Podyplomowe Studia Przywództwo Przyszłości

Podyplomowe Studia Przywództwo Przyszłości to unikatowy program rozwoju kompetencji przywódczych oparty na wynikach najnowszych odkryć oraz wymianie doświadczeń i inspiracji osób chcących zostać naturalnymi liderami przyszłości.

Atuty kierunku
Żarówka z trybem ikona

Perspektywiczna wiedza – koncentracja na  oczekiwaniach najmłodszych pokoleń wobec miejsca pracy i liderów

Narzędzia młotek i ołówek ikona mała

Praktyczne narzędzia – wśród nich m.in. „Hogan Personality Inventory” – test własnego potencjału przywódczego

mówca na tle ekranu ikona

Renomowana kadra – wykładowcy to praktycy biznesu, przedsiębiorcy i członkowie zarządów

Dlaczego warto?

  • Studia zostały zaprojektowane jako platforma wymiany doświadczeń i inspiracji dla osób, które chcą wzmocnić cechy przywódcze, stać się naturalnymi i budzącymi szacunek liderami przyszłości. 
  • Po drodze słuchacze uzyskają wiedzę z zakresu zarządzania ludźmi w kontekście pracy zespołowej i odpowiedzialności grupowej, zarządzania talentami, zmianą, a także sukcesją właścicielską i menedżerską oraz wiedzę z obszaru prawa pracy czy strategii i modeli biznesowych. 
  • Po drugie, słuchacze rozwiną umiejętności korzystania z najnowszych technologii w komunikowaniu się oraz budowania marki osobistej w świecie VUCA.
  • Rozwiną również kompetencje przywódcze, nauczą się podejmowania odpowiedzialnych oraz etycznych decyzji.
  • Słuchacze uzyskają niezbędną do rozwoju osobistego najnowszą wiedzę z zakresu neuronauki, ekonomii behawioralnej i psychologii społecznej.

Czy dla mnie?

Podyplomowe Studia Przywództwo Przyszłości skierowane są do:

  • menedżerek i menedżerów, team leaderów, kierowników średniego szczebla, którzy chcą poszerzyć wiedzę o aspekty związane z nowoczesnym przywództwem,
  • osób, które stawiają na rozwoju własnej kariery zawodowej, mają ambicje, by wejść na wyższy poziom zawodowych kompetencji i są gotowe do wzięcia odpowiedzialności za zarządzanie organizacjami lub zespołami w świecie VUCA,
  • właścicielek i właścicieli firm chcących pozyskać wiedzę w obszarze zarządzania ludźmi i wzmocnić kompetencje niezbędne do przewodzenia innym.

Program

  • Zarządzanie sobą jako fundament przywództwa (8 godz.) 
  • Odpowiedzialny i skuteczny lider (8 godz.) 
  • Ludzie w organizacji: najważniejszy kapitał (8 godz.) 
  • Budowanie kultury psychologicznego bezpieczeństwa (8 godz.) 
  • Dylematy moralne w zarządzaniu (12 godz.) 
  • Przywództwo w czasach zmian (wykład po angielsku; 4 godz.) 
  • Strategie zarządzania i modele biznesu (16 godz.)  
  • Narzędzia IT przydatne w kierowaniu ludźmi (8 godz.) 
  • Zarządzanie zmianą i rola lidera (6 godz.) 
  • Sukcesja menedżerska i właścicielska (6 godz.) 
  • Otoczenie prawne menedżera/lidera/przedsiębiorcy (12 godz.) 
  • Zarządzanie różnorodnością i prawo równościowe (12 godz.) 
  • Kultura organizacyjna firmy i jej wpływ na zarządzanie ludźmi (12 godz.) 
  • Zarządzanie zespołem - odkrywanie talentów i budowanie kultury odpowiedzialności za rezultaty (8 godz.) 
  • Mentoring w pracy lidera (8 godz.) 
  • Kreowanie marki lidera (4 godz.) 
  • Wystąpienia publiczne i autoprezentacja oraz warsztat medialny (12 godz.) 
  • Seminarium dotyczące przygotowania pracy dyplomowej (8 godz.)​ 

Razem: 160 godz. 

