Zjazdy absolwentów

Szczególną formą kontaktów absolwenci – uczelnia są zjazdy absolwentów.

W historii Szkoły zjazdy absolwentów odbyły się w latach:

  • I Zjazd – 30-31 października 1921 roku
  • II Zjazd – 18-20 maja 1929 roku
  • III Zjazd – 26-27 maja 1938 roku
  • IV Zjazd – 2-3 listopada 1956 roku
  • V Zjazd – 18-19 listopada 1966 roku
  • VI Zjazd – 20-21 listopada 1976 roku
  • VII Zjazd – 2-3 października 1981 rok
  • VIII Zjazd – 14-15 listopada 1986 rok
  • IX Zjazd – 23 listopada 1996 roku
  • X Zjazd – 21 października 2006 roku
  • XI Zjazd – 24 września 2016 roku

W 1991 roku odbył się Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, a 12 października1994 roku Zjazd koleżeński byłych studentów Kursów Akademickich SGH w Częstochowie, uruchomionych po Powstaniu Warszawskim w końcu 1944 roku.

O historii zjazdów można przeczytać na stronie Stowarzyszenia Absolwentów SGH.

Od 1990 roku działa Korporacja Handlu Zagranicznego, stowarzyszenie absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS/SGH, który istniał od końca lat 40. do połowy lat 90. XX wieku, kiedy został zlikwidowany w ramach reorganizacji uczelni.

Zapraszamy na stronę internetową Korporacji Handlu Zagranicznego, która organizuje zjazdy absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego.

22 października 2016 roku odbył się na Pierwszy Światowy Zjazd Absolwentów Wydziału HZ. ​

Zapraszamy do zapoznania się z historią zjazdów i archiwalnymi fotografiami.


Zjazdy 1921-1976

  • I Zjazd Absolwentów WKH, WSH – 30-31 października 1921 roku
  • II Zjazd Absolwentów WKH, WSH – 18-20 maja 1929 roku
  • III Zjazd Absolwentów WKH, WSH – 26-27 maja 1938 roku
  • IV Zjazd Absolwentów WKH, WSH, SGH, MSH, SGH, SGPiS – 2-3 listopada 1956 roku
  • V Zjazd Absolwentów WKH, WSH, SGH, MSH, SGH, SGPiS – 18-19 listopada 1966 roku
  • VI Zjazd Absolwentów WKH, WSH, SGH, MSH, SGH, SGPiS – 20-21 listopada 1976 roku

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z IV Zjazdu Absolwentów WKH, WSH, SGH, MSH, SGH, SGPiS, który odbył się w dniach 2-3 listopada 1956 roku, w 50-lecie utworzenia SGH.

Wspomnienia napisał w 2006 roku Pan Jan Łukasz Rybak, viceprezes Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły Głównej Handlowej.

IV Zjazd Absolwentów – w 50 rocznicę SGH

W burzliwym i pełnym zmian okresie „politycznej odwilży” odbył się kolejny, czwarty Zjazd Absolwentów: Wyższych Kursów Handlowych - Wyższej Szkoły Handlowej - Miejskiej Szkoły Handlowej - Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. Czwarty Zjazd miał miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w dniach 2-3 listopada 1956 r. i jego mottem było znalezienie wspólnego języka wychowanków z 1908 r. i wychowanków z 1956 r. Stojąc na gruncie jedności Szkoły, zjazd był integralnie związany z poprzednimi zjazdami, a zwłaszcza ze Zjazdem III, zwołanym z okazji XXX-lecia Szkoły, który odbył się w roku 1938. Oba Zjazdy stawiały jako podstawowe dwa tematy: pierwszy to Szkoła, a drugi to rola wychowanków Szkoły w życiu gospodarczym, w rozwiązywaniu węzłowych zagadnień gospodarki narodowej.

Zjazd listopadowy 1956 r. w odniesieniu do Szkoły starał się wykreślić główny kierunek w programie studiów, organizacji procesu nauczania oraz metody pracy badawczej i dydaktycznej. Zjazd był poświęcony Szkole i najważniejszym w tamtym okresie zagadnieniu gospodarki narodowej: jak przywrócić przedsiębiorstwu charakter jednostki gospodarującej samodzielnie. Klamrą wiążącą te tematy stały się zagadnienia pozycji i roli ekonomisty w kierowaniu i zarządzaniu gospodarką, a w szczególności, rola ekonomisty w przedsiębiorstwie. W świetle obowiązującej gospodarki nakazowej były to wnioski daleko idące w przyszłość.

W toku dyskusji uświadomiono sobie jak wielkie zadania stoją przed ekonomistami, próbowano określić te zadania, określić miejsce i rolę ekonomisty zarówno w jednostkach realizujących działalność gospodarczą jak i jednostkach kierujących tą działalnością.

