Informacje ogólne
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do
strony internetowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Część materiałów audiowizualnych nie posiada napisów, audiodeskrypcji ani innej alternatywy.
- Menu nawigacyjne może być problematyczne w obsłudze dla użytkowników korzystających z czytnika ekranu lub wykorzystujących do obsługi jedynie klawiaturę. W przypadku korzystania ze strony na urządzeniach mobilnych, menu nie jest możliwe do obsłużenia dla tychże użytkowników. Tymczasowym obejściem tego problemu będzie skorzystanie z mapy strony, do której link znajduje się w stopce serwisu.
- Niektóre elementy interfejsu generowane dynamicznie mogą wymagać przeniesienia fokusu w sposób nieintuicyjny (np. do tyłu).
- Niektóre etykiety elementów interaktywnych oraz komunikaty o stanie dedykowane czytnikom ekranu są w języku angielskim.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Utilitia Sp. z o.o.
Skróty klawiaturowe
Na stronie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest kierownik Biura ds. Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Justyna Kapturkiewicz, email: justyna.kapturkiewicz@sgh.waw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 564 94 63. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynki Uczelni zostały wyposażone w 50 znaczników systemu nawigacyjno-informacyjnego, który działa przy pomocy bezpłatnej aplikacji TOTUPOINT. Z dźwiękowym opisem przestrzeni można zapoznać się na stronie systemu nawigacyjno-informacyjnego Totupoint.
System nawigacyjno-informacyjny Totupoint
Budynek A, ul. Rakowiecka 24
W budynku występują bariery architektoniczne uniemożliwiające dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. W strefie wejściowej schody bez podjazdów. Budynek nie jest wyposażony w windę ani w toaletę dla osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajdują się 3 znaczniki systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Budynek B (Biblioteka), ul. Rakowiecka 22B
Wolna od barier architektonicznych dolna kondygnacja budynku. W strefie wejściowej pochylnia umożliwiająca pokonanie schodów prowadzących do wejścia. Zastosowano mechanizmy umożliwiające otwarcie drzwi zewnętrznych po naciśnięciu odpowiedniego przycisku i samoobsługowe platformy pozwalające osobie na wózku wjechać na poziom parteru. W budynku znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 6 znaczników systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Budynek C, al. Niepodległości 128
Budynek wolny od barier architektonicznych. W budynku jest winda przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach i umożliwiająca dostęp na wszystkie kondygnacje. W budynku znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 6 znaczników systemu nawigacyjno-informacyjnego. W budynku znajduje się 6 znaczników systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Budynek G, al. Niepodległości 162
Budynek w większości wolny od barier architektonicznych. W strefie wejściowej pochylnia umożliwiająca pokonanie schodów prowadzących do wejścia. W budynku jest winda przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach i umożliwiająca dostęp na wszystkie kondygnacje z wyjątkiem antresoli. W budynku znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 30 znaczników systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Budynek K, ul. Kielecka 43
Budynek wolny od barier architektonicznych. W budynku jest nowoczesna winda przystosowana do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami i umożliwiająca dostęp na wszystkie kondygnacje. W budynku, na wysokim parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem.
Budynek M, ul. Madalińskiego 6/8
Budynek wolny od barier architektonicznych. W strefie wejściowej pochylnia umożliwiająca pokonanie schodów prowadzących do wejścia. W budynku jest winda przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach i umożliwiająca dostęp na wszystkie kondygnacje. W budynku znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 1 znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Budynek W, ul. Wiśniowa 41
W budynku występują bariery architektoniczne uniemożliwiające dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. W strefie wejściowej pochylnia umożliwiającą pokonanie schodów prowadzących na poziom parteru. Budynek nie jest wyposażony w windę. W budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 1 znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Dom Studencki nr 1 „Sabinki”, al. Niepodległości 147
Budynek wolny od barier architektonicznych. W strefie wejściowej pochylnia umożliwiająca pokonanie schodów prowadzących do wejścia. W budynku jest winda przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach i umożliwiająca dostęp na wszystkie kondygnacje. W budynku znajdują się łazienki przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz dwa pokoje wyposażone w meble o obniżonej wysokości. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 1 znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Dom Studencki nr 2 „Grosik”, ul. Madalińskiego 31/33
W budynku występują bariery architektoniczne uniemożliwiające dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. W strefie wejściowej schody bez podjazdów. Budynek nie jest wyposażony w windę ani w toaletę dla osób z niepełnosprawnością. Jest możliwość wstępu z psem przewodnikiem. W budynku znajduje się 1 znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego.
Informacje dodatkowe
SGH zapewnia dostęp do tłumacza języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Dostęp do usługi możliwy jest z każdej strony serwisu głównego, poprzez ikonę umieszczoną w stopce strony lub poprzez poniższy link:
Tłumacz języka migowego on-line
Uczelnia wyposażona jest w pętle indukcyjne:
- pętla stanowiskowa w Dziale Rekrutacji, budynek G p. 37,
- pętle powierzchniowe w salach budynku C (Aula I, Aula II, sale wykładowe: 1B, 2E, 3A, 4B, 5A, 5D oraz Aula Głowna w budynku G),
- mobilne pętle indukcyjne oraz systemy FM.