Kierownik studiów

dr hab. Ewa Lisowska, prof. SGH
Katedra Zarządzania Międzynarodowego
Kolegium Gospodarki Światowej

W latach 2004–2008 kierowała zespołem ekspertek i ekspertów ds. opracowania wskaźnika równego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy (Gender Index), a w 2011 roku – badaniami w administracji rządowej w ramach projektu „Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia”. Wykłada zagadnienia związane z równym traktowaniem i różnorodnością, wpisujące się w społeczna odpowiedzialność biznesu. Autorka książek „Kobiecy styl zarządzania” (2009) i „Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w społeczeństwie” (2010).

Opinie o studiach

Katarzyna Gralewicz

Studia ”Przywództwo przyszłości” to szersze i głębsze spojrzenie na leadership, moc inspiracji, duża dawka wiedzy, impuls do refleksji, pogłębienie świadomości o swoich mocnych stronach i obszarach do rozwoju, nowe relacje i ciekawe dyskusje. Moc doświadczeń i wiedzy od praktyków różnych dziedzin biznesu oraz profesorów SGH, którzy z pasją i w ciekawy sposób przekazywali nam swój sposób widzenia własnego rozwoju jako liderów, jak i pracy z ludźmi. Dla mnie to kolejny i ważny krok w dojrzewaniu jako liderki, a także świetna przygoda zarówna na płaszczyźnie intelektualnej, jak i zbudowanych relacji oraz nowych doświadczeń.

Katarzyna Gralewicz
Menedżerka, Pion Ryzyka, mBank
Beata Januszczyk

Prestiż studiów tworzy doświadczenie z nowoczesnością marki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i międzynarodowej instytucji doradczej Talent Chase. Praktyczny wymiar na poziomie mistrzowskim gwarantują najwyższą jakość edukacji w oparciu o najnowsze trendy w szeroko rozumianym przywództwie. Najwyższej klasy autorytety, mentorzy i specjaliści na rynku usług edukacyjnych i szkoleniowych sprawili, że studia te w pełni spełniły moje oczekiwania i dostarczyły mi wiedzy na najwyższym i oczekiwanym poziomie. Studia stworzyły okazję, aby zatrzymać się w codziennym pędzie i dokonać wglądu w siebie jako menedżera i nowoczesnego lidera dbającego o swój rozwój, a także organizacji, którą zarządzam oraz pozwoliły doskonalić jak zadbać i zmotywować zespoły, którym przewodzę. To połączenie najnowszej wiedzy z zakresu przywództwa i strategicznego zarządzania z niezbędną w dzisiejszych czasach umiejętnością przewodzenia ludziom i zespołom. Zdobyłam fachową wiedzę, którą mogę stosować każdego dnia w praktyce, zarówno w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Każdy zjazd to jak odrębny bardzo wartościowy program szkoleniowy. Dlatego polecam te studia dla liderów na każdym poziomie menedżerskim, bo wartością tych studiów są również ludzie, nie tylko wspaniali trenerzy, ale również my jako grupa. Każdy z nas dawał niesamowitą wartość, bez względu na etap swojego rozwoju w przywództwie. Na zakończenie tych studiów to już nie była grupa, staliśmy się zespołem. Podczas mojej ostatniej podróży do Kalabrii i Sycylii, usłyszałam pewne sycylijskie przysłowie „Cu nesci, arrinesci” co oznacza „Kto się odważy, temu się darzy”. Myślę, że to jest najtrafniejsze podsumowanie tych wyjątkowych studiów. Zatem…, kto z Was się odważy? 