Do Prezydium Zjazdu zostali wybrani jako przewodniczący prof. Stanisław Skrzywan i z-ca Wacław Szurig (Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły). Na członków Prezydium m.in.: Jan Drewnowski, Andrzej Grodek, Edward Lipiński, Włodzimierz Brus, Jerzy Loth, Wiesław Sadowski, Aleksy Wakar, wszyscy byli profesorami SGPiS. Referaty wygłosili: prof. dr Andrzej Grodek, aktualny rektor SGPiS pt. „Dorobek Szkoły i perspektywy jej rozwoju” oraz prof. dr Edward Lipiński na temat „Przedsiębiorstwo w gospodarce socjalistycznej”.

W drugim dniu obrad przemówienia powitalne wygłosili: vice prezes Rady Ministrów PRL dr Stefan Jędrychowski oraz członek Rady Państwa prof. dr Oskar Lange. Obrady Zjazdu prowadzone były w sekcjach: przemysłu, rolnictwa, handlu wewnętrznego, transportu, handlu zagranicznego, budownictwa i inwestycji.

Trzeciego dnia obrad przedstawiono sprawozdanie komisji wnioskowej, odbyła się dyskusja, podjęto uchwały i rezolucje, a o 21.00 po zakończeniu Zjazdu uczestnicy spotkali się towarzysko w salach wystawowych PKiN.

Podjęto uchwały (wybrane z wielu):

  • pole do pracy ekonomisty jest wszędzie tam, gdzie przygotowuje się i podejmuje decyzje gospodarcze,
  • ekonomiści powinni wziąć udział przy usamodzielnianiu się przedsiębiorstw i organizowaniu samorządu pracowniczego,
  • w celu materialnego zainteresowania pracowników wynikami należy zapewnić wzrost zarobków w powiązaniu ze wzrostem wydajności pracy,
  • zasadniczą rolę w programie nauczania powinny odgrywać przedmioty teoretyczne dające absolwentom gruntową znajomość działania praw ekonomicznych i umiejętność wdrażania ich w praktyce gospodarczej, - Zjazd wypowiedział się za silną reprezentacją ekonomistów w sejmie,
  • program nauczania powinien zapewnić poznanie różnych kierunków w naukach ekonomicznych,
  • należy znieść system nakazów pracy.

Niezależnie od uchwał ogólnych były liczne uchwały sekcyjne - sekcji branżowych gdzie w rezolucjach postanowiono m.in.:

  • uczczenie pamięci absolwenta i wykładowcy Szkoły, bohaterskiego prezydenta m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego,
  • uczczenie pamięci prof. Bolesława Miklaszewskiego, współtwórcy Uczelni, wieloletniego jej rektora, wychowawcy wielu pokoleń absolwentów,
  • wyrazić najwyższe uznanie i wdzięczność profesorom i wykładowcom okupacyjnej Miejskiej Szkoły Handlowej, a w szczególności prof. dr. Edwardowi Lipińskiemu, których wysiłek i odwaga umożliwiły istnienie w okresie okupacji niemieckiej wyższej uczelni o pełnym programie akademickim.

Najpełniej ogólny nastrój i ducha obrad IV Zjazdu absolwentów oddają słowa prof. dr. Bolesława Miklaszewskiego z 1938 r. „Szkoła Główna Handlowa w Warszawie związana tradycją z Wydziałem Handlowym Politechniki Warszawskiej z czasów Lubeckiego a następnie ze Szkołą Handlową Leopolda Kronenberga, kształci sztabowców życia gospodarczego uzdolnionych do metodycznego myślenia twórczego, do obejmowania istoty zagadnień gospodarczych świata i ich stosunku do interesów Państwa Polskiego. Celem nauczania jest wyrobienie metody ścisłego, ekonomicznego myślenia oraz umiejętności ścisłego formułowania tez i ich uzasadnienie. Teoria i praktyka idą ręka w rękę i w zespole nauczającym i w metodach nauczania. Krytycyzm myśli twórczej profesorów przyzwyczają uczniów do ścisłego rozumowania i prawidłowego operowania faktami i pojęciami wziętymi zarówno z życia jak i założeń teoretycznych.”

Atmosfera Zjazdu była podniosła i twórcza, czego sam doznałem uczestnicząc w Zjeździe jako absolwent rocznika imatrykulacji 1948 r.

mgr Jan Łukasz Rybak
vice-prezes
Stowarzyszenia Wychowanków
Szkoły Głównej Handlowej

Źródło: Gazeta SGH nr 221, 12 maja 2006

II Zjazd Absolwentów, 18-20 maja 1929 roku
III Zjazd Absolwentów, 26-27 maja 1938 roku
IV Zjazd Absolwentów, 2-3 listopada 1956 roku
V Zjazd Absolwentów, 18-19 listopada 1966 roku
VI Zjazd Absolwentów, 20-21 listopada 1976 roku
Zjazdy 1921-1976

Zjazd 1981

W dniach 2-3 października 1981 roku, w 75-lecie uczelni odbył się VII Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGH-SGPiS. Zjazd poświęcony był dyskusji nad przyszłością Szkoły. Prace odbywały się w trzynastu zespołach tematycznych. W ramach jubileuszu 75-lecia uczelni odbyła się także międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona problematyce kształtowania procesów rozwoju społeczno-gospodarczego.

