają decyzje strategiczne podejmowane w ramach UE? Jakie wnioski płyną z Raportu Draghiego oraz jakie perspektywy rysują się przed Europą na najbliższe lata? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w panelu „Wspólna polityka przemysłowa UE drogą do wzrostu produktywności”.
Dlaczego Polacy wciąż rzadko korzystają z programów oszczędnościowych i inwestycyjnych, takich jak OIPE, IKE, IKZE, OFE, PPK czy PPE? Jakie wyzwania stoją przed polskim rynkiem kapitałowym i w jaki sposób oszczędności mogą wspierać rozwój krajowych przedsiębiorstw? W obliczu słabego zainteresowania inwestycjami kapitałowymi, eksperci zastanowią się, jakie czynniki mogą przyciągnąć Polaków do aktywnego korzystania z dostępnych rozwiązań oraz czy „zielone inwestycje” mogą wpłynąć na przyszłe zwroty i zwiększyć zainteresowanie rynkiem. Te zagadnienia będą przedmiotem dyskusji w panelu „Oszczędności Polaków szansą dla rozwoju polskiego rynku kapitałowego”.
Drugiego dnia Kongresu odbędzie się seria warsztatów, które skoncentrują się na kluczowych wyzwaniach makroekonomicznych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z istotnymi danymi makroekonomicznymi oraz metodami ich pozyskiwania i prezentacji. W ramach interaktywnych zajęć zyskają możliwość pogłębienia wiedzy na temat aktualnych zagadnień oraz rozwinięcia umiejętności interpretacji złożonych zjawisk gospodarczych.
Rejestracja
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Szczegółowe informacje na stronie Kongresu
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ul. Książęca 4
SKN Finansów i Makroekonomii SGH