Beata Januszczyk
Menedżer publicznych służb zatrudnienia, trener, coach. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie
Marek Magolan

Skuteczna komunikacja, zarządzanie ludźmi i bycie liderem to na pewnym etapie ścieżki rozwoju zawodowego prawdziwy must have. Organizatorzy studiów podyplomowych „Przywództwo Przyszłości” doskonale rozumieją jak zmienia się świat i jakie kompetencje są niezbędne dla lidera i przywódcy w nowoczesnych organizacjach. Zbudowali miejsce, gdzie spotykają się praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem – i to nie tylko świetni wykładowcy, ale bardzo różnorodny przekrój słuchaczy. To my sami również dzieliliśmy się wiedzą i nawiązywaliśmy nowe kontakty. „Przywództwo Przyszłości” niesamowicie zmieniło moje postrzeganie samego siebie i dało też szersze spojrzenie na komunikację oraz przywództwo. Lepiej zacząłem rozumieć sam siebie, a swoje sukcesy i porażki lepiej interpretować w kontekście zarządzania sobą i ludźmi. Dostrzega to moja rodzina, moi współpracownicy, ale też moi przełożeni, dzięki czemu od niedawna dostałem możliwość zarządzania działem finansów w jednej z zagranicznych Spółek. Teraz w praktyce widzę, jak bardzo potrzebne są kompetencje przywódcze i jak dużo w moim życiu dały te studia. W mojej ocenie to w tej chwili najlepsze studia podyplomowe z zakresu zarządzania i przywództwa w Polsce.

Marek Magolan
Absolwent 2. edycji
Maksymilian Baranowski

Idąc na studia podyplomowe z zakresu nowoczesnego zarządzania, jakim pozycjonowało się „Przywództwo Przyszłości” (Leadership in the future) oczekiwałem nowej wiedzy, nowych spojrzeń i nowych doświadczeń. Połączenie kadry profesorskiej ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z aktywnymi praktykami biznesu posiadającymi wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie, reprezentującymi top management firm własnych oraz korporacji, były jednym z głównych warunków wyboru akurat tego kierunku studiów podyplomowych. Okazały się w praktyce atutem. Wymieszanie wielu doświadczeń, otwartość na polemikę w trakcie zajęć umożliwiało pogłębienie wiedzy już posiadanej ale także zrozumienie i przyswojenie zupełnie nowej. Niemałym plusem okazała się bardzo otwarta a jednocześnie zróżnicowana grupa słuchaczy nastawionych wzajemne zrozumienie i poszerzenie wiedzy, z którą utrzymujemy koleżeński kontakt także po zakończeniu studiów. Studia podyplomowe „Przywództwo Przyszłości” (Leadership in the future) były przeprowadzane w trakcie okresu obostrzeń pandemicznych, co było odczuwalne także na niwie nauki. Niemniej, podsumowując prawie roczny okres wspólnych sesji, spotkań, zaliczeń i dyskusji uważam uczestnictwo w tej pierwszej edycji jako bardzo duży impuls do rozwoju własnego, jako ciekawą przestrzeń do połączenia teorii z praktyką, którą już teraz wykorzystuję w pracy zawodowej. 

Maksymilian Baranowski
Senior Project Manager, Business & IT Development Manager
Paulina Dutkiewicz

Prowadzenie ludzi do wielkości w różnych aspektach jest najbardziej przekonywującą mnie definicją lidera i w swojej istocie jest niezmienne. To co się zmienia i co mogłam zgłębić podczas studiów „Przywództwo Przyszłości” poprzez pracę własną oraz interakcję z pozostałymi studentami i wieloma autentycznymi liderami, którzy dzielili się z nami swoją praktyką, to nowe narzędzia adekwatne do czasów w jakich swoje przywództwo kształtuje. Studia dały mi nowe, szersze spojrzenie na rolę lidera w miejscu pracy, w rodzinie i społeczeństwie, większą samoświadomość oraz znajomość metod i narzędzi budowania zaangażowania i odpowiedzialności w ludziach i całych zespołach. Myślenie o przyszłości stało się obowiązkiem lidera, szczególnie w obecnych czasach poscovidowej „nowej normalności” i studia były dobrze zainwestowanym czasem abym jako liderka odważnie mogła się z tym zmierzyć. 