Kulminacja obchodów odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego 1981/1982, w której uczestniczył przewodniczący Rady Państwa - prof. Henryk Jabłoński. SGPiS otrzymało Order Sztandaru Pracy I klasy.

Osoby zasłużone dla uczelni oraz goście uczestniczący w obchodach otrzymali wybity z tej okazji Medal 75-lecia SGPiS.

VII Zjazd Absolwentów, Sala Kongresowa, 2-3 października 1981 roku
VII Zjazd Absolwentów, Sala Kongresowa, 1981 rok, poczty sztandarowe
VII Zjazd Absolwentów, Sala Kongresowa, 1981 rok, poczet sztandarowy
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu, 1981 rok, w pierwszym rzędzie od lewej prof. Edward Lipiński, rektor MSH w latach 1941-1944, prof. Czesław Bobrowski, prof. Kazimierz Romaniuk
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu, 1981 rok, przy stole prezydialnym od lewej prof. Alicja Sajkiewicz, prof. Stanisław Nowacki, prof. Edward Lipiński, prof. Kazimierz Romaniuk, prof. Wiesław Sadowski, Wacław Szurig
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, przemawia Wacław Szurig, przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, od lewej prof. Kazimierz Romaniuk, prof. Edward Lipiński, Wacław Szurig
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przy stole prezydialnym od lewej: prof. Wiesław Sadowski – rektor SGPiS w latach 1965-1978, prof. Kazimierz Romaniuk – rektor SGPiS w latach 1959-1965, prof. Edward Lipiński – rektor MSH w latach 1941-1944, Wacław Szurig - przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia rektor prof. Stanisław Nowacki
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia prof. Wiesław Sadowski – rektor SGPiS w latach 1965-1978. Z lewej strony prof. Kazimierz Romaniuk, z prawej strony Wacław Szurig
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia prof. Wiesław Sadowski
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia prof. Wiesław Sadowski
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia prof. Irena Kostrowicka
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia Jerzy Kozłowski, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, przemawia prof. Mieczysław Nasiłowskii
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok. Na zdjęciu: prof. Edward Lipiński, prof. Czesław Bobrowski, prof. Kazimierz Romaniuk, rektor SGPiS w latach 1959-1965
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, pierwszy z prawej prof. Franciszek Tomczak, trzeci - prof. Zygmunt Kossut
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, uczestnicy zjazdu
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, trzeci od prawej prof. Tadeusz Peche, czwarty prof. Edward Lipiński
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, prof. Kazimierz Romaniuk – rektor SGPiS w latach 1959-1965
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, prof. Edward Lipiński, rektor MSH w latach 1941-1944
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, od lewej prof. Wiesław Sadowski – rektor SGPiS w latach 1965-1978 i rektor prof. Stanisław Nowacki
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, prof. Wiesław Sadowski i prof. Czesław Bobrowski
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok. Na zdjęciu: Hanna Uniejowska – dyrektor Biblioteki SGPiS w latach 1967-1984, prof. Kazimierz Romaniuk – rektor SGPiS w latach 1959-1965, prof. Jan Lipiński
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, uczestnicy zjazdu
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, prof. Kazimierz Romaniuk – rektor SGPiS w latach 1959-1965
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, od lewej rektor prof. Stanisław Nowacki, prof. Wiesław Sadowski – rektor SGPiS w latach 1965-1978, Wacław Szurig, prof. Kazimierz Romaniuk – rektor SGPiS w latach 1959-1965, prof. Klemens Białecki
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok. Na zdjęciu: Leszek Skowroński
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok. Na zdjęciu: Maciej Górski, Anna Górska
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok
VII Zjazd Absolwentów, 1981 rok, Aula Spadochronowa
Zjazd 1981

Zjazd 1986

W dniach 14-15 listopada 1986 roku, w 80-lecie uczelni odbył się VIII Zjazd Absolwentów SGH-SGPiS. Zajmował się on zadaniami polskich ekonomistów w rozwoju społeczno-gospodarczym kraju i rolą SGPiS w tych procesach. Prace toczyły się w 12 zespołach. W zjeździe wzięło udział około 3,2 tysiąca osób. W Auli Spadochronowej zorganizowano wystawę poświęconą historii uczelni.

Oficjalne uroczystości odbyły się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W ramach uroczystości 80-lecia Uczelni odsłonięto w budynku A tablicę pamiątkową poświęconą pamięci poległych, pomordowanych, zaginionych i zmarłych w latach 1939-1945 pracowników SGH w Warszawie. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał rektor prof. Zygmunt Bosiakowski.

Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniami ze zjazdu, przygotowanymi w 2005 roku przez prof. Romualda Bauera, przewodniczącego Stowarzyszenia Wychowanków SGH.

Wspomnienie o zjeździe absolwentów SGH w 1986 roku

Gdy zbliżała się 80 rocznica powstania SGH, (wówczas nosiła nazwę SGPiS) kierownictwo Uczelni i zarząd Stowarzyszenia Wychowanków postanowili zorganizować tradycyjny co dziesięcioletni zjazd absolwentów, choć zdawano sobie sprawę, że nie będzie to sprawa łatwa. Wiązało się to z koniecznością uzyskania zgody władz państwowych na zgromadzenie absolwentów w Sali Kongresowej, która była wówczas jedynym lokalem mogącym przyjąć przewidywaną liczbę uczestników.

Na przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów postanowiono powołać mnie. Liczono, iż będę mógł załatwić wiele trudnych spraw, gdyż jeszcze przed ogłoszeniem stanu wojennego zostałem przez rektora mianowany komendantem Obrony Cywilnej w SGPiS i w związku z pełnieniem tej funkcji miałem dobry kontakt z władzami wojskowymi.

W wyniku rozmów w Stołecznym Komitecie PZPR udało mi się uzyskać zgodę na tę imprezę dzięki przyjęciu zobowiązania, iż nie dopuszczę do zbyt krytycznych uwag pod adresem władz politycznych naszego kraju.

Na zjazdach absolwentów SGH tradycyjną sprawą było czczenie pamięci zmarłych profesorów naszej Uczelni w okresie od poprzedniego zjazdu. Wśród zmarłych znalazł się między innymi prof. Edward Lipiński, któremu uczelnia bardzo wiele zawdzięcza. Był bowiem organizatorem tajnych studiów w czasie okupacji, prowadzonych pod szyldem Miejskiej Szkoły Handlowej. Duże zasługi miał w okresie międzywojennym, w zakresie rozwoju nauk ekonomicznych. Był inicjatorem powołania Stowarzyszenia skupiającego ekonomistów i statystyków, które później zostało przekształcone w Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Nic więc dziwnego, że zamierzałem Edwarda Lipińskiego wymienić na pierwszym miejscu, wyliczając zmarłych profesorów. Istniała jednak obawa, iż władze polityczne negatywnie się do tego odniosą gdyż prof. Edward Lipiński był członkiem Komitetu Obrony Robotników, organizacji powstałej dla pomocy ludzi dyskryminowanych za antypaństwowe wystąpienia w Radomiu w proteście przeciwko wprowadzonym zmianom cen.

Aby tego uniknąć postanowiłem za namową rektora skorzystać z konsultacji wykładowcy protokółu dyplomatycznego. Namówił mnie, abym wybrał taki klucz ustalający kolejność wymienianych profesorów, przy zastosowaniu którego prof. Edward Lipiński znajdzie się na pierwszym miejscu.

Aby w rezolucji zjazdowej nie znalazły się sformułowania, do których mogłyby przyczepić się władze polityczne zadbaliśmy poprzez odpowiednią propozycję składu Komisji Wnioskowej. Na jej czele stanął profesor Witold Sierpiński dysponujący pewnym doświadczeniem politycznym.

Aby w tradycyjnym wystąpieniu przedstawiciela władz państwowych nie znalazła się propaganda istniejącego ustroju politycznego, co mogłoby wzbudzić negatywną reakcję zgromadzonych absolwentów zadbaliśmy poprzez zaproszenie profesora naszej uczelni Zdzisława Sadowskiego, pełniącego nie tylko funkcję Prezesa Polskiego towarzystwa Ekonomicznego, ale również funkcję wicepremiera zajmującego się sprawami gospodarczymi a nie politycznymi.

Dzięki opisanym zabiegom Zjazd Absolwentów w Pałacu Kultury i Nauki doszedł do skutku i zadowolił wszystkie strony. Najlepszym tego dowodem była zgłoszona propozycja, aby następny zjazd odbył się za lat pięć. Obawialiśmy się jednak, że stan wojenny nie zostanie zakończony przed tym terminem i dlatego wniosek ten nie uzyskał poparcia ze strony jednostek organizujących zjazd absolwentów. Zjazd Absolwentów SGH nie ograniczył się wyłącznie do obrad plenarnych. W drugiej części obrady były prowadzone w uczelni w grupach wydziałowych. Wypowiadane tam propozycje w zakresie działalności dydaktycznej poszczególnych wydziałów były przyjmowane przez władze akademicki z dużym zainteresowaniem Niestety wiele z tych propozycji mogły być wprowadzone dopiero po zmianie systemu politycznego w naszym kraju.