Paulina Dudkiewicz
Lighting Designer
Robert Mikulski

Kiedy jesteś menadżerem lub liderem, zastanawiasz się co mógłbyś jeszcze zrobić dla siebie, a tym samych dla osób którymi zarządzasz albo im przewodzisz. Stare wojskowe powiedzenie mówi o tym – że wojsko na wiele obowiązków, ale także przynajmniej jedno prawo – być dobrze dowodzonym. Studia podyplomowe – Przywództwo Przyszłości daje po pierwsze możliwość spotkania z liderami takimi jak Ty i poza przekrojową wiedzą przekazywaną przez praktyków możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia z osobami, które Cię po pierwsze rozumieją, a po drugie dzięki swoim dokonaniom, mogą się podzielić dobrymi praktykami. 

Robert Mikulski
Partner zarządzający, BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy

Rekrutacja

4. edycja studiów zostanie uruchomiona w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025. Zajęcia rozpoczną się 16 listopada 2024 r.

Rekrutacja trwa.

Czas trwania studiów: 2 semestry.
 

Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:

  • umowa o warunkach odpłatności za studia, 

  • formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
  • odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,

Uwaga:

Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.

​Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:

  • uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów
  • oraz przygotowanie pod opieką promotora z grona wykładowców SGH pracy dyplomowej związanej merytorycznie z programem studiów.

Harmonogram

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele 9:00–16:10.

Planowane terminy zjazdów w nadchodzącej 4. edycji:

Semestr I

  • 16–17 listopada 2024 r.
  • 07–08 grudnia 2024 r.
  • 18–19 stycznia 2025 r.
  • 08–09 lutego 2025 r.
  • 22–23 lutego 2025 r.

Planowane terminy zjazdów II semestru zostaną udostępnione w terminie późniejszym.

Organizatorzy zastrzegają prawo do zmian ww. terminów

Opłaty

Opłata za całość studiów wynosi 8500 zł.

Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.

Możliwość wpłaty w dwóch ratach:

I rata – w wysokości 4500,00 zł – płatna przy zapisie,
II rata – w wysokości 4000,00 zł – płatna do 31 stycznia 2025 r.

Kontakt

Sekretarz studiów
mgr Agnieszka Zawada
tel.: +48 22 564 74 31
tel.: +48 515 782 057
e-mail: azawada@sgh.waw.pl

Kontakt
mgr Damian Aaron Olszewski
tel.: +48 609 577 293
e-mail: sgh@talentchase.eu

Kierownik studiów
dr hab. Ewa Lisowska, prof. SGH
tel.: +48 603 930 468
e-mail: ewael@sgh.waw.pl

adres do korespondencji
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Gospodarki Światowej
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa

Organizator studiów
Kolegium Gospodarki Światowej
Katedra Zarządzania Międzynarodowego

  • Zajęcia w uczelni
  • Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele 9:00–16:10.
  • Opłata za całość studiów: 8500 zł (możliwe raty).
     
PARTNERZY
Ewa Lisowska kierownik studiów podyplomowych SGH zdjęcie
Kierownik studiów

dr hab. Ewa Lisowska, prof. SGH
tel.: +48 603 930 468
e-mail: ewael@sgh.waw.pl

Sekretarz studiów

mgr Agnieszka Zawada
tel.: +48 22 564 74 31
tel.: +48 515 782 057
e-mail: azawada@sgh.waw.pl

Kontakt

mgr Damian Aaron Olszewski
tel.: +48 609 577 293
e-mail: sgh@talentchase.eu

Programy MBA i studia podyplomowe