Romuald Bauer

Źródło: Gazeta SGH, nr 214, 20 grudnia 2005

VIII Zjazd Absolwentów, listopad 1986 rok, Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, wejście pocztów sztandarowych
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, wejście pocztów sztandarowych
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, poczty sztandarowe
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok. Na zdjęciu: prof. Zdzisław Sadowski, prof. Romuald Bauer, prof. Kazimierz Romaniuk, prof. Wiesław Sadowski, mgr Jan Łukasz Rybak, viceprezes Stowarzyszenia Wychowanków
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, od prawej płk Karol Paszkiewicz, rektor prof. Zygmunt Bosiakowski, prof. Klemens Białecki
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, uczestnicy zjazdu
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, przemawia rektor prof. Zygmunt Bosiakowski
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, przemawia prof. Irena Kostrowicka
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, przemawia prof. Romuald Bauer, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, przemawia prof. Romuald Bauer, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, przemawia prof. Adam Kurzynowski
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, przemawia Jerzy Kozłowski, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, poczty sztandarowe
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok. Na zdjęciu: prof. Zofia Zielińska, prof. Kazimierz Secomski, Jerzy Kozłowski, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, wyjście pocztów sztandarowych
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, wyjście pocztów sztandarowych
VIII Zjazd Absolwentów, listopad 1986 rok, Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, Budynek A. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci poległych, pomordowanych, zaginionych i zmarłych w latach 1939-1945 pracowników SGH w Warszawie. Na zdjęciu: rektor prof. Zygmunt Bosiakowski, prof. Kazimierz Romaniuk, prof. Józef Nowicki, prof. Romuald Bauer
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Budynku A  Od lewej rektor prof. Zygmunt Bosiakowski, prof. Kazimierz Romaniuk, prof. Józef Nowicki, prof. Romuald Bauer
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci poległych, pomordowanych, zaginionych i zmarłych w latach 1939-1945 pracowników SGH w Warszawie. Budynek A
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, Aula Główna, Gmach Główny
VIII Zjazd Absolwentów, 1986 rok, Aula Główna, Gmach Główny
Zjazd 1986
Uczestnicy Zjazdu Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej na grobie prof. Edwarda Lipińskiego, kierownika (rektora) Miejskiej Szkoły Handlowej
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowe, 1991 rok, msza święta w intencji absolwentów w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, przemawia Jerzy Kozłowski, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok, dyplom odbiera prof. Kazimierz Secomski
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok. Na zdjęciu: prof. Zofia Zielińska, prof. Eufemia Tejchmann, prof. Irena Kostrowicka
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok. Na zdjęciu: prof. Marek Rocki, prof. Wojciech Roszkowski, prof. Janusz Kaliński
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok, przemawia rektor prof. Aleksander Műller
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok, przemawia prof. Janusz Kaliński
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, przemawia prof. Janusz Kaliński
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej, 1991 rok
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej
Zjazd Absolwentów Miejskiej Szkoły Handlowej
Zjazd 1991

Zjazd 1996

Zjazd Absolwentów wszystkich roczników Szkoły (WSH - SGH - MSH - SGPiS - SGH) w 90-lecie istnienia Uczelni 23 listopada 1996 roku.

23 listopada 1996 roku odbył się Zjazd Absolwentów wszystkich roczników Szkoły (WSH - SGH - MSH - SGPiS - SGH) w 90-lecie istnienia uczelni. 

W Zjeździe uczestniczyło ponad 1000 osób, wśród nich m. in.: prof. Jan Drewnowski - gość honorowy Zjazdu - który w roku 90-lecia Uczelni obchodził 70-lecie immatrykulacji, Rudolf Pituch (68-lecie immatrykulacji), dr Marcin Wyciałkowski (były wykładowca tajnej SGH, wykładowca w USA), Zbigniew Makowiecki (z Oddziału Zagranicznego Stowarzyszenia w Londynie), ministrowie: Marek Borowski, Grzegorz Kołodko i Bogusław Liberadzki oraz prezes Zarządu Banku Pekao S.A., Andrzej Dorosz (Bank Pekao S.A. był głównym sponsorem uroczystości).

W plenarnej części Zjazdu, oprócz zapowiedzianych wystąpień prof. dr hab. Janusza Kalińskiego „90 lat SGH” i rektora prof. dr hab. Janiny Jóźwiak „Szkoła na progu XXI wieku”, głos zabrali: prof. Jan Drewnowski, który wygłosił przemówienie powitalne, Jerzy Kozłowski, były przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH i prof. Bogdan Grzeloński.

Uczestnicy Zjazdu otrzymali Kalendarz Akademicki SGH i Znaczek Studenta i Absolwenta SGH, którego projekt był zainspirowany projektem znaczka Stowarzyszenia Wychowanków SGH sprzed 50 lat.  

IX Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Spotkanie w sali Senatu
IX Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Rektor prof. Janina Jóźwiak i prof. Grzegorz Kołodko
IX Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Prof. Irena Kostrowicka i prof. Jan Drewnowski, doktor honoris causa SGH
IX Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Prof. Mikołaj Latuch i prof. Grzegorz Kołodko
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Bogdan Grzeloński, rektor prof. Janina Jóźwiak, prof. Jan Drewnowski – doktor honoris causa SGH, Jerzy Kozłowski – przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Bogdan Grzeloński, rektor SGH prof. Janina Jóźwiak, prof. Jan Drewnowski doktor honoris causa SGH, Jerzy Kozłowski – przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Bogusław Liberadzki - minister transportu i gospodarki morskiej, Marek Borowski – b. wiceprezes rady ministrów i minister finansów, Marian Geldner – prorektor
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Uczestnicy Zjazdu
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Prof. Jan Drewnowski, doktor honoris causa SGH
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Bogdan Grzeloński, rektor prof. Janina Jóźwiak, prof. Jan Drewnowski – doktor honoris causa SGH, Jerzy Kozłowski – przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Przemawia prof. Janusz Kaliński
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Przemawia prof. Janusz Kaliński
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Przemawia Jerzy Kozłowski – przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Zbigniew Dworzecki, prof. Marek Rocki, prof. Adam Noga, prof. Urszula Ornarowicz, prof. Bogusław Liberadzki, Marek Borowski, prof. Marian Geldner
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Uczestnicy zjazdu
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Przemawia Jerzy Kozłowski – przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Uczestnicy zjazdu
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Zbigniew Dworzecki, prof. Marek Rocki, prof. Adam Noga, prof. Urszula Ornarowicz, prof. Bogusław Liberadzki
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Uczestnicy zjazdu
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku
Zjazd Absolwentów ,23 listopada 1996 roku. Przemawia prof. Bogdan Grzeloński
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Janusz Beksiak, prof. Elżbieta Adamowicz
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Janina Jóźwiak, Marek Borowski, prof. Marian Geldner
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Prof. Marek Rocki i prof. Janusz Beksiak
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Na zdjęciu: prof. Bogusław Liberadzki, z prawej prof. Romuald Bauer
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku, od prawej Anna Sosnowska
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Spotkanie w Auli Spadochronowej
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Spotkanie uczestników w Klubie Jajko
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Spotkanie uczestników w Klubie Jajko
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku. Spotkanie w Auli Spadochronowej
Zjazd Absolwentów, 23 listopada 1996 roku
Zjazd 1996

Zjazd 2006

X Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH – 21 października 2006 roku

Uroczystości zjazdu poprzedziła msza święta w intencji absolwentów w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, podczas której homilię wygłosił Ks. prof. dr Kazimierz Kurek Salezjanin.

Pierwszą częścią zjazdu były spotkania wydziałowe, w których uczestniczyli dziekani poszczególnych kolegiów i zaproszeni wykładowcy.

Dziekani przedstawili kształt organizacyjny Szkoły oraz związki między dawnymi wydziałami a kolegiami. Wykłady dla uczestników Zjazdu wygłosili: prof. Piotr Błędowski, prof. Marek Góra, prof. Bogusław Liberadzki, prof. Władysław Szymański, dr Józef Oleksy i Ryszard Petru.

Uczestnicy Zjazdu wzięli udział w koncercie Chóru Akademickiego i Zespołu Pieśni i Tańca SGH.

Odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu.

Tego dnia odsłonięto tablicę upamiętniającą Zjazd Absolwentów. Ks. Prałat Józef Maj dokonał poświęcenia trzech tablic, które wmurowano w Budynku A z okazji stulecia SGH.

W zjeździe uczestniczyło około 1,5 tys. absolwentów Szkoły.\Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, mogli także nabyć jubileuszowe monety wydane przez NBP z okazji stulecia SGH oraz zapoznali się z ekspozycją historyczną w Auli Spadochronowej oraz okolicznościową wystawą w Sali Kolumnowej.

Część towarzyska Zjazdu miała miejsce w klubie Arco, gdzie bawiono się do rana, a zabawie towarzyszył występ zespołu DE MONO.

X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku, przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: prof. Maria Romanowska – prorektor, prof. Piotr Płoszajski – prorektor, Jerzy Kłys – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego X Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów SGPiS/SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: prof. Janusz Kaliński, przewodniczący obchodów 100-lecia SGH, dr Piotr Wachowiak – przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów SGH, prof. Joachim Osiński
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy Zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Przemawia prof. Janusz Kaliński – przewodniczący obchodów 100-lecia SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: prof. Janusz Kaliński, dr Piotr Wachowiak, prof. Joachim Osiński
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku, prof. Janina Jóźwiak
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Prof. Marek Rocki – dziekan Kolegium Analiz Ekonomicznych
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Przemawia rektor prof. Adam Budnikowski
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku, przemawia dr Piotr Wachowiak – przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Członkowie Senatu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy Zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy Zjazdu
Poświęcenia trzech tablic, które wmurowano z okazji stulecia SGH na II piętrze Budynku A
Poświęcenia trzech tablic, które wmurowano z okazji stulecia SGH na II piętrze Budynku A. Tablice poświęcił Ks. Prałat Józef Maj
Poświęcenia trzech tablic, które wmurowano z okazji stulecia SGH na II piętrze Budynku A
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Poświęcenia tablic, które wmurowano z okazji stulecia SGH w Budynku A
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Poświęcenia tablic, które wmurowano z okazji stulecia SGH w Budynku A
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Dr Józef Oleksy
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy Zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Prof. Stanisław Wodejko – dziekan Kolegium Gospodarki Światowej
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku, przemawia Krystyna Lewkowicz
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: dr Piotr Wachowiak, prof. Maria Romanowska, Ryszard Petru
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: prof. Piotr Ostaszewski, prof. Janusz Kaliński, prof. Bogusław Liberadzki
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Prof. Marek Rocki
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: Jerzy Kłys – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego X Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów SGPiS/SGH i prof. Marek Góra
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Na zdjęciu: Teresa Sztukowska i dr Barbara Trzcińska
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Anna Markowska – menedżerka Zespołu Pieśni i Tańca SGH i Piotr Wachowiak - przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Chór SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Chór SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Uczestnicy zjazdu
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Zespół Pieśni i Tańca SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Zespół Pieśni i Tańca SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Zespół Pieśni i Tańca SGH
X Zjazd Absolwentów, 21 października 2006 roku. Zespół Pieśni i Tańca SGH
Zjazd 2006

Zjazd 2016

XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH

24 września 2016 roku odbył się XI Międzynarodowy Zjazd Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Było to wyjątkowe spotkanie osób, które wciąż czują się związane ze społecznością akademicką Uczelni. 

Zjazd był ukoronowaniem obchodów 110-lecia nieprzerwanej działalności SGH.

Zgodnie z zamierzeniami organizatorów spotkania, udało się zaprosić na teren kampusu kilka pokoleń wychowanków.
Program Zjazdu stwarzał absolwentom możliwość promowania własnych firm, a uczelni – promocji swojej oferty dydaktycznej. W zależności od zainteresowań uczestnicy Zjazdu mogli wybierać wydarzenia wpisane w kilka bloków tematycznych – ścieżek: w „SGH Przedsiębiorczą” (networking, konkurs startupów, promocja, Miasteczko Firm Studentów i Absolwentów), „SGH Merytoryczną” (panele dyskusyjne, wystąpienia kadry akademickiej, „SGH Polsce” oraz „Konwersatoria Młodych Profesorów”), w „SGH Kulturalno-Sportową” (potrzeby duszy: muzyka, pokazy artystyczne i rozgrywki sportowe oraz „Septemberfest” w ogrodach rektorskich – „czysta integracja”). 

W samo południe w Auli Spadochronowej zabrzmiała muzyka – był to „Fokstrot SGH” – utwór skomponowany przez dwóch studentów Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie. Można było słuchać, patrzeć i … tańczyć.

Oficjalna część Zjazdu odbyła się z udziałem władz Uczelni. Uroczystego otwarcia spotkania dokonał JM Rektor SGH – prof. Marek Rocki. W uroczystości, która odbyła się – zgodnie z tradycją szkoły – w auli głównej wzięli udział również nowo powołani prorektorzy: prof. Krzysztof Kozłowski – ds. dydaktyki i studentów, prof. Piotr Wachowiak – ds. nauki i zarządzania, prof. Jacek Prokop – ds. współpracy z zagranicą i prof. Hanna Godlewska-Majkowska – ds. współpracy z otoczeniem. 

Prof. dr. hab. Marek Bryx wyłosił wykład „Rozwój kampusu SGH”. Kolejny wykład wygłosił Brunon Bartkiewicz, prezes Zarządu ING Banku Śląskiego nt. zarządzania innowacjami. 

Szczególnym punktem tej części programu było pamiątkowe zdjęcie w trakcie wyrzucania w górę „zjazdowych biretów”. W tym gronie, obok absolwentów, znalazło się również wielu znamienitych gości Zjazdu, byłych rektorów i dziekanów oraz przedstawicieli kadry akademickiej SGPiS i SGH. 

Część uroczystą Zjazdu zakończył Zespół Pieśni i Tańca SGH, wykonując poloneza w strojach szlacheckich. Tancerze i goście przeszli do ogrodów rektorskich, gdzie przy poczęstunku mogli wspominać wspólnie spędzone studenckie czasy. Właściwą do tego atmosferę tworzyły dixielandowe rytmy w wykonaniu Zespołu Jazzu Tradycyjnego – Old Timers, grającego na tarasie Klubu Jajko. Ogrody rektorskie były otwarte aż do rozpoczęcia wieczornego koncertu w Klubie Stodoła. Na zjeździe spotkali się młodzi przedsiębiorcy i doświadczeni korporanci, urzędnicy najwyższych szczebli tych samych ministerstw (ale w różnych okresach), menedżerowie o tym samym profilu, ale zatrudnieni w innych firmach.

Zjazd potwierdził zainteresowanie absolwentów relacjami z uczelnią – ale w wyniku dużego zróżnicowania rocznikowego zgłoszeń do udziału w Zjeździe, nastąpiła zmiana dotychczasowej formuły spotkań rocznikowych na spotkanie wielopokoleniowe, wielowymiarowe, kreujące tematyczne lub sportowe grupy zainteresowań, fora wymiany poglądów i wizytówek. Największa różnica wiekowa w gronie uczestników i organizatorów zjazdu wyniosła 82 lata: wolontariusz wręczający pakiet powitalny (17-letni uczeń liceum SGH) najstarszemu uczestnikowi zjazdu (99 lat), co w pełni potwierdza wielopokoleniowość. 

Uroczystość otwarcia XI Zjazdu Absolwentów SGH/SGPiS  ​Od lewej: rektor SGH prof. Marek Rocki, prof. Krzysztof Kozłowski, prof. Piotr Wachowiak, prof. Jacek Prokop i prof. Hanna Godlewska-Majkowska
Rektor SGH prof. Marek Rocki
Uroczystość otwarcia XI Zjazdu Absolwentów SGH/SGPiS
Prof. Marek Bryx wygłasza wykład „Rozwój kampusu SGH”
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH
Brunon Bartkiewicz, prezes Zarządu ING Banku Śląskiego, absolwent Wydziału handlu Zagranicznego wygłasza wykład nt. zarządzania innowacjami
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH. Pierwszy z prawej prof. Gabriel Główka, absolwent Wydziału Ekonomiki Produkcji​
XI Zjazd Absolwentów SGH/SGPiS​. Na zdjęciu: prof. Marian Strużycki
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH. Uczestnicy zjazdu
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH. Chór SGH
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH
XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów SGPiS-SGH. Na zdjęciu: rektor SGH prof. Marek Rocki, Sławomir Lachowski, prezes SL Consulting, twórca mBank, b. prezes BRE Bank, absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego, dr Barbara Trzcińska absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego, dr Marcin Dąbrowski – kanclerz SGH
Spotkanie absolwentów Wydziału Ekonomiki Produkcji  Od lewej: prof. Władysław Szymański, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, prof. Gabriel Główka, prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Spotkanie absolwentów Wydziału Ekonomiki Produkcji. Na zdjęciu: prof. Władysław Szymański, prof. Gabriel Główka, prodziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie​​, prof. Roman Sobiecki, dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Spotkanie absolwentów Wydziału Ekonomiki Produkcji
Spotkanie absolwentów Wydziału Ekonomiki Produkcji
Spotkanie absolwentów i sympatyków Wydziału Ekonomiki Produkcji. Na zdjęciu: prof. Marek Bryx i dr Barbara Trzcińska
Absolwenci Wydziału Ekonomiki Produkcji
Rektor SGH prof. Marek Rocki i prof. Krzysztof Kozłowski​, prorektor SGH
Rektor SGH prof. Marek Rocki i prof. Stanisław Kasiewicz
Rektor SGH prof. Marek Rocki​ i prof. Tomasz Gołębiowski
Rektor SGH prof. Marek Rocki​ i dr Marek Kulczycki
XI Zjazd Absolwentów SGPiS/SGH. Członkowie panelu dyskusyjnego „Przedsiębiorczość – szansa czy pułapka”. Na zdjęciu: Andrzej Popadiuk, prof. Witold Orłowski – Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prof. Piotr Płoszajski – prezes Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM, Leszek Hajkowski – prezydent Korporacji HZ Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego w SGH/SGPiS, prof. Jan Klimek – prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach
Prof. Tomasz Szapiro, rektor SGH w latach 2012-2016, prof. Marek Gruszczyński prorektor SGH w latach 2012-2016, prof. Piotr Płoszajski prezes Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM
XI Zjazd Absolwentów SGPiS/SGH. członkowie panelu dyskusyjnego​ „Przedsiębiorczość – szansa czy pułapka”
Prof. Witold Orłowski – Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula
XI Zjazd Absolwentów SGPiS/SGH.  Prof. Andrzej Sławiński
Prof. Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor SGH i Leszek Hajkowski, prezydent Korporacji Handlu Zagranicznego Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego w SGPiS/SGH
Prof. Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor SGH z uczestnikami zjazdu
Prof. Zygmunt Bosiakowski rektor SGPiS w latach 1983-1990
Najstarszy uczestnik zjazdu
Występ Zespołu Pieśni i Tańców SGH
Występ Zespołu Pieśni i Tańców SGH
Występ Teatru SGH
Występ Teatru SGH
W Ogrodach Rektorskich
Koncert zespołu Tomasz Bielski Jazz Orchestra​ w Klubie Stodoła
Koncert zespołu Tomasz Bielski Jazz Orchestra​ w Klubie Stodoła
Zabawa w Klubie Stodoła
Zabawa w Klubie Stodoła
Zjazd 2016

Fot. Maciej Górski